Intel OC
Intel OC
Publikacji na stronę
1
23.07.2014

W dzisiejszym odcinku Twardego Resetu pokażemy wam, że podkręcanie sprzętu nie jest niczym trudnym i przy odrobinie wiedzy, każdy może przyspieszyć swój komputer. Wystarczy odpowiedni procesor i płyta główna i 25-procentowy wzrost wydajności będzie w zasięgu każdego. Szczególnie jeśli obejrzy nasz poradnik :)

więcej »
09.07.2014

Niewielu zwykłych użytkowników komputera zdaje sobie sprawę z tego, że jego szybkość można zwiększyć prawie bez dodatkowych kosztów. Dodatkowe kilka a nawet kilkadziesiąt procent wydajności czeka na praktycznie każdego posiadacza peceta. Te dodatkowe procenty przekładają się na wyższą wydajność w grach komputerowych i aplikacjach sprawiając, że nasza codzienna praca będzie szybsza, a rozrywka przyjemniejsza. Jest jeszcze jedna zaleta podkręcania - wyższa wydajność pozwala dłużej utrzymać wysoką formę naszego peceta i zamiast wymienić go po trzech latach będzie on nam on mógł posłużyć np. cztery. W poniższej galerii na przykładzie procesora Core i5-4690K pokażemy Wam, jak proste jest podkręcanie i jak wyraźne efekty może ono przynieść.

więcej »
Łukasz Marek | 23.07.2014 | 374608 odsłon | 40 komentarzy

Chipset Z97 oraz procesory z serii Devil's Canyon to najnowsze zdobycze techniki Intela. Gigant z Santa Clara odświeżył swoją rodzinę jednostek Haswell, przyspieszając taktowanie nowych jednostek, a także dodając do nazwy tej rodziny słowo Refresh. Z tej okazji postanowiliśmy opracować poradnik podkręcania Haswelli dla użytkowników domowych. Podpowiemy, jak sobie radzić ze wszystkimi rodzajami procesorów, na co zwracać uwagę oraz jak osiągnąć ostateczną stabilność podczas podkręcania sprzętu, który często przecież służy nie tylko do rozrywki.

więcej »
Radosław Stanisławski | 23.06.2014 | 478171 odsłon | 106 komentarzy

Stojąc przed wyborem nowego komputera do gier czy do pracy, nie sposób nie brać pod uwagę procesorów z odblokowanym mnożnikiem. Drzemie w nich dodatkowy potencjał, który można spożytkować nawet na niedrogich płytach głównych. Czy przyspieszenie taktowania o 25% oznacza zwiększenie wydajności o tyle samo? Sprawdziliśmy w kilku popularnych grach, jak dużą poprawę osiągów zapewni podkręcenie procesorów Core i5-4690K (Devil's Canyon) i Pentium G3258.

więcej »
Poradnik podkręcania Technowinki
25.07.2014

Decydując się na zakup komputera, zazwyczaj zakładamy, że posłuży nam przez co najmniej kilka lat i przez ten czas zapewni wydajną prace i rozrywkę. Po pewnym czasie przestaje wystarczać w bardziej wymagających grach lub programach - wtedy najczęściej go wymieniamy bądź modernizujemy. Jest jednak metoda, która pozwoli na osiągnięcie wyższej wydajności tuż po zakupie, która jednocześnie sprawi, że nasz pecet będzie mógł nam posłużyć dłużej. Metodą tą jest podkręcanie procesora. Na przykładzie procesora Core i5-4690K i płyty głównej ASUS Maximus VII Ranger zaprezentujemy Wam, w jaki sposób osiągnąć, co najmniej 15-20% darmowej wydajności. Zadanie to nie jest trudne - wymaga jedynie cierpliwości i spokojnej lektury krótkiego poradnika.

więcej »
Mateusz Brzostek | 11.07.2014 | 16048 odsłon | 29 komentarzy

Intel od pewnego czesu oferuje „ubezpieczenie” procesora dla podkręcaczy: Intel Performance Tuning Protection Plan. Niedługo ta dodatkowa usługa będzie dostępna w Polsce, w sklepach internetowych Morele.net i Komputronik. Na czym polega takie ubezpieczenie?

więcej »
Radosław Stanisławski | 17.07.2014 | 140316 odsłon | 27 komentarzy

Już pokazaliśmy, że budowa małego i szybkiego komputera do gier nie jest problemem. Co jednak, gdy nawet wysoka wydajność nie wystarcza? Co zrobić, aby mini-PC nie tylko miał podobne osiągi jak tradycyjne pecety, ale też dał się przyspieszyć tak samo jak one? Są na to sposoby: wystarczy rozsądnie dobrać obudowę, procesor, płytę główną i układ chłodzenia.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Podczas trwającego Plebiscytu Tech Awards 2018 można było wziąć udział w konkursie z nagrodami.  8
Radeon Technologies Group traci dyrektora generalnego. Niespodziewane informacje z obozu czerwonych. 11
Poziom nieudolności firmy zaczyna przekraczać wszelkie granice. 25
Firma zmienia model działalności. 1
Rozwiązanie rozszerzy promowaną przez firmę rodzinę technik SuperCharge. 8
Dobra okazja by powiększyć bibliotekę gier. 1
Platforma dla autonomicznych maszyn. 13
Poziom nieudolności firmy zaczyna przekraczać wszelkie granice. 25
Specyficzny sprzęt dla najbardziej wymagających. 10
Serwis streamingowy nie dał rady konkurencji. 23
Wszystko przez kolejny wyciek danych. 8
Ciekawe znalezisko. 17
Sony zadowolone ze sprzedaży mocniejszego modelu. 77
Dobra okazja by powiększyć bibliotekę gier. 1
Firma zmienia model działalności. 1
Jest dobrze, chociaż spodziewałem się większej liczby. 31
Facebook
Ostatnio komentowane