Multimedia i gadżety
Artykuł
Sebastian Stolarczyk, Niedziela, 25 czerwca 2006, 21:59

Leadtek WinFast DTV1000 T

WinFast DTV1000 T - to karta DVB-T, a więc przeznaczona do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej i cyfrowego radia. Obok modelu WinFast DTV Dongle jest to kolejny wyłącznie cyfrowy tuner biorący udział w naszym porównaniu.

Leadtek WinFast DTV1000 T

Karta wykorzystuje dwa układy firmy Conexant - CX23881 i CX22702 (DVB-T 2K/8K) i posiada złącze PCI. Masywny tuner DVB-T to Thomson DTT7579. Urządzenie obsługuje funkcje PIP, POP i PAP, nagrywanie z przesunięciem czasowym, nagrywanie analogowego sygnału wideo bezpośrednio do pliku MPEG-1/2 bądź 4, a także WMV oraz AVI. Cyfrową telewizję można natomiast zapisać w formacie MPEG-2. Nagrywanie można zaprogramować na zadaną porę - zarówno jednorazowo, jak i każdego dnia o tej samej porze. Leadtek chwali się, że wyszukiwanie pełnego zakresu sygnału DVB-T zajmuje tunerowi zaledwie 23 sekundy, co rzekomo stanowi najkrótszy czas spośród wszystkich tunerów na rynku. Niestety, czas wyszukiwania zależy od dostawcy telewizji i wybranego kraju, stąd nie zawsze odbywa się to tak szybko. WinFast DTV1000 T jest ponadto zgodny z Windows Media Center.

Leadtek WinFast DTV1000 T

Na blaszce mocującej znajdują się następujące gniazda: wejście anteny DVB-T, wyjście antenowe (służące do połączenia karty z innym tunerem DVB-T), S-Video in, Composite in i złącze dla odbiornika podczerwieni. Dzięki obecności gniazd S-Video i zespolonego, nic nie stoi na przeszkodzie, by przechwytywać obraz z kamerki CCD, kamery wideo, magnetowidu, odtwarzacza DVD czy konsoli do gier.

Niektórych z Was na pewno zaciekawiła obecność na śledziu gniazda Antenna-Out. Otóż WinFast DTV1000 T można połączyć z drugim identycznym tunerem, by zyskać możliwość jednoczesnego oglądania 4 programów telewizyjnych (przy jednym tunerze liczba ta wynosi 2). Wówczas urządzenia pracują w trybie M.V.P. (Multiple-Video-Processing) - coś na kształt SLI ;-)

Leadtek WinFast DTV1000 T

Pilot jest wygodny, przy czym wygląda nieco archaicznie, ale to wrażenie subiektywne. Urządzenie pozwala na przejęcie pełnej kontroli nad funkcjami karty DVB-T.

Leadtek WinFast DTV1000 T

Wyposażenie przedstawia się następująco:

  • Pilot zdalnego sterowania (z dwoma bateriami AAA)
  • Odbiornik podczerwieni
  • Podręcznik instalacji
  • Instrukcję obsługi programu WinFast DTV
  • Sterowniki i oprogramowanie Leadteka (1 CD)
  • Ulead VideoStudio 9 SE DVD (1 CD)
  • Ulead Cool 3D 3.0 SE, DVD Movie Factory 4 SE (1 CD)
  • PowerDVD 6, MuVee 3 (1 CD)

Leadtek WinFast DTV1000 T

Tuner współpracuje dokładnie z tym samym oprogramowaniem WinFast PVR, które prezentowaliśmy już przy opisie WinFast DTV Dongle. Tam też napisaliśmy nieco więcej na temat samego programu i jego obsługi.
Jakość obrazu przy odbiorze telewizji była bardzo dobra i nie odbiegała w znaczącym stopniu od pozostałych tunerów DVB-T.


Ocena artykułu:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane