artykuły

OvisLink AirLive WMU-6500FS - śpisz, a on Ci ciągnie

692 1 sierpnia 2007, 11:10 Ryszard Sobkowski

Montaż dysku – pierwsza pułapka

Cóż nadzwyczajnego w zamontowaniu dysku do zewnętrznej obudowy – obojętnie, jakie miałaby przy tym dodatkowe funkcje? Rozpoczynamy standardowo – od wykręcenia dwu śrub, trzymających całość razem.Po ich wykręceniu zdejmujemy tylną pokrywę, a cała zawartość wnętrza, wraz z przednim panelem, wysuwa się z drugiej strony, odsłaniając miejsce na 3,5 calowy dysk.


Miejsca tego nie jest zresztą za wiele – trzeba dość mocno zgnieść kable, ale nie ma problemu, wszystko się mieści, choć ledwo, w dopuszczalnych promieniach i kątach załamań.


Jeszcze przed montażem dysku warto przyjrzeć się elementom zawartym wewnątrz. Szczególną uwagę zwraca karta sieci bezprzewodowej, której kształt i wymiary zdradzają, że używana jest w różnych wcieleniach, w tym jako PC Card. Takie rozwiązanie stosuje wielu producentów urządzeń WiFi.

Po podłączeniu i przykręceniu dysku możemy już zmontować urządzenie, umieszczając płytkę wewnątrz obudowy i przykręcając tylny panel. Ale cóż to? Płytka nie wchodzi!


Okazuje się, że metalowa część obudowy jest „jednokierunkowa” – ma zróżnicowane zakończenie przodu i tyłu. Rzecz oczywista, gdyż producentowi zależało na ujednoznacznieniu pozycji, ale rozentuzjazmowanego nabywcę może nieco zaskoczyć i wprawić w zakłopotanie. Pokazane jest to zresztą w instrukcji, choć niezbyt zrozumiale. Ale któż czyta instrukcję?

3