Obudowy i zasilacze
Artykuł
Sebastian Krzeczkowski, Czwartek, 13 listopada 2008, 20:31

PC Power and Cooling Silencer 610 EPS12V – okablowanie

W przeciwieństwie do zasilacza firmy OCZ, w Silencerze 610 wszystkie przewody zasilające wychodzą wprost z zasilacza. By zwiększyć efektywność chłodzenia jednostki, po wewnętrznej stronie wycięto wąskie pionowe szczeliny. Wszystkie przewody otrzymały czarny nylonowy oplot (do pierwszej wtyczki). Kable są wystarczająco giętkie, by nie sprawiały problemów podczas układania w obudowie.

PC Power and Cooling Silencer 610 EPS12V

Główna wiązka zasilania o długości 50 cm jest zakończona 24-pinową wtyczką ATX (można ją rozdzielić na 20- i czteropinową). Ośmiopinową wtyczkę EPS oraz czteropinowe złącze P412V umieszczono na osobnych przewodach o długości 60 cm. Jedyne zastrzeżenie mamy do długości głównej wiązki. Z naszych testów, jak i osobistych doświadczeń wynika, że przewody głównego zasilania krótsze niż 55 cm mogą sprawiać poważne problemy podczas montażu. Jak wiadomo, komputer osobisty to nie konsola do gier i liczba możliwych konfiguracji jest niemal astronomiczna. Dlatego ważne jest, by trochę większy system chłodzenia procesora lub niestandardowo umieszczone złącze ATX w połączeniu z krótkim przewodem zasilania nie stały się zalążkiem większej tragedii.

PC Power and Cooling Silencer 610 EPS12V

Wydajne karty graficzne wymagają dodatkowego zasilania. PC Power and Cooling Silencer 610 EPS12V ma dwie wiązki zakończone wtykami PCI Express. Każda z nich mierzy 60 cm, jednak jedna na końcu ma wtyczkę sześciopinową, a druga ośmiopinową (rozpinaną). Także w przypadku zasilacza firmy PCPC nie musimy patrzyć z trwogą na najwydajniejsze karty graficzne.

PC Power and Cooling Silencer 610 EPS12V

Dwie następne wiązki z wtyczkami umożliwiają zasilanie urządzeń z interfejsem Serial ATA. Do każdej z nich możemy podłączyć do trzech urządzeń. Co ciekawe, przewody mają różną długość całkowitą, a to dlatego, że na jednej wiązce pierwsza wtyczka znajduje się 65 cm od zasilacza, a na drugiej trochę bliżej: 50. Każde następne złącze oddalone jest od poprzedniego o 15 cm.

PC Power and Cooling Silencer 610 EPS12V

Ostatnie trzy wiązki wyposażono w moleksy. Także tutaj każdy z przewodów ma inną długość. Na każdym z nich znajdują się po trzy wtyczki, z tym że na najkrótszym ostatni molex zastąpiono wtyczką FDD. Odległości pierwszej wtyczki od zasilacza wynoszą, odpowiednio, 65, 50 i 40 cm, a każda następna została umieszczona 15 cm dalej.

PC Power and Cooling Silencer 610 EPS12V
Ocena artykułu:
Ocen: 12
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane