Internet i sieci
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Niedziela, 1 czerwca 2008, 11:25

Ocena treści

System oceniania treści (artykułów, aktualności i plików) to następna nowość. Każdy materiał możecie ocenić – czy Wam się podobał, czy nie – w pięciopunktowej skali. Jeden punkt – materiał zupełnie bezwartościowy, pięć punktów – materiał świetny i wart polecenia innym. Oceny przyznajecie, przyznając treści gwiazdki. Na każdą publikację czy plik głosować możecie oczywiście tylko raz.

Ocena treści będzie przydatna nie tylko dla innych Czytelników PCLab.pl, którym oceny pozwolą wybrać wartościowe materiały. Oceny pozwolą nam także lepiej dopasowywać tworzone przez nas treści do Waszych potrzeb. Jeśli przygotowany przez nas artykuł uzyska wysoką notę, będzie to dla nas znak, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jeśli zostanie oceniony bardzo źle, postaramy się poprawić! :-)

Moduł oceniania treści znajduje się pod każdym artykułem i każdym newsem, a także w bloku informacyjnym pliku.

Komentarze

W pierwszej wersji layoutu PCLab.pl komentarze do artykułów i aktualności wyświetlane były bezpośrednio pod treścią publikacji. W layoucie, który nazywamy „2.0” (debiutował w 2005 roku), komentarze przenieśliśmy na forum. Teraz jednak wracają one znów tam, gdzie tak naprawdę ich miejsce – pod artykuł, pod news i... pod plik, co także jest nowością, bo dotychczas nie było możliwości komentowania plików.

Zaimportowaliśmy wszystkie komentarze, które dodaliście do wszystkich publikacji, więc nic nie zostało stracone :-) Co już pewnie zauważyliście, komentowanie na forum zostało wyłączone.

Sekcje tematyczne

Wszystkie nasze publikacje przypisujemy do jednej z kilkudziesięciu kategorii: płyty główne, karty graficzne, procesory, monitory, sieci i tak dalej. Dotychczas jednak wyświetlanie treści tylko z wybranej kategorii było bardzo utrudnione, zwłaszcza że w poprzedniej wersji layoutu oddzielnie pogrupowaliśmy artykuły sprzętowe, o oprogramowaniu czy biznesowe.

Tym razem dajemy Wam możliwość przeglądania artykułów podzielonych na 20 sekcji tematycznych. Ich listę znajdziecie tuż pod menu głównym na tzw. Szufladce. Element ten nazwaliśmy tak dlatego, że po kliknięciu przycisku Wysuń okno z nazwami sekcji wysuwa się tak samo jak szuflada ze skarpetkami ;-) Domyślnie Szufladka jest zwinięta, by nie zajmować cennego miejsca na ekranie. Jeśli jednak chcecie poczytać artykuły o chłodzeniu, najlepiej będzie, jeśli otworzycie szufladkę i wybierzecie temat Chłodzenie. Zostanie Wam wyświetlona strona z artykułami tylko na ten temat.

Ocena artykułu:
Ocen: 122
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane