artykuły

Mushkin EP-400AP, EP-500AP, Silver Power SP-SS500 i Arctic Cooling Fusion 550R – czterej muszkieterowie

O jeden pstryczek za daleko

31
20 marca 2009, 00:26 Sebastian Krzeczkowski

Silver Power SP-SS500 – okablowanie

W przeciwieństwie do zaprezentowanych przed chwilą zasilaczy Mushkina produkt firmy Silver Power ma wszystkie przewody wyprowadzone bezpośrednio z obudowy zasilacza. Wiązki przewodów poprowadzono w nylonowych osłonkach. Z wyjątkiem przewodów ze złączami Serial ATA nylonowy oplot znajduje się na całej długości wiązki.

Silver Power SP-SS500

Wiązka głównego zasilania (zakończona rozpinaną 24-pinową wtyczką) mierzy dokładnie 50 cm. Tyle samo mają przewody z ośmiopinową wtyczką EPS oraz czteropinowym złączem P4 12V. Po raz kolejny musimy zwrócić uwagę na stosunkowo małą długość przewodów.

Silver Power SP-SS500

Dwie wiązki do zasilania kart graficznych mają długość 55 cm. Na jednym z przewodów znajduje się wtyczka sześciopinowa, a na drugim ośmiopinowa (rozpinana).

Silver Power SP-SS500

Urządzenia z interfejsem Serial ATA możemy podłączyć do jednego z dwóch przewodów. Na każdym z nich znajdują się po trzy stosowne wtyczki. Wiązki mają różną długość. Na jednej pierwsza wtyczka znajduje się 40 cm od zasilacza, na drugiej odległość ta wynosi 50 cm. Każda następna wtyczka do zasilania urządzeń znajduje się o 10 cm dalej.

Silver Power SP-SS500

Ostatnie dwie wiązki wyposażono w złącza typu molex. Na każdej z nich znajdują się po trzy wtyczki tego typu. Na jednej z nich umieszczono dodatkowo złącze FDD. Odległości są identyczne jak w przypadku wiązek z wtyczkami Serial ATA. Wtyk do zasilania stacji dyskietek umieszczono na wiązce, na której pierwsza wtyczka znajduje się 40 cm od zasilacza.

Silver Power SP-SS500

Jak łatwo policzyć, do zasilacza Silver Power SP-SS500 możemy podłączyć sześć urządzeń z interfejsem Serial ATA i tyle samo za pomocą wtyczek molex. Taka liczba powinna zaspokoić potrzeby znakomitej większości użytkowników.

5