Temperatury, pobór mocy
Pomiary temperatur i poboru mocy podczas obciążenia przeprowadziliśmy w drugim przejściu programu 3DMark. Pobór mocy mierzyliśmy dla całego zestawu, ale z wyłączonym monitorem.
Żadna z testowanych płyt nie nagrzewa się przesadnie. Możemy pochwalić wydajność systemów chłodzących zainstalowanych na modelach Foxconn BlackOps i ESC X48T-A – okazały się zaskakująco skuteczne.
W spoczynku najmniejszą ilością energii zadowala się ASUS Rampage Extreme, najbardziej rozrzutna pod tym względem okazała się DFI LP UT X48-T3RS. Trzeba jednak zaznaczyć, że różnice są minimalne: 6% między najgorszym a najlepszym wynikiem.
Podczas obciążenia kolejność się zmienia. Najlepsza okazała się płyta ECS X48T-A, najgorsza była ponownie DFI LP UT X48-T3RS. Podane wartości oznaczają maksymalny pobór mocy odnotowany przez miernik.
- Foxconn BlackOps
- Foxconn BlackOps – BIOS, użytkowanie
- DFI LP UT X48-T3RS
- DFI LP UT X48-T3RS – BIOS, użytkowanie
- MSI X48 Platinum
- MSI X48 Platinum – BIOS, użytkowanie
- ECS X48T-A
- ECS X48T-A – BIOS, użytkowanie
- ASUS Rampage Extreme
- Zestaw testowy
- Wyniki testów – Sandra
- Wyniki testów – przepustowość pamięci
- Wyniki testów – 3D
- Wyniki testów – HD Tach, inne
- Temperatury, pobór mocy
- Podkręcanie
- Podkręcanie – ciąg dalszy
- Podsumowanie
