artykuły

CeBIT 2007 - dzień 2

58
17 marca 2007, 12:06 Sebastian Stolarczyk

Cooler Master

Na swoim stoisku Cooler Master zaprezentował swoją nową flagową obudowę, następczynię Stacker 830. W Cooler Master Cosmos, bo tak ją nazwano, postawiono przede wszystkim na ciszę. Obudowa zasysa powietrze w dość nietypowy sposób, bo od spodu (a nie od przodu). Aby zapewnić lepszy dopływ powietrza, obudowa uniesiona jest kilka centymetrów nad podłożem dzięki dziwnie wyglądającemu stelażowi z aluminiowych rurek (które dobrze widać na fotkach). Na dnie obudowy zainstalowano wentylator, zabudowany w specjalnej puszce. Także zasilacz montuje się w obudowie Cosmos u dołu.

W środku zadbano o bardzo dobre chłodzenie dysków twardych, dla których przygotowano specjalne metalowe puszki, mocowane w obudowie poprzez gumowe podkładki, co ma zmniejszyć wibracje wewnątrz obudowy pochodzące od napędów. W Cosmos wbudowano także specjalny tunel ze zintegrowanym wiatrakiem (czarna puszka, widoczna na zdjęciach).

W miejscu niedostępnym dla publiczności prezentowano obudowę Cosmos Lite, w której zachowano pewne elementy stylistyczne z większej siostry, jednak konstrukcja jest już nieco odmienna. Cosmos Lite zasysa powietrze już z przodu, a rozgrzane wypycha nie tyłem, a górą, przez długi pas metalowej siatki

Ostatnio narzekaliście pod naszą recenzją zasilacza Cooler Master Real Power 850W (RS-850-EMBA), że nie ma odpinanych kabli. Odpowiedzią na to są nowe zasilacze Real Power Modular, w których kabelki można już odłączyć. Zasilacze Modular dostępne są m.in. o mocach 850 i 1000 W.

Użytkowników notebooków zainteresuje specjalna podstawa chłodząca komputer przenośny Notepal Infinity, przystosowaną do laptopów z ekranami panoramicznymi 15" i 17". Wewnątrz wbudowano wentylatory (o regulowanej prędkości obrotowej) chłodzące spód laptopa. Wymiary podstawy to 378,5 x 295 x 51 mm.

6