Multimedia i gadżety
Artykuł
Dawid Grzyb, Czwartek, 29 października 2009, 13:00
Niektórzy pamiętają czasy, kiedy internet w Polsce był słabo rozwinięty. Fani gier komputerowych wręcz nałogowo korzystali z usług kawiarenek internetowych, gdzie mogli w sieci lokalnej grać w ulubione gry. Minęło ładnych parę lat i zmieniły się przyzwyczajenia graczy, którzy dziś zdecydowanie częściej wybierają własne cztery ściany. Dla tych, którzy ciągle lubują się w spotkaniach typu lan party, firma Roccat przygotowała dosyć specyficzny gadżet: torbę do przenoszenia monitora oraz innych urządzeń peryferyjnych.

Akcesoria dla graczy zawsze cieszą się sporym powodzeniem. Dosyć młoda firma Roccat konsekwentnie zapełnia rynek produktami niezłej jakości. Dzisiaj przyjrzymy się torbie, której podstawowym zadaniem jest zapewnienie monitorowi bezpieczeństwa podczas transportu.

Niektórzy gracze są bardzo przywiązani do swojego sprzętu i nie wyobrażają sobie grania na czymś innym, czy jest to sam komputer, czy także mysz, klawiatura albo słuchawki. Zdarzają się jednak osoby, które tęsknią również za swoimi monitorami. Niektórzy gracze to ponadto gadżeciarze, którzy swoimi monitorami lubią się chwalić. A sprzęt trzeba przecież na imprezę jakoś donieść :) 

Produkt nie robi wrażenia opakowaniem


W przypadku Roccat Tusko trudno mówić o opakowaniu oraz dodatkach: jest torba oraz tekturka informacyjna, i to w zupełności wystarczy. Firma Roccat oferuje dwa rozmiary toreb przenośnych Tusko: dla monitorów LCD o przekątnej od 15 do 19 cali oraz nieco większych – od 20 do 24 cali. Do nas trafiła mniejsza wersja.


Roccat wciska swoje logo, gdzie się tylko da, ale to dobrze, bo jest ładne

Perwersja. Naga torba, i to jeszcze od środka...

Roccat Tusko jest wykonana z mocnego, syntetycznego materiału, który jest często spotykany choćby w torbach podróżnych. Dodatkowo produkt wzmacniają poprzeczne pasy, które jednocześnie służą do zmiany długości jego poszczególnych części. Na górze Tusko jest wzmocniony tkaniną, która przekształca się w uchwyt powleczony perforowanym plastikiem. Front torby został przyozdobiony typowym dla produktów Roccata sloganem reklamowym „Set the rules”, co można przetłumaczyć jako „Sam ustalaj reguły”. Nie obyło się też bez dużego logo producenta. Siatka widoczna na zdjęciach służy jako kieszonka na kable oraz myszkę. Regulowane pasy znajdujące się na froncie torby służą do trzymania na swoim miejscu klawiatury. Zadaniem produktu jest nie tylko wygodne przeniesienie monitora z punktu A do punktu B, ale również zadbanie o to, aby znalazł się tam bezpiecznie. Aby tak się stało, ta część torby, do której monitor przylega matrycą, została wzmocniona. Płyta ukryta w materiale jest elastyczna, gruba oraz odpowiednio twarda.

Roccat Tusko jest banalnie łatwa w użyciu. Wystarczy odczepić plastikowe zatrzaski, by po chwili zobaczyć wnętrze torby. Umieszczenie monitora zajmuje dosłownie chwilę. Odpowiednie zabezpieczenie sprzętu pasami wykonanymi z materiału to również kwestia sekund. Ponadto producent dołączył pasek, który należy zaczepić za pomocą metalowych zatrzasków o plastikowe uchwyty. Pasek jest na tyle mocny, że bez problemów wytrzymał noszenie torby na ramieniu. Zatrzaski oraz uchwyty wyglądają na tyle solidnie, by można było stwierdzić, że pasek nie zerwie się samoistnie.  

19-calowy monitor pasuje do wnętrza torby Tusko wręcz idealnie


Gdyby torba Roccat Tusko miała nieco inną budowę, nadawałaby się do przenoszenia laptopa

Nie odkryjemy Ameryki, pisząc, że jest to produkt zdecydowanie niszowy. Rzadko gra się poza domem, ponieważ dostęp do szybkiego internetu jest już powszechny. Komputery w kafejkach internetowych przeważnie nie są wysokich lotów, dlatego używa się ich raczej do przeglądania globalnej sieci. Oczywiście, od każdej reguły jest wyjątek, który tylko ją potwierdza, ale kto zabiera ze sobą do kafejki monitor? Torba Roccat Tusko jest produktem ciekawym, dobrze wykonanym i sprawdzającym się w tym, do czego został stworzony – i w zasadzie tylko w tym. Monitor podczas transportu będzie bezpieczny – to pewne. Cena za bezpieczeństwo to nieco ponad 100 zł. My sprawdziliśmy torbę w praktyce i spodobała się nam, ale sami byśmy jej nie kupili.

Ograniczone możliwości wykorzystania torby rzucają się w oczy praktycznie natychmiast

 

Ocena artykułu:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Kris (2009.10.29, 13:08)
Ocena: 1

0%
Roccat Tusko - i wszystko jasne , nie mam pytań :E
niesfiec (2009.10.29, 13:12)
Ocena: 0

0%
Tak, na turnieje CS jak znalazł. Ogólnie to Roccat zaczyna produkować rzeczy których nie było, albo nie były nagłaśniane.
Ocena: 0

0%
niesfiec @ 2009.10.29 13:12  Post: 309748
Ogólnie to Roccat zaczyna produkować rzeczy których nie było, albo nie były nagłaśniane.


Zaczyna? Ta torba jest w sprzedaży conajmniej od kwietnia. BTW, torba na monitor różni się jakoś zasadniczo od torby na laptopa?
W teście zabrakło próby z monitorem CRT ;)
FPPfan (2009.10.29, 13:20)
Ocena: 0

0%
Coś się obawiam że mój 'monitor' by w to się nie zmieścił xD Ogólnie mnie śmieszą takie gażdżety ale jak rzeczywiście ktoś przemieszcza się z PCetem to to ma rację bytu...
Grimix (2009.10.29, 13:37)
Ocena: 0

0%
Często zabieram monitor i kompa [mod drewniany m-itx] na urlop [ale mu nie daję odpocząć :P] - wciskam monitor do jego pudła [jakbym odnosił do serwisu] oczywiście jest niewygodne taszczenie go i leży na siedzeniu wraz z walizą, rowerem, innymi torbami.
Ta torba byłaby wygodna ale pośród bagaży, gwałtowne hamowanie i zmiażdżyłbym matrycę.
Micxxx (2009.10.29, 14:07)
Ocena: 0

0%
Trzeba przyznać że cena nawet niezła :)
fajny Rafałek (2009.10.29, 14:21)
Ocena: 0

0%
Ciekawy gadżet dla ludzi łażących często na LanParty.
mICh@eL (2009.10.29, 16:00)
Ocena: 0

0%
Szkoda, że CRT się do niej nie zmieści :E
Feveria (2009.10.29, 16:14)
Ocena: 0

0%
@up ahahahah xD

ogolnie gadzet fajny, zawsze jestem za tym zeby takie rzeczy raczej byly w sprzedazy niz nie bylo, bo czesto okazuja sie nagle przydatne ;)
Duke Nukem (2009.10.29, 16:28)
Ocena: 0

0%
Bardzo ubogie. I nie widzę pewnego blokowania przed wysunięciem w bok. To już lepsza jest torba na dużego laptopa. A w celu ochrony matrycy warto włożyć do środka twardy karton. Nawet z 50 PLN bym nie kupił.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane