artykuły

ASUS VW223B – monitor z technologią DisplayLink

Obraz przez wtyczkę USB

35 30 stycznia 2009, 02:45 Sebastian Krzeczkowski

Eksploatacja

Z tyłu monitora firmy ASUS znajdziecie kilka złączy. Najważniejsze z nich to oczywiście gniazdo sygnału wideo. W modelu VW223B jest to analogowe złącze D-sub. Szkoda, że zabrakło gniazda DVI. Rozumiemy, że nie jest to monitor z najwyższej półki, jednak w modelach 22-calowych ten interfejs wydaje się standardem. Na prawo od złącza obrazu znajduje się port USB (dla wtyczki USB typu B). Najbardziej po lewej umieszczono ostatnie złącze – zasilania.

ASUS VW223B

ASUS VW223B

Na lewym boku monitora (patrząc od przodu) umieszczono dodatkowy panel z trzema wyjściami USB. Działają one oczywiście w standardzie USB 2.0 (480 Mb/s). To dobre rozwiązanie dla osób, które intensywnie korzystają z tego interfejsu do podłączania różnego rodzaju urządzeń, choćby modułów pamięci. Nie każdy lubi się schylać, aby podłączyć do komputera cyfrowy aparat fotograficzny czy pendrive. A tak odpowiednie gniazda są na wyciągnięcie ręki.

ASUS VW223B

Co to za monitor bez odpowiedniego okablowania?! Wraz z VW223B otrzymujemy przewody: zasilania, D-sub i USB. Oprócz tego w pudełku jest instrukcja użytkowania, broszura służąca do zarejestrowania produktu na stronie firmy ASUS oraz płyta z oprogramowaniem EzLink (tę aplikację, jak i całą technologię DisplayLink opiszemy trochę później).

ASUS VW223B
ASUS VW223B
3