HD Tune Pro
Po raz kolejny w testach średniej prędkości odczytu i zapisu najszybszy okazał się Momentus czwartej generacji z talerzami obracającymi się z prędkością 7200 obr./min. Najwolniejsza Toshiba traci trochę do konkurencji.
Bardzo dobry czas dostępu uzyskany przez dysk Samsunga w poprzednim teście został potwierdzony w HD Tune Pro. O przedostatnie miejsce zażarty bój toczą Seagate Momentus 5400.6 i Toshiba MK5055GSX.
W teście Burst Rate tym razem najlepszy jest dysk firmy Samsung. WD Scorpio Blue, który wygrał w tej konkurencji w programie HD Tach RW, tym razem wylądował na trzecim miejscu. Bardzo słabo wypadły oba Seagate'y. Sposób wykonywania pomiaru przez aplikację najwyraźniej im nie odpowiada.
W trakcie testów żaden z dysków nie obciążał nadmiernie procesora.
- Samsung Spinpoint M7 500 GB
- Seagate Momentus 5400.6 500 GB
- Seagate Momentus 7200.4 500 GB
- Toshiba MK5055GSX 500 GB
- WD Scorpio Blue 500 GB
- Zestaw testowy
- Testy – HD Tach RW
- Testy – HD Tune Pro
- Testy – SiSoft Sandra Engineer XII
- Testy – Iometer
- Testy – X-bit labs File-Copy Test
- Testy – PCMark Vantage
- Testy – 3DMark Vantage, Adobe Photoshop CS4, uruchamianie systemu
- Testy – Call of Duty: World At War, Crysis Warhead, Wiedźmin
- Testy – WinRAR, kopiowanie, wielozadaniowość
- Testy – Temperatura, głośność
- Podsumowanie
