artykuły

Acer Aspire One 751 – netbook prawie idealny

Ideał, choć mocy mu brak

40
19 lipca 2009, 12:34 Piotr Bulski

„Kapkę go powiększyć, i będzie dobrze” – musiał zawołać ktoś po chińsku w Acerze. Aspire One urósł tylko nieznacznie, ale stał się nieporównanie bardziej komfortowy od swoich starszych, 9- i 10-calowych braci.

Poręcznym netbookom, tak popularnym w ostatnim roku, zwykle brakuje cech, które pozwoliłyby uznać je za sprzęt wystarczająco wygodny do codziennej pracy. Spośród tych braków najłatwiej wymienić wymiary komputerów, a więc także wbudowanych wyświetlaczy oraz klawiatur. Mimo że są i inne, choćby brak wbudowanych napędów optycznych czy ograniczone możliwości obliczeniowe platform, na których notebooki najczęściej są oparte – to głównie te dwa pierwsze czynniki decydują o wygodzie użytkowania. Wygląda na to, że po miesiącach dominacji mniejszych form, wcześniej wyposażanych nawet w 7-calowe ekrany, a ostatnio już w wyraźnie większe, głównie 10-calowe – zaczęto stawiać na komfort. I choć wyświetlacze w kolejnej generacji netbooków są tylko nieznacznie większe, różnica ta ma dla wygody pracy kolosalne znaczenie.

Spis treści

Do testów dostaliśmy jedno z nowych wcieleń komputerka przenośnego Acer Aspire One. One oznaczony symbolem 751 jest większy, a przez to wygodniejszy – ma większą klawiaturę, większy ekran i... procesor, który nie jest wcale silniejszy niż w poprzednikach. Kombinacja zwiększonego komfortu i możliwości obliczeniowych niemal na granicy użyteczności – oto pomysł Acera na nowy netbook. O dziwo... konstrukcja wyda się udana, jeśli tylko użytkownik nie pomyli jej z silnym klasycznym notebookiem. Wtedy zaproponowana platforma może spełnić wszelkie oczekiwania stawiane przed komputerem przenośnym, zwłaszcza że komputer zapewnia wyjątkowo długi czas pracy z zasilaniem akumulatorowym.

 

Kolorowy, smukły, wizualnie atrakcyjny i wreszcie wygodny. Na dalszych stronach – bliższe spojrzenie na najnowszy komputer przenośny Acera. Zapraszamy.

 

Strona:
zajjackZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
zajjack2009.07.19, 12:56
Za tę cenę powinni dodawać zewnętrzny napęd optyczny.
BuszkoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Buszko2009.07.19, 13:06
Faktycznie co do ceny to jednak za te podzespoły nie popisali się. Przeznaczenie komputera to office itd. ale sądzę że dało by się jakoś taniej zgarnąć noteboka z takimi podzespołami.
Keyser_SozeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Keyser_Soze2009.07.19, 13:16
Jeśli chodzi o wygląd i wygodę - to może i ideał, ale reszta???
Nie ma co sobie głowy zawracać.
sorekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sorek2009.07.19, 13:51
Gdyby kosztował z 1400zł.. Ideał.. a tak.. 1900 za Acera? Bessęs...
*Konto usunięte*2009.07.19, 15:34
Znowu o tych laptopach, PcLab po przejęciu przez onet straciło to 'coś', same artykuły o laptopach, mało porządnych recenzji, aż się rzygać chcę.
NikooZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Nikoo2009.07.19, 16:33
Wczoraj przemega reklamoartykuł o Zumi, dziś kolejny artykuł o laptokach. Jeez, PcLab, nie staczajcie się jeszcze bardziej. Dzięki Bogu za Forum, ale na forum nie zrobią przecież takich fajnych artykułów jak tu (mam na myśli te poprzednie), przynajmniej nie w takich ilościach, które mnie zaspokoją ;D
EnderwZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Enderw2009.07.19, 16:47
Ej... a moze po prostu urlopy sa. W sumie srodek lata!
Hamil_HamsterZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hamil_Hamster2009.07.19, 16:57
Za tą cenę, w tym rozmiarze, o takiej wadze, zdecydowanie nie kupiłbym takiego Acera.
Kupno jakiegoś subnotebooka 12.1' jest zdecydowanie rozsądniejsze, choćby używanego.Waga ta sama, rozmiar z grubsza też, ale za to znacznie mocniejsze bebechy można dostać + napęd optyczny +matowa matryca +o wiele lepsza jakość wykonania.

W ogóle co to za pomysł aby montować błyszczącą matrycę w sprzętach z założenia używanych 'w ruchu'. Przecież to nie ma szans być czytelne w większości warunków zewnętrznych, a do używania w domu przy zaciemnieniu to chyba nikomu netbook nie potrzebny.
OlafoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Olafo2009.07.19, 17:03
A ja się pytam kto na netbookach ogląda materiał w hd? Prawie nikt, przecież to za mały ekran żeby zobaczyć różnicę między hd720p a zwykłym xvidem.
aszuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
aszu2009.07.19, 17:04
Byłby to netbook idealny, gdyby tylko:

- wrzucić tam ION zamiast siermiężnego intelowskiego chipsetu
- dorzucić jakiś przycisk 'turbo', który podnosił by taktowanie procesora to tych 1.6-2.0 GHz (oczywiście kosztem zwiększonego poboru energii/głośności chłodzenia)
- dorzucić wyjście HDMI/DVI (w zasadzie zamiast D-SUB powinno być po prostu DVI-I)
- matowa matryca to konieczność w zastosowaniach 'poza domem'
- cena powinna być tak z 30-40% niższa ;)

Wtedy kupił bym takie cudo bez najmniejszego wahania ;)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1