Inne
Artykuł
Piotr Bulski, Piątek, 5 listopada 2004, 09:19
Kiedy telewizor stoi w drugim pokoju, a przed nim wygodny fotel, przychodzi czasem do głowy myśl, że miło byłoby, gdyby zapisane na twardym dysku „peceta” dane multimedialne móc przeglądać nie ruszając się z miękkiego fotela czy łóżka.

MediaMVP (trzyliterowy skrót pochodzi od Music, Videos, Pictures) to urządzenie, które dzięki domowej sieci Ethernet może przesyłać pliki na ekran lub do głośników telewizora. Dzięki gadżetowi producent obiecuje dostęp do plików muzycznych, graficznych i niektórych filmowych, a po zaktualizowaniu oprogramowania do testowej jak na razie aplikacji, także do radia internetowego (powinni zmienić nazwę sprzętu na MVPR ;)) i bardziej popularnych plików filmowych. Jakich? Na szczęście do tych zapisanych w formacie DivX.

Piszę „na szczęście”, bo dostarczane w pudełku oprogramowanie na płycie nie pozwalało na pracę z filmami DivX, co z kolei w poważny sposób ograniczało atrakcyjność urządzenia. Producenci poszli jednak po rozum do głowy.

O tym jak wygląda praca z MVP, jaką wygodę daje jego używanie oraz co też może „uwierać” w tym miękkim fotelu ze wstępu tego artykułu, przeczytacie w dalszej części materiału. Wtedy też stwierdzicie, czy prawdziwe mogą być słowa chińskiego powiedzenia, że lepszy wróbel w garści... niż w pięciu smakach ;). Zapraszamy do lektury.
Nazwa urządzenia zapowiadała niemałe atrakcje. Muzyka, wideo i zdjęcia na ekranie. To jest to, na co czekałem. MeviaMVP jest kontrolowane pilotem. Pełna wygoda z dala od komputera.Srebrne, plastikowe pudełko bez przycisków, wręcz nudne...


Urządzenie nie wygląda raczej atrakcyjnie, ot skrzynka z kilkoma gniazdami. Z komputerem łączy się ją kabelkiem sieciowym (RJ-45), telewizor z kolei trzeba podłączyć kablem SCART ("Eurozłącze"). Ponieważ większość telewizorów obecnie posiada takie gniazdo, nie powinno być kłopotów. W MediaMVP pozostaje jeszcze jedno gniazdko, dla zasilacza.Sprzęt można podłączyć do komputera na dwa sposoby. Bezpośrednio, dzięki „krosowanemu” kablowi lub za pośrednictwem np. huba czy switcha, wtedy kabelka nie trzeba „krosować”. Zresztą na tę druga opcję producent przygotował odpowiedni przewód. Nie jest co prawda długi (ma około metra długości), ale może chwilowo pomóc, kiedy pod ręką nie mamy akurat właściwego kabla.


To jeden z pierwszych ekranów, które wyświetla MediaMVP. Kontaktuje się z komputerem.


Do zestawu producent dołączył pilot wyposażony w niemałą liczbę klawiszy, co pozwala przypuszczać, że po podłączeniu, system zaoferuje bogate funkcje.

Ocena artykułu:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
krzychd (2004.11.05, 09:43)
Ocena: 0

0%
Pomysł dobry, ale wykonanie nie najlepsze. zekamy na ulepszone wersje.
koven (2004.11.05, 10:01)
Ocena: 0

0%
A ja dalej nie do konca lapie po jaka cholere takie pudelko. Przewod z kompa do TV i tak 3eba pociagnac z TV out, do tego mozna jeszcze kabelek z IR i wszystko dziala za kilkanascie zlotych a nie ponad 500. Chyba tylko przydatne, gdy chcemy ogladac fimy od kolegi z sieci...
*Konto usunięte* (2004.11.05, 10:04)
Ocena: 0
Wygląda to na plasikową "KUPĘ" za ponad 500 PLN
pila (2004.11.05, 10:12)
Telewizor można podłączyć do komputera najwyżej na odległość kilku metrów. Jeśli chcesz oglądać filmy w sąsiednim pokoju nie ma sensu przeciągać kabla o długości 20 metrów, bo jakość obrazu na ekranie TV będzie wtedy tragiczna. Do tego właśnie służy opisane urządzenie - by móc oglądać filmy na telewizorze stojącym w innym pokoju, a nawet na innym piętrze (jeśli ktoś mieszka w domku jednorodzinnym, a nie w bloku).
GOLDEN!!! (2004.11.05, 11:01)
Ocena: 0

0%
Witam!

Gdy TV ma wejście S-Video i użyje się dobrego kabla z ekranowaniem, to jakość obrazu nie jest wcale tragiczna. U siebie mam 15m kabla, a i często korzystam u rodzinki na 100Hz Samsungu gdzie kabel ma 12m. A to już odległości kilkunastu metrów!!!

To tyle z mojej praktyki!!!
*Konto usunięte* (2004.11.05, 11:09)
Ocena: 0
Ja przeciągałem kabel 15m i obraz był spoko smilies/smile.gif
pila (2004.11.05, 11:24)
I nie masz "duszków" na ekranie?
pila (2004.11.05, 11:34)
A w jaki sposób sterowałeś komputerem na taką odległość?
*Konto usunięte* (2004.11.05, 11:35)
Ocena: 0
W podobnej cenie mozna kupic o WIELE lepsze urzadzenie Pinnacle - Showcenter.http://www.pinnaclesys.com/ProductPage_n.a...481&Langue_ID=2Ma o wiele wiecej wyjsc video (Progressive Scan, RGB, Composite, ) i audio (cyfrowe wyjscia optyczne i coaxialne, analogowe stereo) jak i wejsc (oprocz standardowego Ethernetu ma jeszcze miejsce na PCMCIA Wifi).

Jesli dzwiek w divxie jest zakodowany wielokanalowo (ac3) bedzie poprawnie rozkodowany przez Wasz wzmacniacz od kina domowego!W tej chwili jest promocja na wersje wireless B (wypierana powoli przez wireless G). Kosztuje bodajze 150$. Czyli przy obecnym kursie dolara okolo 500PLN. Przesylka ze sklepu pinnacle z Niemiec okolo 15EUR.
pila (2004.11.05, 12:06)
A można tę zabawkę kupić gdzieś w Polsce?
Zaloguj się, by móc komentować
O autorze
Facebook
Ostatnio komentowane