artykuły

Pentagram Silent Force - test dwóch zasilaczy ATX o mocy 620 i 460 W

54 19 stycznia 2007, 19:28 Sebastian Stolarczyk

Pentagram Silent Force PSF-460-P12S - okablowanie

Zasilacz ma dość długie kable. Nie powinno być problemu z ich zasięgiem w większości typowych obudów midi-tower. Oplot znalazł się tylko na głównej wiązce ATX 24-pin. Szkoda, bo na pewno pomogłoby to w utrzymaniu większego porządku w obudowie w przypadku rozszczepiających się przewodów. Na pudełku producent umieścił informację o elastycznym okablowaniu; kable są co prawda łatwe w układaniu, ale to przecież zwyczajne, nieosłonięte wiązki.

Pentagram Silent Force PSF-620-A12S

Zasilacz dysponuje pojedynczą 6-pinową wiązką do podłączenia akceleratora grafiki. Na szczęście kolejny można dołączyć za pośrednictwem dołączonej przelotki. Kabel ma długość 55 cm - jest więc trochę krótszy niż w modelu 620 W. Zasilacz oferuje też przewód kontroli obrotów wentylatora - ten ma z kolei długość prawie 60 cm.


Dwie główne wiązki zasilacza (ATX 24-pin i 4-pin) mają długość 55 cm. Wiązka 24-pinowa jest osłonięta oplotem, a rozłączalna końcówka umożliwia użycie zasilacza w starszej płycie głównej. Do wtyczki 4-pinowej można zastosować dołączoną przejściówkę, by umożliwić zasilaczowi współpracę z płytami wyposażonymi w 8-pinowe gniazdo.

Z zasilacza wychodzą dwie wiązki o długości 90 cm. Na każdej z nich znajdują się trzy wtyczki molex i jedna wtyczka do stacji dyskietek. Od zasilacza do pierwszego wtyku mamy 45 cm, kolejne wtyczki są oddalone od siebie o 15 cm.


Ostatnia wiązka zawiera trzy wtyczki do zasilania napędów SATA. Ma długość 74 cm. Pierwszy wtyk znajduje się w odległości 42 cm od wyjścia z zasilacza, a kolejne dwa są osadzone na wiązce co 16 cm.4