Technologie i wydarzenia
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Wtorek, 5 maja 2009, 15:00

Właścicielem Serwisu PCLab.pl stała się Grupa Onet.pl S.A. W związku z tym w naszym serwisie nastąpi kilka zmian, o których chciałbym Was jako pierwszych poinformować.

Przede wszystkim – bez obaw, nie szykujemy żadnych diametralnych zmian, a już na pewno nie kadrowych. :-) Cała nasza ekipa nadal będzie pracować nad serwisem, a wszystkie prace wciąż będę nadzorować osobiście. Pozostaję szefem PCLab.pl i przynajmniej przez kilka lat to się nie zmieni. Nie zmieniamy także nazwy – w końcu PCLab.pl to już ugruntowana, silna marka na polskim rynku. :-) Nawiązanie współpracy z Onetem ma na celu przede wszystkim uczynienie z PCLab.pl serwisu jeszcze ciekawszego i jeszcze bogatszego w treści. Dzięki tak dużemu partnerowi z ogromnym doświadczeniem będziemy mogli wprowadzać funkcje, na które do tej pory nie mogliśmy sobie pozwolić ze względów finansowych i (lub) technicznych (na przykład wideorecenzje).

Wciąż nadajemy ze „starych” maszyn, ale już za kilka tygodni serwis zostanie przeniesiony na nowe serwery do nowoczesnej serwerowni. Skończą się problemy techniczne, które ciągną się za nami już od lat (w tym nieszczęsny błąd „504 Bad Gateway”). PCLab.pl oraz forum przestaną znikać z Sieci i będą działać tak szybko jak nigdy dotąd (przynajmniej taką mamy nadzieję ;-)).
Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Onetu pozyskamy do współpracy nowych dziennikarzy, więc będziemy publikować więcej artykułów i aktualności. Kupimy także profesjonalny sprzęt pomiarowy, który posłuży nam przy testach sprzętu. Częściej niż do tej pory w naszych artykułach będą się pojawiać materiały wideo, nagrywane w rozdzielczości HD (i w takiej też będziemy starali się Wam je prezentować).

Wprowadzimy dodatkowe funkcje, które ułatwią Wam docieranie do ciekawych informacji czy porównywanie interesujących Was produktów. Całkowicie przebudujemy „zapuszczony” teraz przez nas dział Pliki i poprawimy wyszukiwarkę na forum (wciąż funkcjonuje wyszukiwarka „tymczasowa”).

Jak widzicie, planów i pomysłów na rozwój PCLab.pl mamy tysiące. Mamy nadzieję, że ich wdrażanie będzie nam teraz szło znacznie szybciej niż do tej pory.

Domyślam się, że niektórzy z Was mogą się obawiać, że po nabyciu przez Onet serwis PCLab.pl zmieni swój obecny charakter. Chciałbym wszystkich uspokoić: naszym celem jest rozwój i udoskonalanie serwisu w dotychczasowym, profesjonalnym kierunku. Pragniemy, by PCLab.pl był dla Was niezastąpionym źródłem informacji o komputerach, z którego nadal codziennie będziecie z zainteresowaniem korzystać. Nie jest naszym celem uczynienie z PCLab.pl serwisu dla początkujących, zawierającego jedynie zdawkowe informacje i krótkie recenzje sprzętu, z których niczego byście się nie dowiedzieli. Takie podejście do czytelników zostawiamy konkurencji. Nie obawiajcie się, że zwiększona liczba artykułów będzie się wiązać z obniżeniem ich jakości. Nasze publikacje będą przynajmniej tak szczegółowe jak do tej pory (a postaramy się, by były jeszcze obszerniejsze!), a przy tym będzie ich więcej!

Oczywiście naszym celem jest dalszy wzrost oglądalności. W ostatnim czasie na PCLab.pl wchodziły dwa miliony unikalnych użytkowników miesięcznie. Liczba ta będzie się zwiększać. Firmom, które dostarczają nam sprzęt i oprogramowanie do testów, zapewni to jeszcze lepsze dotarcie do czytelników.

W związku z nawiązaniem współpracy z Onetem musimy zaktualizować regulamin naszego forum, jak również pozostałe regulaminy, i dostosować je do wymagań polskiego prawa. Wszyscy zarejestrowani użytkownicy będą musieli zaakceptować nowe regulaminy. Konta, których właściciele nie zgodzą się na warunki nowych regulaminów, zostaną, niestety, zablokowane. Bez obaw, nie zobowiążemy Was w regulaminie do comiesięcznej daniny na konto Onetu ;-) Mam gorącą nadzieję, że nadal będziecie z nami, bo na PCLab.pl w najbliższym czasie będą się działy naprawdę ciekawe rzeczy.

Paweł Pilarczyk
Szef PCLab.pl

Ocena artykułu:
Ocen: 56
Zaloguj się, by móc oceniać
blasta (2009.05.05, 15:03)
Ocena: 1

0%
Oby przyczynilo sie to do rozwoju serwisu.
SweetDreams (2009.05.05, 15:05)
Ocena: 3

0%
mam nadzieję, że nie spowoduje to napływu trolli z Onetu ;]
wain (2009.05.05, 15:06)
Ocena: 2

0%
hehe .. no tak .. i juz nikt nie będzie się mógł przyczepić że tytuły jak na onecie .. ;)
Wers (2009.05.05, 15:06)
Ocena: 1

0%
Jezeli ma to pomoc w rozwojowi strony.. to czemu nie ;]
Jestem czytelnikiem od dluzszego czasu i mimo tego ze newsy nie pojawiaja sie z zawrotna szybkoscia mam sentyment do tego serwisu :)
Powodzenia.
korall (2009.05.05, 15:06)
Ocena: 1

0%
no to pila sie sprzedal :( i to jeszcze onetowi :/
Boc (2009.05.05, 15:07)
Ocena: 1

0%
No to będzie koniec Pclaba :E
BuLiNN (2009.05.05, 15:08)
Ocena: 0

0%
komu jak komu Pila ale Onetowi?? Za ile 1.5kk Zł?
C00L3R (2009.05.05, 15:10)
Ocena: 1

0%
Eeee tam będzie dobrze :D
d4knez (2009.05.05, 15:10)
Ocena: 2

0%
Moze teraz na onecie wsadza szczerbola w logo :E
traktor (2009.05.05, 15:10)
Ocena: 0

0%
a co z tego onet będzie miał?
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
O autorze
Paweł Pilarczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 15 lat pracuje jako dziennikarz.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane