artykuły

CeBIT 2007 - dzień 2

58
17 marca 2007, 12:06 Sebastian Stolarczyk

Matrox

W trakcie zwiedzania targów natrafiliśmy na stoisko firmy Matrox. Nie mogliśmy oprzeć się, by zobaczyć, co takiego zaprezentował ten niegdyś czołowy producent dopalaczy 3D.

CeBIT 2007

Okazuje się, że firma już całkowicie odeszła od produkcji układów graficznych. Teraz skupia się głównie na rynku produktów profesjonalnych, a także - co interesujące dla nas, entuzjastów - rozwiązaniach wielomonitorowych. Matrox był zresztą jedną z pierwszych firm, które zaprezentowały funkcje DualHead w swoich kartach graficznych.

Pierwsze skrzypce grało rozwiązanie TripleHead2Go, czyli system dookólnego wyświetlania grafiki na trzech monitorach. Jak widzicie na powyższych fotkach, można było nawet spróbować swoich sił w wyścigach.

CeBIT 2007

Za całą magią stoi niewielka puszka wielkości zwykłego przełącznika sieciowego. Podłącza się do niej tylko zasilanie i kabel sygnałowy z karty graficznej. Dzięki temu zyskujemy możliwość przyłączenia aż trzech kolejnych monitorów. Cena przekracza 300 dolarów. Według słów przedstawiciela firmy, praktycznie większość nowych gier obsługuje tryby Surround Gaming.

CeBIT 2007

CeBIT 2007

Jeśli dla kogoś trzy monitory to za mało, może pomyśleć o zakupie przełącznika 5-portowego. To dopiero musi być zabawa!

CeBIT 2007

3