artykuły

ASUS VW223B – monitor z technologią DisplayLink

Obraz przez wtyczkę USB

35 30 stycznia 2009, 02:45 Sebastian Krzeczkowski

Sterowanie

W prawym dolnym rogu monitora (patrząc od przodu) umieszczono sześć przycisków, które służą do sterowania jego funkcjami. Ich liczba i działanie są identyczne jak w wielu innych monitorach LCD firmy ASUS. Pierwszy od lewej pozwala skorzystać z technologii Splendid i przełączać się pomiędzy pięcioma predefiniowanymi ustawieniami wyświetlania obrazu (Game Mode, Night View Mode, Scenery Mode, Standard Mode, Theater Mode), oprócz tego używamy go podczas korzystania z OSD (ang. On-Screen Display), gdy musimy się cofnąć o jedną opcję lub wyjść z menu ekranowego. Inna przypisana mu funkcja umożliwia automatyczną regulację ustawień (gdy sygnał jest analogowy).

Przyciski drugi oraz czwarty służą do poruszania się po kolejnych opcjach menu ekranowego. Oprócz tego pierwszy z nich umożliwia szybkie włączenie menu regulacji poziomu kontrastu, a drugi – jasności. Znajdujący się pomiędzy nimi przycisk (trzeci od lewej) służy do włączania menu ekranowego oraz potwierdzania wyboru opcji. Przedostatni przycisk służy do przełączania się pomiędzy źródłami sygnału wideo. Sygnał wideo można dostarczać do monitora nie tylko złączem D-sub, ale o tym trochę później.

ASUS VW223B

Ostatni z przełączników służy oczywiście do włączania i wyłączania monitora. Przy jego prawej krawędzi znajduje się niewielka dioda, która może świecić w dwóch kolorach. Niebieski informuje, że monitor jest włączony, pomarańczowy – że jest w stanie „czuwania”, a brak podświetlenia – że jest wyłączony.

Do działania przycisków nie mamy żadnych zastrzeżeń. Wciskają się z właściwym oporem – tak by wykluczyć przypadkowe wciśnięcie, ale też nie powodować wyginania palców. O ich żywotności nie możemy wiele powiedzieć. Przez okres testów żaden nie sprawiał problemów i nic nie sygnalizowało, by w najbliższym czasie miało się to zmienić.

4