Obudowy i zasilacze
Artykuł
Sebastian Stolarczyk, Poniedziałek, 12 lutego 2007, 21:18

Okablowanie

Z punktu widzenia użytkownika jedną z największych zalet opisywanego urządzenia jest system zarządzania okablowaniem - wszystkie przewody (włącznie z głównym kablem ATX) są odpinane, więc liczba plątających się w obudowie kabli jest w zasadzie naszą indywidualną kwestią. To naprawdę wygodne rozwiązanie, które w znaczącym stopniu redukuje nie tylko samą liczbę kabelków, ale poprawia przepływ powietrza wewnątrz obudowy i pozytywnie wpływa na estetykę montażu.

Yesico SilentCool SC560

Zasilacz ma bardzo długie kable. Na pewno nie będzie problemu z ich zasięgiem w dowolnej obudowie. Oplot mają wszystkie wiązki. Kabelki są w dodatku całkiem elastyczne - układają się bez najmniejszych trudności.

Zasilacz wyposażono w 24-pinową wtyczkę ATX i 8-pinowy, rozłączalny wtyk dodatkowego zasilania (można go zatem używać w płytach z gniazdkiem 4-pinowym). Wtyczka ATX również jest rozłączalna, co umożliwia zastosowanie zasilacza także w starszych płytach głównych. Główny kabel zasilający ma 58,5 cm długości, podobnie jak kabel zakończony wtyczką 8-pinową.

Yesico SilentCool SC560

Yesico SC560-AS12CF ma dwa 6-pinowe kable PCI Express, dzięki czemu może być używany w konfiguracjach z dwoma kartami graficznymi (SLI lub CrossFire). Długość obu wiązek to około 60 cm. Jednostka ma także dedykowany kabel z wtyczką molex do podłączenia wentylatora, jego długość to 58 cm. 3-pinowy przewód służący do pomiaru obrotów wentylatora zasilacza ma 63 cm długości.

Do zasilacza dołączono też dwa kable dedykowane dyskom Serial ATA. Oba zawierają po dwie wtyczki. Ich długość całkowita to 78 cm, przy czym pierwszy wtyk SATA znajduje się w odległości 59 cm od przyłączenia do zasilacza. Nie mogło oczywiście zabraknąć typowych kabli z wtyczkami molex i FDD dla stacji dyskietek.

Ocena artykułu:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane