Obudowy i zasilacze
Artykuł
Sebastian Krzeczkowski, Czwartek, 13 listopada 2008, 20:31

OCZ ModXStream Pro 600W – okablowanie

W zasilaczu OCZ ModXStream Pro 600W zastosowano system modularnych przewodów. Informuje o tym zresztą wyraz Mod w nazwie serii. Także ta cecha zasilacza otrzymała odpowiednią nazwę, która sugeruje, że zastosowano skomplikowaną technologię. Firma OCZ możliwość odpinania przewodów ochrzciła jako EZMod Technology. Nie musimy chyba po raz kolejny wyjaśniać, że system taki wpływa pozytywnie na swobodny przepływ powietrza wewnątrz obudowy, a także poprawia wrażenia estetyczne?

OCZ ModXStream Pro 600W

Bezpośrednio z zasilacza wyprowadzono trzy wiązki. Pierwsza to oczywiście główny kabel zasilania zakończony 24-pinową wtyczką (można ją rozdzielić na 20- i czteropinową). Pozostałe dwa przewody są odpowiedzialne za regulację napięcia procesora. Zakończone są, odpowiednio, ośmiopinową wtyczką EPS oraz czteropinową P412V. Każdy z wymienionych przewodów ma długość 45 cm. Naszym zdaniem przewody te są trochę za krótkie i w tych dużych obudowach, w których zasilacz znajduje się na dole, lub przy rozbudowanych zestawach możecie mieć poważne problemy związane z długością głównych przewodów zasilających. Pozostałe przewody, które możemy przypinać według potrzeb, zostały schowane do niewielkiej materiałowej saszetki. Wszystkie wiązki (zarówno odpinane, jak i wychodzące bezpośrednio z zasilacza) poprowadzono w nylonowym oplocie na całej ich długości. Dodajmy, że przewody są giętkie i nie sprawiają większych problemów podczas układania w obudowie.

OCZ ModXStream Pro 600W

Także 45 cm mierzą dwa przewody do zasilania kart graficznych zakończone ośmiopinowymi (rozpinanymi) wtyczkami PCI Express. Z najnowszymi akceleratorami graficznymi oraz konfiguracjami, na które składają się przynajmniej dwie karty, nie powinno być żadnych problemów.

OCZ ModXStream Pro 600W

Urządzenia z interfejsem Serial ATA mogą być zasilane za pomocą odpowiednich wtyczek umieszczonych na dwóch identycznych wiązkach. Na każdej z nich znajdują się po trzy wtyczki. Pierwsza została umieszczona w odległości 45 cm od początku przewodu, a każda następna znajduje się 15 cm dalej od swojej poprzedniczki.

OCZ ModXStream Pro 600W

Identyczne odległości występują w przypadku dwóch wiązek z wtyczkami typu molex i FDD. Reasumując, do zasilacza możemy podpiąć do sześciu urządzeń z interfejsem Serial ATA, czterech zasilanych zwykłym moleksem oraz dwóch FDD (molex mini).

OCZ ModXStream Pro 600W
Ocena artykułu:
Ocen: 12
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane