artykuły

Grafika dla oszczędnych - test trzech kart GeForce 7300 GT

61
9 sierpnia 2006, 13:13 Sebastian Stolarczyk

Palit GeForce 7300 GT

Tutaj początkowo bardzo zdziwiło nas opakowanie, w jakim dostarczono nam kartę. Pudełko to bowiem zwykła tektura z kilkoma naklejkami i nadrukami. Widać, że producent chce w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy. Z drugiej strony, wszak to nie opakowanie będziemy użytkować na co dzień, więc takie ograniczenie kosztów produkcji ma swoje uzasadnienie.

Palit GeForce 7300 GT

Kartę Palit GeForce 7300 GT cechuje taktowanie 450/800 MHz – identyczne jak w przypadku akceleratora Gigabyte. Stąd wniosek, że także ten producent zdecydował się nieco podkręcić swój produkt. Akcelerator wyposażono w bezgłośne chłodzenie – rozległy aluminiowy radiator, schładzający również kostki pamięci. Na czerwonym laminacie umieszczono 4 układy DDR2 o łącznej pojemności 256 MB.

Palit GeForce 7300 GT

Na śledziu karty znajduje się gniazdo DVI, D-Sub i TV-Out. Co ciekawe, pierwsze z nich jest czerwone, co z pewnością odróżni ten model od kart innych producentów.

Palit GeForce 7300 GT

Ciekawym rozwiązaniem jest bardzo wygodne mocowanie chłodzenia, które ułatwia jego montaż bądź demontaż. Z tyłu karty umieszczono metalową płytkę z czterema drucikami. By zdjąć chłodzenie, wystarczy „odhaczyć” wszystkie druciki z ich zaczepów, a następnie zdjąć całą płytkę; ściągnięcie radiatora będzie wówczas dziecinnie proste. Poniżej przedstawiamy całą operację w trzech krokach.

Palit GeForce 7300 GT

Palit GeForce 7300 GT

Palit GeForce 7300 GT

Na zestaw – prócz samej karty – składa się instrukcja instalacji, odtwarzacz PowerDVD 5, sterowniki, pełna wersja gry TOCA Race Driver 3, a także kabelek z wyjściem S-Video i HDTV.

Palit GeForce 7300 GT

Produkt wyceniono na 310 złotych brutto.

3