artykuły

SilverStone Nightjar SST-ST45NF – zasilacz pozbawiony wentylatora

Pasywnie chłodzona moc 450 W

91
1 lutego 2009, 20:50 Sebastian Krzeczkowski

Pomiary głośności

Z oczywistych powodów nie przeprowadziliśmy tradycyjnego pomiaru głośności. Skupiliśmy się na sprawdzeniu, czy komponenty zasilacza nie mają tendencji do „piszczenia”. Możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że takie zjawisko nie wystąpiło.

Pomiary poboru energii z sieci

Ostatnim testem były pomiary poboru energii z sieci, zarówno podczas spoczynku, jak i pod obciążeniem. W ten sposób możemy w pewnym stopniu określić sprawność zasilacza.


SilverStone Nightjar SST-ST45NF bardzo dobrze spisał się podczas tego testu. W spoczynku zasilacz zadowalał się 205 W. Pozwoliło mu to zająć piąte miejsce wśród dotychczas przetestowanych zasilaczy. Jeszcze lepiej produkt firmy SilverStone wypadł po obciążeniu zestawu. 397 W to wartość, dzięki której Nightjar awansował na podium. To ważna informacja. Nasz zestaw pobiera pod obciążeniem 350–400 W, a to znaczy, że Nightjar SST-ST45NF ma dużą sprawność przy dużym obciążeniu.

5