artykuły

NaturalPoint TrackIR 4:PRO - graj z głową

41
10 lutego 2008, 13:46 Sebastian Krzeczkowski

Montaż

Montaż nie przysparza szczególnych problemów. Całość procederu polega na wpięciu wtyczki USB (lub wtyczek w zależności od opcji z klipem na słuchawkach czy czapeczce) i umieszczeniu głównego modułu w widocznym miejscu. Najlepiej na szczycie monitora. Potem już tylko pozostaje instalacja sterowników.

NaturalPoint TrackIR 4: PRO

Sterowniki

Instalacja oprogramowania przebiega bardzo sprawnie i, co ważniejsze, szybko. Ostatnio po instalowaniu kilku gier sygnowanych przez EA Games nabawiliśmy się pewnych uprzedzeń do tempa działania instalatorów.

Aplikacja sterująca jest bardzo prosta i przejrzysta. Zawiera trzy główne zakładki oraz kilka pomniejszych okienek z bardziej szczegółowymi ustawieniami pomocnymi w kalibracji urządzenia przy pierwszym podłączeniu. Pierwsza z zakładek "Main" prezentuje podstawowe informacje o posiadanym przez nas produkcie czy uruchomionej aktualnie w tle grze, natomiast ostatnia to zwyczajne okienko, w którym prezentowane są najnowsze informacje rozpowszechnione przez producenta (wymaga podłączenia do internetu).

NaturalPoint TrackIR 4: PRO

Ciekawsze informacje przynosi środkowa zakładka - "Profiles". Mamy tutaj pełną listę wszystkich tytułów, które wspierają TrackIR-a. Każdemu z nich możemy przypisać jeden ze zdefiniowanych profili. Standardowo po zainstalowaniu oprogramowania producent udostępnia trzy predefiniowane profile (Combat Flight, Flight i Racing) oraz profil ustawnień standardowych (Default). Oczywiście mamy tutaj także możliwość tworzenia własnych profili nie tylko pod rodzaj rozgrywki, ale także i pod konkretny tytuł. Oprócz nazwy możemy ustawić takie opcje jak sposób śledzenia, rodzaj wykorzystywanych płaszczyzn do badania ruchu naszej głowy, sposób ich prezentacji czy czułość na ruch (zależność ruchu głową do wielkości reakcji na ekranie) oraz ustawić przyciski klawiatury, które będą odpowiedzialne za uruchamianie profili.

NaturalPoint TrackIR 4: PRO

NaturalPoint TrackIR 4: PRO

NaturalPoint TrackIR 4: PRO

Na górze głównego okna aplikacji znajduje się belka z menu. Nie znajdziemy tutaj praktycznie żadnych użytecznych funkcji. Jednymi z nielicznych jest możliwość aktualizacji listy obsługiwanych gier i oprogramowania sterującego z poziomu aplikacji, a także możliwość włączenia dodatkowych okienek pokazujących pracę TrackIR-a.

NaturalPoint TrackIR 4: PRO

2