Intel OC
Intel OC
Publikacji na stronę
1
23.07.2014

W dzisiejszym odcinku Twardego Resetu pokażemy wam, że podkręcanie sprzętu nie jest niczym trudnym i przy odrobinie wiedzy, każdy może przyspieszyć swój komputer. Wystarczy odpowiedni procesor i płyta główna i 25-procentowy wzrost wydajności będzie w zasięgu każdego. Szczególnie jeśli obejrzy nasz poradnik :)

więcej »
09.07.2014

Niewielu zwykłych użytkowników komputera zdaje sobie sprawę z tego, że jego szybkość można zwiększyć prawie bez dodatkowych kosztów. Dodatkowe kilka a nawet kilkadziesiąt procent wydajności czeka na praktycznie każdego posiadacza peceta. Te dodatkowe procenty przekładają się na wyższą wydajność w grach komputerowych i aplikacjach sprawiając, że nasza codzienna praca będzie szybsza, a rozrywka przyjemniejsza. Jest jeszcze jedna zaleta podkręcania - wyższa wydajność pozwala dłużej utrzymać wysoką formę naszego peceta i zamiast wymienić go po trzech latach będzie on nam on mógł posłużyć np. cztery. W poniższej galerii na przykładzie procesora Core i5-4690K pokażemy Wam, jak proste jest podkręcanie i jak wyraźne efekty może ono przynieść.

więcej »
Łukasz Marek | 23.07.2014 | 354382 odsłony | 40 komentarzy

Chipset Z97 oraz procesory z serii Devil's Canyon to najnowsze zdobycze techniki Intela. Gigant z Santa Clara odświeżył swoją rodzinę jednostek Haswell, przyspieszając taktowanie nowych jednostek, a także dodając do nazwy tej rodziny słowo Refresh. Z tej okazji postanowiliśmy opracować poradnik podkręcania Haswelli dla użytkowników domowych. Podpowiemy, jak sobie radzić ze wszystkimi rodzajami procesorów, na co zwracać uwagę oraz jak osiągnąć ostateczną stabilność podczas podkręcania sprzętu, który często przecież służy nie tylko do rozrywki.

więcej »
Radosław Stanisławski | 23.06.2014 | 464194 odsłony | 106 komentarzy

Stojąc przed wyborem nowego komputera do gier czy do pracy, nie sposób nie brać pod uwagę procesorów z odblokowanym mnożnikiem. Drzemie w nich dodatkowy potencjał, który można spożytkować nawet na niedrogich płytach głównych. Czy przyspieszenie taktowania o 25% oznacza zwiększenie wydajności o tyle samo? Sprawdziliśmy w kilku popularnych grach, jak dużą poprawę osiągów zapewni podkręcenie procesorów Core i5-4690K (Devil's Canyon) i Pentium G3258.

więcej »
Poradnik podkręcania Technowinki
25.07.2014

Decydując się na zakup komputera, zazwyczaj zakładamy, że posłuży nam przez co najmniej kilka lat i przez ten czas zapewni wydajną prace i rozrywkę. Po pewnym czasie przestaje wystarczać w bardziej wymagających grach lub programach - wtedy najczęściej go wymieniamy bądź modernizujemy. Jest jednak metoda, która pozwoli na osiągnięcie wyższej wydajności tuż po zakupie, która jednocześnie sprawi, że nasz pecet będzie mógł nam posłużyć dłużej. Metodą tą jest podkręcanie procesora. Na przykładzie procesora Core i5-4690K i płyty głównej ASUS Maximus VII Ranger zaprezentujemy Wam, w jaki sposób osiągnąć, co najmniej 15-20% darmowej wydajności. Zadanie to nie jest trudne - wymaga jedynie cierpliwości i spokojnej lektury krótkiego poradnika.

więcej »
Mateusz Brzostek | 11.07.2014 | 15766 odsłon | 29 komentarzy

Intel od pewnego czesu oferuje „ubezpieczenie” procesora dla podkręcaczy: Intel Performance Tuning Protection Plan. Niedługo ta dodatkowa usługa będzie dostępna w Polsce, w sklepach internetowych Morele.net i Komputronik. Na czym polega takie ubezpieczenie?

więcej »
Radosław Stanisławski | 17.07.2014 | 138177 odsłon | 27 komentarzy

Już pokazaliśmy, że budowa małego i szybkiego komputera do gier nie jest problemem. Co jednak, gdy nawet wysoka wydajność nie wystarcza? Co zrobić, aby mini-PC nie tylko miał podobne osiągi jak tradycyjne pecety, ale też dał się przyspieszyć tak samo jak one? Są na to sposoby: wystarczy rozsądnie dobrać obudowę, procesor, płytę główną i układ chłodzenia.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Użytkownicy Androida będą rozczarowani. 18
Wielki wyciek przed MWC 2018. Sony w Barcelonie powinno pokazać swojego nowego, czołowego smartfona. 15
Dobra wiadomość dla posiadaczy najnowszych okienek. 27
Spora szansa, że oprogramowanie poradzi sobie z językiem polskim. 6
Podobno Star Wars: Battlefront 2 był najpopularniejszą grą wśród pracowników Konami. 25
Urządzenia mają kosztować mniej niż 50 dolarów. 5
Tym razem rozdzielczość 1440p. 14
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Może wreszcie się uda. Smach Z to handheld dla gracza, którego historia sięga 2014 roku. 27
Mnóstwo tytułów do wyboru. 15
Wymiana pasty daje duże korzyści. 41
Wentylatorom wstęp wzbroniony. 14
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 29
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Seria gier nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. 19
Może wreszcie się uda. Smach Z to handheld dla gracza, którego historia sięga 2014 roku. 27
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Wymiana pasty daje duże korzyści. 41
Facebook
Ostatnio komentowane