artykuły

Podkładka pod mysz Steelpad QcK Heavy - ewolucja poprzez tycie

54
24 lipca 2007, 01:21 Sebastian Krzeczkowski
Prostokątne, okrągłe, o niedefiniowalnym kształcie; występujące we wszystkich kolorach tęczy i zorzy polarnej; wykonane z gumy, metalu czy też tzw. szmacianki... tak, tak - mowa o podkładkach pod myszki. Dla jednych to płytki temat nie wart krzty uwagi, dla innych niewysychające źródełko nowinek technicznych i okazji do "utarczek" czy porównań. Rynek, który na pierwszy rzut oka wypełniony został do granic możliwości, co i rusz zaskakuje nas nowymi, mniej bądź bardziej ciekawymi produktami. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zostawiamy za sobą hipermarketowe stwory i zaczynamy operować w sferze sprzętu dla osób, których nie można zaliczyć do tzw. "niedzielnych graczy".

Spis treści

Steelpad QcK Heavy

Steelpad QcK Heavy to najnowszy przedstawiciel serii QcK (szmaciane podkładki) firmy SteelSeries, którego protoplastą jest model oznaczony jako QcK+. W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli wspomnianej serii, QcK Heavy dostarczany jest w zmodyfikowanym opakowaniu. Zwarte tekturowe pudełko zostało skrócone z jednej strony, a do wnętrza włożono zaokrąglone opakowanie z przezroczystego plastiku (w nim bezpośrednio znajduje się zwinięta podkładka). Z jednej strony bardzo dobry chwyt marketingowo-estetyczny, który ułatwia w jakimś niewielkim stopniu zapoznanie się z produktem bez konieczności otwierania pudełka; z drugiej natomiast kształt burzy harmonię pieczołowicie układanych przez nas piramidek z pudełek po posiadanym sprzęcie ;-).

Steelpad QcK Heavy

Heavy faktycznie nie należy do mikrusów. Mając do dyspozycji 450 na 400 mm powierzchni możemy być spokojni, że nasz gryzoń przez cały czas będzie miał kontakt z podkładką. Prawdę powiedziawszy z początku zastanawialiśmy się, czy starczy nam miejsca na biurku, by uniknąć jakiegoś niepotrzebnego zwisania fragmentów QcK Heavy poza blat. Podobnie jak w całej rodzince, tak i tutaj postanowiono postawić na prostotę i nie upiększać czarnego materiału w jakieś pstrokate formy ekspresji, a jedynie dodać w lewym dolnym rogu niewielkie logo.

Steelpad QcK Heavy

Największa zmiana w stosunku do poprzedników także opiera się o numerologię. Po licznych prośbach i argumentach kierowanych od graczy postanowiono dodać podkładce trochę "ciałka". Mousepad zyskał na grubości - to nie jest już 2 mm kawałek "szmatki". Pomiędzy dolną kauczukową warstwę antypoślizgową, a wierzchni materiał została wkomponowana pianka. Całość mierzy teraz 6 mm. Przerost formy nad treścią czy może kompleks, że rozmiar ma znaczenie? Nic z tych rzeczy. Wewnętrzna pianka to nie wymysł znudzonego marketingowca. W założeniu ma ona zdecydowanie zwiększać wygodę użytkowania.

Steelpad QcK Heavy

Strona:
*Konto usunięte*2007.07.24, 01:26
Podkładka całkiem fajna, nie wymieniłbym jednak na nią mojego szklanego Icemata smilies/wink.gif. Recka ok.
HΛЯPΛGŌNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HΛЯPΛGŌN2007.07.24, 01:38
a ja działam bez podkładki smilies/wink.gif
juniorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
junior2007.07.24, 06:37
Mam SteelPada QcK mini także wiem o czym mowa, wygoda pierwsza klasa smilies/thumbup.gif
vivaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
viva2007.07.24, 07:56
Mam steelpada 5L też zapłaciłem koło bańki pamiętam, nie narzekam smilies/wink.gif
pu$2ekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
pu$2ek2007.07.24, 08:45
fajnie sie gra na szmaciankach ale ja zawsze przy ruchu myszy w gore zawijalem podkladke reka, szczegolnie te grubsze. Dlatego teraz mam steelpada s&s. Co prawda mam ja juz troche i sie zaczyna wycierac wiec niedlugo trzeba bedzie zmienic... pewnie na Qck albo EYEpada.

Recenzja moze byc, nie ma nad czym sie rozpisywac skoro jedyna zmiana w stodunku do Qck+ jest tylko ta pianka.
Natas2005Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Natas20052007.07.24, 08:55
Mam Steelpada 4S i jest zajefajnie (dałem 4 dychy).
szczupak90Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szczupak902007.07.24, 09:29
A ja niestety nie mogę sobie pozwolić na zmianę podkładki pod mysz. Nie z braku funduszy tylko dlatego, że posiadam A4 tech N99. Dziwna technologia - energia jest dostarczana myszce przez podkładkę. Szczerze polecam, fajnie się ślizga.
FlashManZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
FlashMan2007.07.24, 09:30
CYTAT()-(arpagon @ 24 lipca 2007, 01:38) <{POST_SNAPBACK}>
a ja działam bez podkładki smilies/wink.gif

Ja też. Myszka se lata po blacie biurka smilies/bigsmile.gif
aidingZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
aiding2007.07.24, 09:40
A ja dzialam z podkladką ze sklepu Znak smilies/szczerbaty.gif Polecam
RobbolZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Robbol2007.07.24, 10:01
CYTAT()-(arpagon @ 24 lipca 2007, 01:38) <{POST_SNAPBACK}>
a ja działam bez podkładki smilies/wink.gif

Potwierdzam, że się da i to na dłuższą metę.
Zaloguj się, by móc komentować
1