artykuły

GeForce 9600 GT w trzech smakach - następca 8600 GTS

301
21 lutego 2008, 15:00 Sebastian Krzeczkowski

Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition

Pierwszą kartą opartą o chip G94, która trafiła do naszej redakcji jest Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition. Dodatek AMP! Edition w nazwie sugeruje, że mamy do czynienia z kartą fabrycznie podkręconą przez producenta i - jak się można spodziewać - odpowiednio droższą niż model o referencyjnych ustawieniach.

Karta dostarczana jest w pudełku o klasycznych rozmiarach, jak na pozycje rynku mainstream czy high-end. Opakowanie utrzymane zostało w dosyć ciepłych, pomarańczowych kolorach z wizerunkiem gotowego do ataku smoka na przedzie. Oczywiście duże pudełko to duże pole do popisu dla speców od marketingu. Mamy tutaj więc pełne spektrum danych związanych ze specyfikacją, możliwościami układu itp.

Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition

Karta od Zotaka oparta jest o referencyjną konstrukcję NVIDII. Chłodzenie, kolor laminatu, wszystko jest takie jak w karcie referencyjnej. Jedyne odstępstwo to naklejka na systemie chłodzenia i zmieniony śledź w charakterystycznym dla firmy Zotac, ciemnym kolorze.

Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition

Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition
Jak już wspomnieliśmy, w nazwie karty znajduje się zwrot AMP! Edition, który informuje nas o wyższych niż referencyjne taktowaniach elementów akceleratora. Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition wyposażony został w 512 MB pamięci DDR3 firmy Samsung o czasie dostepu 1,0 ns. Kości są taktowane częstotliwością 1000 MHz (2000 MHz efektywnie). Dla układu graficznego wartość ta wynosi 725 MHz, natomiast dla SP 1750 MHz. Czy kartę da się jeszcze bardziej podkręcić? Sprawdzimy to podczas naszych testów.
Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition
Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition
Śledź oprócz innej barwy nie prezentuje nic nadzwyczajnego. Umieszczono tutaj, podobnie jak na karcie referencyjnej, dwa złącza DVI i wyjście telewizyjne.
Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition
Wewnątrz opakowania z kartą znajdziemy także płytę ze sterownikami, instrukcję, przejściówkę zasilającą, przejściówkę DVI -> HDMI, przejściówkę DVI -> D-Sub, kabel z wyjściami HDTV i S-Video oraz kabelek audio S/PDIF.
Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition
Cena karty Zotac GeForce 9600GT AMP! Edition ustalona została na 630 zł. W sprzedaży dostępna będzie również druga wersja, o bardziej zbliżonych do referencyjnych taktowaniach, która ma kosztować 580 zł.
3