artykuły

Integracja Windows XP z poprawką Service Pack 1

59
4 marca 2003, 11:20 Maciej Długosz
System Windows XP pojawił się na rynku już półtora roku temu. W tym czasie dostrzeżono w nim wiele większych lub mniejszych błędów, z których niektóre wpływają jedynie na komfort pracy czy stabilność systemu, jednak od innych zależy jego bezpieczeństwo. Nie tak dawno Microsoft opublikował zbiór łatek naprawiających większość dostrzeżonych błędów, pod nazwą Service Pack 1. Pakiet można instalować ręcznie na działający już system, można jednak przygotować specjalną wersję instalacyjną Windows XP, która już w trakcie instalacji skopiuje na dysk zaktualizowane pliki. W niniejszym artykule opisujemy, jak - krok po kroku - spreparować płytę z taką, specjalną wersją Windows XP.

Spis treści1. Przygotowanie

Zakładamy, że macie już krążek z instalacyjną wersją Windows XP. Teraz musicie się zaopatrzyć w plik instalacyjny Service Pack 1 dla Windows XP. Łatka ta znajduje się na wielu płytach CD dołączanych do pism poświęconych zagadnieniom komputerowym (ENTER, CHIP, PC World Komputer) – można ją także pobrać z internetu.

Zanim przystąpicie do działania, musicie się upewnić, czy macie około 1 GB wolnego miejsca na dysku. Jeśli tak, możemy kontynuować!

Na początku przygotowywujemy sobie miejsce pracy. Na partycji C: zakładamy katalog o nazwie np. cd, a w nim tworzymy podkatalogi o nazwach:

BOOT - tutaj zapiszemy plik BOOT.BIN, potrzebny do prawidłowego działania CD
WINDOWS - tutaj trafi zawartość płyty z systemem Windows XP
SERVICEPACK - tutaj będziemy zapisywać pliki łaty SP1


2. Kopiowanie plików

Teraz kopiujemy wszystkie pliki z płyty instalacyjnej Windows XP na nasz dysk, do przygotowanego wcześniej katalogu WINDOWS.


Następnie musimy skopiować pliki instalacyjne z dodatku Service Pack 1 na dysk twardy, do katalogu SERVICEPACK. Najpierw kopiujemy tam plik instalatora z łatą, np. xpsp1_pl_x86.exe, a następnie rozpakowujemy go poprzez użycie specjalnej komendy. Klikamy na Start -> Uruchom i wpisujemy:

C:\CD\SERVICEPACK\xpsp1_pl_x86.exe /u /x:C:\CD\SERVICEPACK

Po czym komendę zatwierdzamy Enterem. Pliki zaczynają się rozpakowywać, co obserwujemy na ekranie monitora.

3. Integracja

Po rozkompresowaniu plików, przechodzimy ponownie do polecenia Start -> Uruchom i wpisujemy tym razem:

C:\CD\SERVICEPACK\update\update.exe /s:C:\CD\WINDOWS

Po zatwierdzeniu komendy rozpoczyna się właściwa integracja systemu Windows XP i poprawki Service Pack 1.


O zakończeniu procesu integracji poinformuje nas okienko z tekstem: "Instalacja zintegrowana została pomyślnie ukończona".

4. Przygotowanie płyty startowej

Aby przygotowywany przez nas krążek był płytą startową (bootowalną), musimy skopiować z płyty CD z systemem operacyjnym Windows XP plik BOOT.BIN, który należy umieścić w utworzonym wcześniej katalogu BOOT na dysku twardym.

Strona:
*Konto usunięte*2003.03.04, 12:07
Ladnie, prosto i na temat, choc troszku pozno.
pilaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
pila2003.03.04, 12:12
"Lepiej późno, niż wcale" smilies/smile.gif Zresztą Matteo jest świeżym członkiem naszej redakcji. To dopiero jego drugi artykuł u nas.
matteoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjimatteo2003.03.04, 12:44
Późno, dlatego że Pila pisał swoją "magisterkę" i nie miał za wiele czasu ;P
*Konto usunięte*2003.03.04, 12:53
Czytałem wiele instrukcii jak zintegrować SP1 z systemem i muszę przyznać, że napisana przez was jest najbardziej przejrzysta (napisana po ludzku).
En3derZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
En3der2003.03.04, 13:18
hehe smilies/wink.gif artykulik niezly choc bez urazy dokladnie to samo jest na cdrinfo.pl juz ..... od dluuugiego czasu smilies/wink.gif

ale dobrze ze jest takiego typu temat.
PitreckZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pitreck2003.03.04, 14:06
"Przy instalacji systemu należy skorzystać z innego numeru seryjnego, niż dobrze wszystkim znany klucz Corporate (FCKGW-...). Został on bowiem zablokowany przez Microsoft. Zakładamy jednak, że posiadacie oryginalną wersję systemu Windows XP i problem ten Was nie dotyczy smilies/wink.gif. A jeśli tak, to (...)" radzimy pobrac sobie KeyGenerator ktory lezy na naszym FTP smilies/tongue.gif
HAL9001Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HAL90012003.03.04, 14:19
Jak jeszcze napiszecie jak odrazu wsadzic tam DX9 i WMP9 aby sie odrazu instalowaly, to juz bedzie pelnia szczescia.
PitreckZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Pitreck2003.03.04, 14:26
DX 9.1 bedzie mial premiere w tym tygodniu wiec ja bym prosil o How-TO odnosnie nowego DXa. Pozatym zapomniales o WMM 2 smilies/tongue.gif
matteoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjimatteo2003.03.04, 14:37
Nie traktuj tego jako oficjalną zapowiedź, ale ... ale możesz się niedługo spodziewać czegoś takiego smilies/smile.gif))
*Konto usunięte*2003.03.04, 14:58
"matteo jest swierzym czlonkiem" - gratuluje!
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1