Obudowy i zasilacze
Artykuł
Sebastian Krzeczkowski, Piątek, 18 kwietnia 2008, 11:00

Volcano 750W i Volcano 850W – okablowanie

Zasilacze Modecom Volcano 750W i Volcano 850W, tak jak wszystkie zasilacze serii Volcano, mają system zarządzania okablowaniem. Jedynymi na stałe wyprowadzonymi z urządzenia kablami są przewody ATX, dwa 6-pinowe kable PCI Express oraz zakończony 4-pinową wtyczką przewód dodatkowego zasilania dla starszych płyt głównych. Całą resztę połączeń możemy konfigurować według własnych potrzeb. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala zredukować liczbę przewodów w obudowie do potrzebnego minimum, a dodatkowo nie pozostaje bez wpływu na cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy oraz walory estetyczne.

Modecom Volcano 750W i Volcano 850W

Odpinane przewody zostały zapakowane w specjalne materiałowe etui z czterema przegrodami. Kable są elastyczne i można je w dogodny sposób poprowadzić wewnątrz obudowy. Dodatkowo każdy z przewodów został poprowadzony w giętkim oplocie.

Modecom Volcano 750W i Volcano 850W

Wiązka ATX 24-pin (można ją rozpiąć na 20 i 4-pin) ma 55 cm długości. Znajdujący się obok 8-pinowy kabel jest trochę dłuższy i mierzy dokładnie 57 cm.

Modecom Volcano 750W i Volcano 850W
Wtyczka zasilania ATX 4-pin i ATX 20/24-pin
Rozpinana wtyczka ATX 4/8-pin

Bezpośrednio z zasilaczy wychodzą jeszcze dwa 6-pinowe przewody PCI Express o długości 67 cm. Identyczną wartość otrzymujemy, mierząc odłączane dwa kable 8-pinowe (możliwość rozpięcia na 6- i 2-pin) do zasilania kart graficznych. Po liczbie przewodów zasilających karty graficzne widać, że producent celuje raczej w użytkowników posiadających w swoim komputerze więcej niż jeden akcelerator grafiki. Na upartego mogą być nawet cztery ;-).

Modecom Volcano 750W i Volcano 850W
Złącze PCI Express 6-pin
Rozpinana wtyczka PCI Express 6/8-pin

Oprócz PCI Express i 8-pinowego wtyku zasilania spośród odpinanych kabli pozostały jeszcze cztery wiązki. Na dwóch z nich umieszczono wtyczki molex i FDD, a na pozostałych dwóch – SATA. Całkowita długość przewodów z wtyczkami do urządzeń z interfejsem SATA wynosi 96 cm. Pierwszy wtyk umieszczono w odległości 51 cm od wyprowadzenia z zasilacza, a każdy następny – 15 cm dalej od poprzednika. Na każdym z przewodów znajdują się po cztery wtyki.

Modecom Volcano 750W i Volcano 850W

Kable z pięcioma wtyczkami molex i jednym FDD mają długość 121 cm. Pierwsze złącze znajduje się w odległości 51 cm, a każde następne 14 cm dalej (tyczy się to także znajdującej się na końcu każdego z tych kabli wtyczki FDD).

Modecom Volcano 750W i Volcano 850W
Ocena artykułu:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane