artykuły

Test głośników 2.1 dla najoszczędniejszych

Z cyklu „Kolumny na biurku, a w kieszeni wąż”

55 26 października 2009, 07:45 Grzegorz Pietrzak

Subwoofer 


Wygląd subwoofera Geniusów jest równie oryginalny co satelitów. Dodatkowo jest to konstrukcja całkowicie otwarta, oparta na 11-centymetrowym głośniku Slab/NXT z płaską, celulozową membraną. Przetwornik jest okrągły, w przeciwieństwie do głośników o zbliżonym do prostokąta kształcie zastosowanych w satelitach.

Na przednim panelu subwoofera znajdziecie stereofoniczny wtyk minijack do podłączenia dodatkowego źródła dźwięku (np. przenośnego odtwarzacza MP3), wejście słuchawkowe, przycisk Power, pokrętło głośności oraz niebieską diodę LED, świecącą drażniąco jaskrawym światłem (co ciekawe, opakowanie jasno sugeruje, że produkt wyposażono w diodę zieloną).

Zewnętrzny zasilacz zestawu, kabelek do podłączenia dodatkowego źródła dźwięku (24 cm długości) oraz główny przewód sygnałowy

Na tylnej części obudowy subwoofera umieszczono stereofoniczny wtyk jack 3,5 mm do podłączenia sygnału z głównego źródła dźwięku, dwa monofoniczne minijacki służące po podpięcia kolumienek satelitarnych oraz wtyk AC IN, służący do podłączenia zewnętrznego, 13,5-woltowego zasilacza.

7