artykuły

ASUS VW223B – monitor z technologią DisplayLink

Obraz przez wtyczkę USB

35 30 stycznia 2009, 02:45 Sebastian Krzeczkowski

Menu ekranowe

Menu ekranowe nie różni się praktycznie niczym od tego w modelu ASUS MK241H. Ten sam kolor, ten sam układ i niemalże identyczne funkcje. Widać, że firma ASUS wykorzystuje sprawdzone rozwiązania. OSD monitora składa się z pięciu zakładek. Pierwsza z nich, Splendid, pozwala wybrać jedno z ustawień predefiniowanych przez producenta, podobnie jak po naciśnięciu jednego z przycisków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pewne parametry w danym trybie zmienić według uznania (służą do tego kolejne zakładki). Aby potem wrócić do tego, co zaproponował producent, wystarczy wybrać odpowiednią opcję, i ustawienia fabryczne zostaną przywrócone.

ASUS VW223B

Następna zakładka została nazwana Image. Możemy tutaj zmienić najważniejsze funkcje związane z wyświetlaniem obrazu. Są to kolejno: jasność, kontrast, ASCR (ang. ASUS Smart Contrast Ratio), ostrość, nasycenie, pozycja obrazu oraz redukcja szumów (ang. Focus). Co ciekawe, funkcja ASCR oraz ustawienia ostrości i nasycenia obrazu dostępne są tylko wtedy, gdy do monitora dostarczany jest sygnał cyfrowy.

ASUS VW223B

ASUS VW223B

W oknie Color znajdziecie opcje związane z temperaturą kolorów oraz tonacją skóry. Temperaturę kolorów ustawiamy nie przez wybranie wartości w kelwinach, ale włączając któryś z ustawionych trybów: Cool, Normal, Warm, sRGB lub User mode, w którym możemy regulować ustawienia osobno dla każdego z trzech kolorów (czerwony, zielony, niebieski) w skali od 0 do 100. Tonację skóry możemy także wybrać spośród trzech ustawień: czerwonawy, naturalny i żółtawy.

ASUS VW223B

ASUS VW223B

ASUS VW223B

Następna zakładka, Input Select, pozwala wybrać źródło sygnału, z którego obraz ma być wyświetlany na monitorze. W przypadku monitora ASUS VW223B jest to VGA (D-sub) lub EzLink (wyjaśnienie już niedługo).

ASUS VW223B

Ostatnia zakładka, System Setup, pozwala ustawić pozostałe opcje. Są to kolejno: proporcje obrazu (Full, 4:3), ustawienia OSD (pozycja wyświetlania, czas wyświetlania), język OSD (brak polskiego), informacje na temat wyświetlanego obrazu (źródło sygnału, rozdzielczość, odświeżanie) oraz przywrócenie ustawień fabrycznych.

ASUS VW223B

ASUS VW223B

ASUS VW223B

ASUS VW223B

Menu ekranowe jest proste i łatwe w korzystaniu. Nie odbiło się to na szczęście na funkcjonalności. Można z jego poziomu zmodyfikować najważniejsze ustawienia. Nie jest ich co prawda przesadnie dużo, jednak po monitorze tej klasy nie mamy prawa oczekiwać więcej.

5