Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 05.10.2012 | 199516 odsłon | 104 komentarze
Na świat przyszedł 24 lutego 1955 roku. Steven Paul Jobs nie odziedziczył nazwiska po biologicznych rodzicach. Ci oddali go do adopcji, przy czym prawdziwa matka Jobsa postawiła warunek: musi iść na studia. Steve uczęszczał do Reed College w Oregonie, ale... odpadł już w pierwszym semestrze. Szkolna edukacja najwyraźniej nie była dla niego. Mimo wszystko pojawiał się, zupełnie nieoficjalnie, na wybranych zajęciach, na przykład z kaligrafii, która go nadzwyczaj interesowała. więcej »
Marcin Brzozowski | 17.05.2012 | 448777 odsłon | 37 komentarzy

Słysząc frazę „kombajn do domu” użytą na określenie sprzętu drukująco-skanującego, większość pomyśli raczej o drukarce atramentowej ze zintegrowanym skanerem. Mimo oczywistych zalet, takich jak drukowanie w kolorze i niedrogie zamienniki oryginalnych pojemników na tusz, urządzenia tego typu nie spełnią oczekiwań wszystkich osób. Dla kogoś, kto bardzo dużo drukuje, jedyną opcją jest drukarka laserowa, a jeśli musi też czasem coś zeskanować lub skserować, nasz test jest właśnie dla niego. W szranki stanęło osiem laserowych urządzeń wielofunkcyjnych ośmiu firm.

więcej »
Grzegorz Pietrzak | 06.06.2009 | 801 odsłon | Brak komentarzy
Firmy, które zdecydują się na mądrą inwestycję w infrastrukturę IT, docenią zalety nowych urządzeń wielofunkcyjnych firmy Xerox. Modele z rodziny Xerox WorkCentre 7400 zapewniają wysokiej jakości druk kolorowy oraz pozwalają zmniejszyć koszty druku i zużycie energii, a także efektywniej wykorzystać powierzchnię biurową. Rodzina obejmuje urządzenia WorkCentre 7425/7428/7435, które wyposażono w funkcje  drukowania w rozdzielczości 1200 x 2400 dpi, kopiowania, skanowania sieciowego i do poczty e-mail, jak również faksowania. Toner chemiczny Emulsion Aggregate High Grade (EA-HG) zapewnia lepszą jakość obrazów, a zastosowanie głowicy LED zamiast tradycyjnej laserowej, zdecydowanie zmniejsza awaryjność urządzenia. Funkcja Print Around umożliwia drukowanie innych prac, nawet gdy jedna z nich została wstrzymana z powodu braku zasobów, bądź wymaga interwencji użytkownika. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 24.04.2009 | 301 odsłon | Brak komentarzy
Xerox wprowadził dzisiaj do oferty nowe, kolorowe urządzenie wielofunkcyjne Xerox Phaser 6128MFP, które zostało stworzone z myślą o użytkownikach indywidualnych i małych grupach roboczych. Nowe urządzenie wielofunkcyjne producenta bazuje na docenionej przez użytkowników drukarce Phaser 6125 i zawiera funkcje wykorzystane w urządzeniu Phaser 6180MFP. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 17.04.2009 | 426 odsłon | Brak komentarzy
Xerox Polska wprowadził do sprzedaży nowe urządzenie wielofunkcyjne wykorzystujące nowatorską technologię stałego atramentu (solid ink). Xerox Phaser 8860MFP pozwala firmom, bez względu na wielkość, zyskać przewagi konkurencyjne w środowisku biznesowym poprzez tworzenie profesjonalnych, kolorowych dokumentów, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 12.03.2009 | 609 odsłon | Brak komentarzy
Z corocznego badania reputacji przedsiębiorstw, przeprowadzanego przez miesięcznik ekonomiczny Fortune wynika, że Xerox Corporation jest najbardziej godną podziwu firmą w przemyśle komputerowym. Xerox przesunął się na pierwsze miejsce rankingu, z czwartego, które zajmował w zeszłym roku. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 08.11.2008 | 734 odsłony | Brak komentarzy
Xerox Polska wprowadził do swojej oferty, niedrogą drukarkę laserową A4 - Xerox Phaser 6280. Urządzenie jest przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą drukować wysokiej jakości kolorowe dokumenty. Nowe urządzenie ma być idealnym rozwiązaniem dla firm, które często drukują materiały marketingowe i promocyjne. Udowodniono, że kolorowe wydruki zwiększają poziom uwagi i zapamiętywania u czytającego o 82%. Dodatkowo, wykorzystanie koloru w broszurach reklamowych i materiałach komunikacji marketingowej pozwalać ma na zwiększenie sprzedaży do 80%. więcej »
Piotr Bulski | 25.09.2007 | 2195 odsłon | 4 komentarze
Nowy prototypowy sprzęt firmy Fuji Xerox może wnieść wiele świeżego powiewu do świata urządzeń kopiujących. Japończycy zdecydowali się wbudować w sprzęt system tłumaczący, który pozwala w locie tłumaczyć wpuszczane do kopiarki dokumenty w języku japońskim na tekst angielski, koreański lub chiński (tłumaczenie z tych języków na język japoński także ma być możliwe). Przetłumaczone materiały pojawiają się na kartkach wyjeżdżających na tackę dla kopii.

Co ciekawe, urządzenie potrafi nie tylko tłumaczyć, ale po wprowadzeniu do niego japońskiej strony z gazety czy magazynu, stara się zachować jej pierwotny format z układem tekstu i grafiki na stronie.

Sztuka tłumaczenia przez kopiarkę polega, wspomina serwis Digital World Tokyo, na połączeniu sprzętu z dedykowanym operacjom tłumaczenia serwerem oraz wykorzystaniu specjalnych algorytmów rozróżniających tekst od grafiki, pozwalających na zachowanie układu strony.

Niestety serwis niewiele wspomina o skuteczności przeprowadzanych tłumaczeń. Nie jest więc wiadome czy są one tak samo "dokładne" jak te, oferowane przez dostępne w sieci popularne serwisy jak Babel Fish czy Google Translate. Kiedy sprzęt może opuścić fazę prototypu i trafić do sprzedaży - nie jest wiadome. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 138
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 8
Microsoft chce wrócić do bajkowego świata. 1
Czekaliście na większego Surface Booka 2? No to się doczekaliście. 0
Do sieci wyciekły zdjęcia nowego modelu. 7
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 29
Odświeżone myszki do kupienia. 9
Sporo tego hartowanego szkła. Modecom przygotował nową obudowę dla graczy o nazwie Volcano Ceres. 5
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 57
Ostatnie podwyżki w Polsce to mógł być tylko początek. 114
Sytuacja jednak powoli się stabilizuje. IDC opublikowało właśnie kolejny raport dotyczący rynku PC. 31
W przypadku polskiej dystrybucji trzeba dopłacić kilkaset złotych. 42
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 138
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 24
Świetna wiadomość dla fanów konsol retro. Hyperkin, firma odpowiedzialna za m.in. 8
Chodzi oczywiście o wyczekiwany od dawna model Galaxy X. 10
Dodatek dla niezbyt wymagającego gracza. Lenovo na targach CES 2018 prezentuje m.in. 8
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 57
Pięć nowych modeli. Targi CES 2018 obfitowały w premiery sprzętu. 1
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 24
Może da się nie oślepnąć. 35
Podczas trwających właśnie w Las Vegas targów CES Mercedes zaprezentował zupełnie nowy kokpit swoich samochodów, kontrolowany przez nowy interfejs MBUX (Mercedes-Benz User Experience). 26
Premiera może nastąpić dużo później, niż zakładaliśmy.  10
Ostatnie podwyżki w Polsce to mógł być tylko początek. 114
Samsung cały czas rozwija swojego wirtualnego pomocnika. 24
Dodatek dla niezbyt wymagającego gracza. Lenovo na targach CES 2018 prezentuje m.in. 8
Facebook
Ostatnio komentowane