Internet i sieci
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Niedziela, 1 czerwca 2008, 11:25

Poprawiona nawigacja w artykułach

Zapewne zauważyliście już, że artykuły mają obecnie dwa tytuły – „merytoryczny” i „kwiecisty”. Ten pierwszy informuje Was dokładnie, o czym jest artykuł. Ten drugi ma za zadanie przyciągnąć Waszą uwagę ;-)

Ważniejszą zmianą jest jednak spis treści. W poprzedniej wersji layoutu niektórzy Czytelnicy mieli problemy z jego znalezieniem. W nowym layoucie zmieniliśmy zupełnie lokalizację spisu treści, tak że teraz po prostu nie da się go nie zauważyć. Spis treści pojawia się teraz po raz pierwszy między wstępniakiem a właściwą treścią artykułu. Wstępniak daje Czytelnikowi pierwsze pojęcie, o czym jest artykuł. Jednak spis treści pozwala mu się znacznie lepiej zorientować w poruszonej tematyce, a także natychmiast przeskoczyć do interesującej go sekcji artykułu – to wersja dla Czytelników, którzy zazwyczaj czytają tylko wstęp i podsumowanie ;-)

Spis treści umieszczony został także na każdej stronie artykułu, u dołu. Domyślnie jest tam jednak zwinięty, jednak w prosty sposób można go rozwinąć, by przeskoczyć do innej strony.

Spis treści to niejedyny element, który ułatwia nawigację po tekście. Po kolejnych stronach artykułu możecie się też poruszać, wybierając dowolną stronę artykułu lub też klikając na strzałki następnej i poprzedniej strony. Przy strzałkach tych umieściliśmy tytuły stron.

Podobna nawigacja znalazła się też w Aktualnościach, przy czym zamiast następnej i poprzedniej strony tu mamy następną i poprzednią wiadomość (wraz z ich tytułami).

Poprawione podstrony: Aktualności, Artykuły i Pliki

Nowy layout wprowadza także nowy wygląd podstron z listami aktualności, artykułów czy plików. Tutaj również zależało nam, by lista treści była czytelna i funkcjonalna – tak byście szybko mogli dotrzeć do poszukiwanego zasobu. Listę możecie sortować według kilku kryteriów. Domyślnie w pierwszej kolejności wyświetlone są najnowsze elementy.

Treści popularne i wysoko oceniane

Wasza aktywność na PCLab.pl przyczyni się do przypisania naszym treściom dwóch dodatkowych charakterystyk. Po pierwsze, treści najciekawsze zapewne przyciągną najwięcej czytelników, którzy wygenerują dla tych treści najwięcej odsłon. Pozwoli nam to wybrać spośród naszych artykułów i aktualności publikacje najczęściej czytane, a spośród plików – najczęściej pobierane. Do listy najpopularniejszych artykułów czy newsów lub najczęściej ściąganych plików macie dostęp już ze strony głównej. Wystarczy wybrać odpowiednią kartę w stosownym bloczku.

Stopka strony – szybka nawigacja

Istotnym elementem nowego layoutu są nie tylko bloki umieszczone u góry strony, ale także te w jej stopce (footerze). Umieściliśmy tu specjalny blok, który daje Wam szybki dostęp do naszych najpopularniejszych treści, z możliwością natychmiastowego przesortowania ich wedle wybranych kryteriów. Ze stopki można też przejść na forum czy zasięgnąć informacji o naszym portalu (skład redakcji, kontakt, informacje dla reklamodawców).

Nowe pola reklamowe

Layout 3.0 to nie tylko wygodniejsza nawigacja po artykułach czy plikach. Znaleźliśmy też miejsce na nowe formy reklamy, a te, które eksploatowaliśmy już wcześniej, są jeszcze lepiej wyeksponowane. Wśród nowych form reklamy pojawi się reklama typu half-page o rozmiarach 300x600 pikseli, którą możemy wyświetlać na każdej podstronie.

Ocena artykułu:
Ocen: 122
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane