Obudowy i zasilacze
Artykuł
Tomek Surmacz, Środa, 7 września 2005, 13:08

Zasilacz z zewnątrz

Zasilacz firmy Silverstone, w odróżnieniu od konkurencji, nie posiada wystającego radiatora w tylnej częsci. Tam gdzie inne pasywne modele mają spory kawał aluminium lub miedzi, NightJar posiada jedynie niewielkie użebrowanie, nie wystające poza obrys obudowy. Dzięku temu prezentuje się bardzo estetycznie, jednak bardziej rozbudowany radiator niewątpliwie pomógłby w chłodzeniu jednostki.

Na tylnej ściance, oprócz gniazdka sieciowego, znajdują się również dwie diody sygnalizacyjne. Dolna informuje o podłączeniu do sieci (na pomarańczowo) i o pracy zasilacza (na zielono). Górna sygnalizuje temperaturę zasilacza, gdy obudowa rozgrzeje się do ponad 55°C, dioda świeci na czerwono. Nie należy wtedy dotykać ścianek zasilacza, bo można się poparzyć. Podczas typowej pracy (poniżej 55°C), dioda świeci na zielono.

Czytelnicy, którzy są na bieżąco z rynkiem zasilaczy zapewne zauważą podobieństwo NightJara do innego pasywnego zasilacza, a mianowicie modelu ETASIS EFN-300. W rzeczywistości są to niemal bliźniacze modele, SilverStone ST30NF również pochodzi z fabryk firmy ETASIS.Ocena artykułu:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane