artykuły

Test siedmiu past termoprzewodzących

136
23 stycznia 2007, 11:23 Piotr Gontarczyk

Testy

Na pierwszym etapie najgorzej wypadł najnowszy produkt firmy Coollaboratory i nieśmiertelna pasta Titan. Niespodziankę sprawił nam Zalman, którego ZM-STG1 uzyskała najlepszy wynik. Pozostałe pasty Arctic Cooling, Arctic Silver oraz Coollaboratory uzyskały praktycznie takie same wyniki. Pierwszy etap jednak niewiele nam mówi o rzeczywistej wydajności poszczególnych rozwiązań. Zobaczmy zatem, co się zmieniło po jednym dniu.

Czujecie się zaskoczeni wynikiem pasty Titan? Czyż jej dotychczasowe wyniki nie wprawiają Was w konsternację? Jeśli jeszcze ktoś nie zauważył, to informujemy, że na drugim etapie pasta Titan TTG-S104 uzyskała wynik gorszy niż poprzednio! Na tym etapie nie stwierdziliśmy żadnej zmiany w temperaturze procesora przesmarowanego pastą Arctic Cooling MX-1, której wynik utrzymuje się na poziomie 56 stopni. Obie pasty Arctic Silver zyskały po dwa stopnie. Nieznaczną zmianę można też zauważyć przy użyciu past Coollaboratory Liquid Pro oraz Zalman ZM-STG1, które zyskały po jednym stopniu. Po jednym dniu najwięcej zyskał Liquid MetalPad - aż siedem stopni - i dzięki niemu szybko z ostatniej pozycji w etapie pierwszym gwałtownie wysunął się na prowadzenie. Po piętach depcze mu pasta Zalmana, wyprzedzająca oba legendarne produkty Arctic Silver.

Przed nami ostatni etap. Zobaczmy wreszcie, jak wszyscy zawodnicy wygrzewali się przez cały tydzień i którzy z nich dobrze spożytkowali ten czas!

Na ostatnim etapie sytuacja jest już absolutnie jasna. Swoje wyniki poprawiły obie pasty Coollaboratory i Zalmana. I to właśnie ta trójka staje na podium. Bez wątpienia zwycięzcą testu jest Coollaboratory Liquid Pro. Na drugiej pozycji, tuż za liderem, plasuje się najnowszy produkt Collbaoratory - Liquid MetalPad. Bardzo dużą niespodzianką jest wydajność nowej pasty firmy Zalman, która pod tym wględem okazuje się przewyższać pasty Arctic Silver Ceramique i nawet 5! Te ostatnie ulokowały się w centrum stawki. Minimalnie słabsza od Arctic Silver Ceramique okazuje się pasta Arctic Cooling MX-1. Katastrofalną wydajność kitu do okien, tfu, pasty Titan pozostawmy bez komentarza...

9