artykuły

NVISION 08 – relacja

Świat komputerowego obrazowania

26 21 września 2008, 16:36 Paweł Pilarczyk

Dla graczy

Konferencja została podzielona na kilka segmentów tematycznych, tak by każdy zainteresowany mógł wziąć udział w tych wydarzeniach, które go interesują. Jeszcze na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem NVISION zainaugurowano finał mistrzostw gier komputerowych ESWC (ang. Electronic Sports World Cup). Rozgrywki ruszyły dopiero nazajutrz. W hali centrum kongresowego San Jose (San Jose Convention Center) zebrało się 600 najlepszych graczy na świecie z 53 państw, którzy zostali wyłonieni podczas lokalnych rozgrywek spośród 300 tysięcy osób. Walczyli o tytuły mistrzów świata w takich grach, jak: Quake III Arena, Counter-Strike, Warcraft III, Trackmania Nations i Defense of the Ancients.

Finały ESWC zakończyły się miłym akcentem, bo w jednej z kategorii (Counter-Strike) zwyciężyli nasi rodacy, klan PGS.MYM – zresztą drugi raz z rzędu. Przy okazji zgarnęli atrakcyjną nagrodę – 40 tysięcy dolarów.

Nie tylko mistrzowie mogli się zmierzyć ze sobą podczas NVISION. Dla wszystkich chętnych zorganizowano równoległe igrzyska GeForce LAN. To impreza typu BYOC (ang. Bring Your Own Computer – „przynieś swój własny komputer”).

Nie każdy gracz czuł się na siłach lub miał chęć, by mierzyć się z innymi w rozgrywkach sieciowych. Ale także o takich osobach nie zapomniano. Przygotowano dla nich „kino HD” (HD Theater), w którym niemal bez przerwy prezentowane były najnowsze i najgłośniejsze tytuły, takie jak: nowa wersja Age of Conan, Crysis: Warhead czy Spore.

W centralnej części budynku SJCC zorganizowano niewielkie „targi” na wzór CeBIT-u czy Computeksu, które zgromadziły kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich znaleźli się również producenci gier, którzy demonstrowali swoje tytuły, także te, którym nie nadano jeszcze nazwy, a za próbę ich sfilmowania o mało nas nie pobito ;-)

2