Poradnik
Robert Graczyk, Wtorek, 9 kwietnia 2013, 14:40

Osoby planujące na dniach zakup komputera przenośnego mają niełatwe zadanie. Kiedyś wystarczyło poprosić o laptop, a teraz? Sklepowe półki uginają się pod ciężarem ultrabooków i tabletów, a do tego dochodzą transformery, hybrydy i urządzenia konwertowalne. Dla mniej wtajemniczonego konsumenta to istne pole minowe, które może wysadzić w powietrze jego portfel, kiedy przepłaci za coś, co mu zupełnie nie jest potrzebne, lub oczekiwania, gdy kupi coś, co nie do końca spełni jego wymagania. Dlatego powstał niniejszy artykuł, który wskaże Wam właściwą drogę.

Zaawansowane gry

Dobrze trafiłeś, jeśli zależy Ci przede wszystkim na:

  • dużej wydajności graficznej, pozwalającej bawić się w zaawansowanych grach dla Windows, takich jak „Diablo 3”, „StarCraft 2”, „Cywilizacja 5”, a nawet „Battlefield 3”, „Crysis 3” i „Wiedźmin 2”.

Mówimy tu o laptopach z kartami graficznymi pozwalającymi komfortowo bawić się w takich grach, jak „Diablo 3”, „Counter-Strike”, „StarCraft 2”, a nawet „Battlefield 3” i „Crysis 3” (oczywiście, pozwalają one uruchomiać także inne programy, ale w tym miejscu skupimy się właśnie na grach). Płynność wyświetlania grafiki oraz jej jakość zależą jednak od podzespołów, a tym samym od ceny laptopa. Bezpiecznym minimum są komputery przenośne z układami GT 630M lub Radeon HD 7670M, które nie pozwolą grać w najwyższych ustawieniach, ale które powinny poradzić sobie z większością nowych tytułów. Ale najważniejsze jest to, że ich ceny zaczynają się od 1700 zł. Dalej jest już tylko lepiej. Laptop z kartą GT 650M ma w sobie spory potencjał, lecz kosztuje przynajmniej 3000 zł, a bardzo wydajne maszyny z Radeonami HD 7970M to wydatek 4000 zł i więcej.

XNOTE P370EM to laptop, który jest szybszy od niejednego komputera stacjonarnego

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

„Wszechstronny laptop Samsunga z ekranem o przekątnej 17 cali i GeForce'em GT 650M”

„XNOTE P370EM, czyli konfigurowalny, piekielnie wydajny laptop – 2 × Radeon HD 7970M kontra 2 × GeForce GTX 680M”

Ocena poradnika:
Ocen: 14
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane