Tagi
Publikacji na stronę
1 2
Krzysztof Dziedzic | 21.11.2016 | 24347 odsłon | 46 komentarzy

TP-Link Touch P5 to jeden z pierwszych na rynku routerów wyposażonych w dotykowy ekran. Nietypowa konstrukcja to jednak niejedyna godna uwagi cecha tego modelu. Jego teoretyczna przepustowość, przy jednoczesnym wykorzystaniu wszystkich pasm, wynosi aż 1900 Mb/s. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w praktyce. Oto test routera TP-Link Touch P5.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 15.10.2015 | 12100 odsłon | 24 komentarze

Asus zapowiedział wprowadzenie na rynek nowego modelu routera serii Republic of Gamers, oznaczonego jako ROG RT-AC88U. Jak łatwo się domyśleć, produkt ten przeznaczony jest dla gracza i ma stanowić kolejny element całej plejady produktów ROG firmy Asus, a więc m.in. laptopów, myszek, klawiatur czy zestawów słuchawkowych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 12.10.2015 | 4574 odsłony | 17 komentarzy

Firma ASRock uruchomiła masowe dostawy nowego modelu routera, G10 AC2600, przeznaczonego dla graczy. Urządzenie to po raz pierwszy zostało zaprezentowane w trakcie czerwcowych targów Computex 2015.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 28.06.2014 | 10415 odsłon | 22 komentarze

Netgear chce jako pierwszy na świecie uruchomić sprzedaż trójzakresowego, konsumenckiego routera bezprzewodowego, o nazwie Nighthawk X6 AC3200, który według producenta ma zapewniać użytkownikom najlepszą kompatybilność WiFi z wszelkiego rodzaju urządzeniami, zarówno starszymi, jak i najnowszymi.

więcej »
Marcin Karbowniczek | 15.10.2012 | 68963 odsłony | 12 komentarzy

Przechowywanie danych w tzw. chmurze stało się wygodnym sposobem na dostęp do własnych plików przez internet. Zdarza się jednak, że zapominamy skopiować jakiś plik do chmury i będąc z dala od domu, nie możemy dostać się do potrzebnych danych. Zaawansowani użytkownicy mogą się przed tym zabezpieczyć, samodzielnie konfigurując swoją sieć lokalną, tak by była dostępna zdalnie. Początkujący mogą skorzystać z nowej usługi AiCloud, zaimplementowanej w routerach firmy Asus.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 26.03.2012 | 32732 odsłony | 11 komentarzy

W niektórych krajach, przy czym Japonia wiedzie tu prym, coraz bardziej popularne staje się łączenie instalacji elektrycznych z sieciowymi. Japońska firma Planex wprowadza na rynek nowy produkt, który w pewnym sensie nawiązuje do tego rozwiązania, ale jest przeznaczony dla konsumentów, którzy nie mają możliwości korzystania z elektryczności i dostępu do internetu poprzez sieć elektryczną.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 20.01.2010 | 44733 odsłony | 26 komentarzy
Nowa propozycja firmy Netgear - bezprzewodowy router DGN3500 wyposażono w port USB 2.0. Zamiast korzystania z dysku serwera, jak to zazwyczaj ma miejsce, serwer może stanowić router z podłączonym dyskiem USB.

DGN3500 ma cztery porty Ethernet do połączenia przewodowego 1 Gb/s oraz opcję Push'n'Connect wykorzystującą Wi-Fi Protected Setup (WPS). Router wyposażony został również w funkcję udostępnienia części łącza użytkownikom o statusie gościa. Urządzenie działa w standardzie Wireless-N 300 Mb/s.

Dodatkową ochronę zapewnia nowa usługa ”Parental Control”. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można wybrać, jaka zawartość WWW będzie udostępniona użytkownikom sieci.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 09.12.2009 | 3977 odsłon | 5 komentarzy
Firma ZyXEL zaprezentowała pierwszy router 4G w standardzie LTE (Long Term Evolution). Maksymalna teoretyczna przepustowość ZLR-2070S to 50 Mb/s.

Urządzenie umożliwia podział sygnału w sieci lokalnej za pomocą Wi-Fi 802.11n lub 4-portowego switcha Ethernet. Router oferuje obsługę standardu DLNA (Digital Living Network Alliance) umożliwiając wymianę danych pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami.

Produkt wyposażono w port USB, dzięki któremu kilku użytkowników może korzystać z jednej drukarki lub zewnętrznego dysku twardego.

Na razie nie wiadomo, kiedy ZyXEL ZLR-2070S pojawi się w sprzedaży.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 09.12.2009 | 3547 odsłon | 2 komentarze
Router BR-6226n jest kolejnym modelem szerokopasmowych urządzeń serii nLite, firmy Edimax. Router oferuje przewodowy lub bezprzewodowy dostęp do internetu dla wielu komputerów. BR-6226n jest zgodny ze standardami sieci bezprzewodowych 802.11b/g oraz kompatybilny z 802.11n, w której oferuje większy zasięg oraz maksymalną prędkość transmisji do 150 Mb/s.

Router obsługuje tryb pracy WISP (Wireless Internet Service Provider), który pozwala użytkownikom sieci lokalnej współdzielić bezprzewodowe łącze internetowe na wielu komputerach. W tym trybie router może powielić sieć bezprzewodową dostawcy internetu oraz pozwala połączyć się użytkownikom sieci przewodowej i bezprzewodowej.

Funkcja NAT pozwala routerowi obsługiwać jednocześnie do 253 użytkowników korzystających z internetu. Na tylnym panelu routera BR-6226n znajduje się wyłącznik sieci bezprzewodowej oraz przycisk WPS (Wi-Fi Protected Setup), który pozwala skonfigurować bezpieczną sieć.

Router ma również interfejs użytkownika EZview, dzięki któremu staje się on centrum sieci lokalnej. Stąd wszystkie urządzenia zgodne z UPnP mogą być monitorowane, łączone, konfigurowane i zarządzane lokalnie bądź zdalnie.

Router BR-6226n jest dostępny w sprzedaży, w sugerowanej cenie detalicznej 130 złotych brutto i objęty dwuletnią gwarancją producenta.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 18.11.2009 | 5492 odsłony | 7 komentarzy
Tracer przedstawił router obsługujący tą technologię umożliwiając bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s o zasięgu dwukrotnie większym niż przy zastosowaniu technologii 802.11g. Urządzenie zostało wyposażone w intuicyjny konfigurator, dzięki któremu użytkownik może automatycznie skonfigurować domową sieć.

Urządzenie chroni zaawansowany firewall, co w połączeniu z zastosowanymi metodami szyfrowania: WEP, WPA i WPA2 czyni rozwiązanie bezpiecznym. Nad stabilnością przesyłanych danych czuwa technologia QoS (Quality of Service), pozwalająca nadawać priorytety różnym typom danych oraz MIMO (Multiple Input, Multiple Output) – rozwiązanie zwiększające przepustowość sieci bezprzewodowej pozwalającą na transmisję wieloantenową zarówno po stronie nadawczej, jak i po stronie odbiorczej.

MIMO do tej pory znalazło zastosowanie w standardzie 802.11n, a także w systemie WiMax. Ponadto router wyposażony jest również w WDS (Wireless Distribution System), funkcję bezprzewodowego mostu umożliwiającą bezprzewodowe łączenie urządzeń – drugi punkt dostępowy otrzymuje sygnał od pierwszego, wzmacnia go i rozsyła dalej w granicach swojego zasięgu co znacznie pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 129 złotych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 24.08.2009 | 1834 odsłony | 4 komentarze
Na polskim rynku pojawiły się nowe routery, serii 2710, firmy DrayTek. Funkcja modemu ADSL, zintegrowany port USB, praca w standardzie IEEE 802.11n (Draft-n) z prędkością nawet do 300 megabitów, narzędzia zarządzania pasmem i QoS to najważniejsze cechy tego urządzenia.

W zależności od potrzeb, do dyspozycji użytkownika DrayTek prezentuje trzy modele routerów – Vigor 2710 w wersji podstawowej, 2710n wzbogaconej o sieć bezprzewodową oraz 2710Vn wyposażonej w funkcje VoIP i WLAN. Te wielozadaniowe urządzenia swoje zastosowanie znajdują zarówno w domu, jak i małym biurze.

Seria 2710 pozwala na dostęp do sieci przez ADSL (np. Neostrada). Implementacja VPN umożliwia zdalny dostęp pojedynczych stacji do zasobów sieci lokalnej i łączenie wielu sieci LAN przez Internet.

Routery charakteryzuje rozbudowany obiektowy firewall wyposażony w zaawansowane filtry oraz ochronę DoS. Połączenie możliwości blokowania ruchu IM/P2P, filtrowania URL oraz treści stron internetowych z funkcją zarządzania pasmem pozwala na pełną kontrolę pracy w domu czy biurze. Do firewalla można także przypisać reguły czasowe, które uaktywniają mechanizmy o wybranej porze dnia.

Wbudowany Access Point daje możliwość stworzenia do czterech niezależnych sieci bezprzewodowych z funkcją sterowania przepływem ruchu. W routerach zastosowano też następujące mechanizmy zabezpieczeń: WPA/WPA2 i VPN over WLAN.

Zintegrowana brama VoIP obsługuje dwa jednoczesne połączenia głosowe przez Internet i sześć kont SIP u różnych dostawców VoIP. Połączenia mogą być wykonywane z dwóch aparatów telefonicznych podłączonych do routera. Dodatkowy port Line zapewnia funkcję backupu, czyli możliwości nawiązania połączenia za pomocą linii PSTN w przypadku problemów z realizacją połączeń VoIP.

Wbudowany port USB może służyć jako serwer wydruku oraz umożliwia podłączenie zewnętrznego modemu 3G, a będąca w przygotowaniu aktualizacja pozwoli wykorzystać go także do obsługi dysku przenośnego.

Oprogramowanie do serii 2710 dostępne jest w oryginalnej wersji angielskiej oraz spolonizowanej przez zespół firmy Brinet. DrayTek Vigor można nabyć za około 480 złotych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 13.08.2009 | 10777 odsłon | 8 komentarzy
Generacja routerów Wireless-N firmy NETGEAR poszerza się o kolejne urządzenie z tej serii: Rangemax WNR1000. To pierwsze urządzenie z nowej serii routerów N150 można już zamówić na stronie internetowej producenta.

Według producenta routery Wireless-N mają dużo większe możliwości, niż seria Wireless-G. Nie tylko mają większe możliwości techniczne, są również energooszczędne i przyjazne dla środowiska. WNR1000 to bezprzewodowy router dedykowany użytkownikom domowym. Nazwa serii N150 oznacza, że WNR1000 ma możliwość transmisji danych z prędkością 150 Mbps.

Router ma charakterystyczną marki NETGEAR opcję Push'n'Connect, dzięki której bez zbędnego ustawiania, za pomocą jednego przycisku urządzenie połączy się ze wszystkimi dostępnymi w domu komputerami. WNR1000 to router bezprzewodowy, jednak ma on również cztery porty Fast Ethernet do połączeń kablowych.

Najwyższy poziom zabezpieczeń jest już standardem dla urządzeń NETGEAR: Denial-of-Service (DoS) chroni przed atakami z zewnątrz, Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK) i WEP chronią przed dostępem do sieci przez osoby niepowołane, połączenia mają również technologię Wi-Fi Protected Setup (WPS). Sieć chroniona jest również podwójnym firewallem.

Cena nowego modelu to około 70 dolarów.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.08.2009 | 5409 odsłon | Brak komentarzy
Router DIR-600 oraz adapter USB DWA-125 to nowe produkty D-Linka wprowadzane na polski rynek. Oba urządzenia, działające w standardzie 802.11n, to pierwsze produkty w serii Wireless 150, które transmitują dane w sieci bezprzewodowej z prędkością do 150 Mb/s.

Router D-Link DIR-600 z serii Wireless 150 umożliwia połączenie kilku komputerów w ramach bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Sprzęt wyposażono w jedną antenę do nadawania i odbierania sygnału Wi-Fi.

Zastosowano w nim zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej zapobiegające nieuprawnionemu dostępowi zarówno przez sieć bezprzewodową, jak i przez Internet. Szyfrowanie zapewniają mechanizmy WPA i WPA2, a także podwójne aktywne zapory (SPI i NAT) zapobiegające potencjalnym atakom.

Ponadto DIR-600 jest wyposażony w funkcję Wi-Fi Protected Setup, która pozwala w łatwy sposób skonfigurować oraz aktywować zabezpieczenia sieci.

Natomiast D-Link Wireless 150 USB Adapter DWA-125, podłączany do portu USB komputera przenośnego lub stacjonarnego, pozwala połączyć się z siecią i korzystać z Internetu kilku użytkownikom w tym samym czasie.

Do obu urządzeń dołączony jest kreator instalacji D-Link Click'n Connect ułatwiający konfigurację z siecią.

 

więcej »
Piotr Gontarczyk | 29.07.2009 | 3955 odsłon | 4 komentarze
Firma Digitus wprowadza na polski rynek dwa bezprzewodowe routery w standardzie 2,4 GHz, 802.11n Draft 2.0 Zastosowanie w urządzeniach technologii N pozwala na zwiększenie transferu sieci bezprzewodowej do 150 Mb/s (A-DN-7049-1) oraz 300 Mb/s (A-DN-7059-1).

Całości zasobów chroni zaawansowany firewall co w połączeniu z szyfrowaniem WEP, WPA oraz WPA2 czyni rozwiązanie bardzo bezpiecznym. Dzięki funkcji WPS (WiFi Protected Setup) za pomocą jednego przycisku połączenie bezprzewodowe zostanie automatycznie skonfigurowane i odpowiednio zabezpieczone.

Wbudowany serwer DHCP automatycznie nadaje adresy IP zarówno sieci bezprzewodowej jak i przewodowej. Dodatkowe atuty urządzeń to między innymi obsługa dynamicznych rekordów DNS, Virtual Servera, UPNP oraz wsparcie dla kanałów VPN.

Routery wyposażone są w 4 portowe switche 10/100 Mb/s oraz odłączane anteny RP-SMA co umożliwia zmianę standardowych anten na inne, o większym wzmocnieniu.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 15.07.2009 | 5583 odsłony | 8 komentarzy
Firma NETGEAR wprowadza na polski rynek nowy model bezprzewodowego routera dla użytkowników indywidualnych - WNDR3700. Urządzenie ma wiele kanałów łączności bezprzewodowej oraz wygodną opcję push'n'connect – łączenie za pomocą jednego tylko przycisku.

Ma on możliwość współpracy z bankami danych, takimi jak seria urządzeń ReadyNAS, ma też port usb, za pośrednictwem którego można podłączyć zewnętrzny dysk. Dzięki temu dostęp do danych, takich jak gry, multimedia czy dokumenty, zgromadzonych w takim banku za pośrednictwem sieci bezprzewodowej 802.11b/g/n.

Dodatkowo router ma cztery gigabitowe porty Ethernet dla zwolenników sieci przewodowych. Wysoką wydajność urządzenia zapewniać ma procesor o częstotliwości 680 MHz oraz 32 MB pamięci operacyjnej RAM, a ponadto obsługuje częstotliwość 5 GHz.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.07.2009 | 3941 odsłon | 1 komentarz
Firma ZyXEL powiększyła swoją ofertę routerów bezprzewodowych 802.11n 2.0 o model NBG-419N. Urządzenie zostało wyposażone w nowe rozwiązanie ZyXEL'a – intuicyjny konfigurator, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć można szybko skonfigurować domową sieć. Dla zaawansowanych użytkowników nadal dostępny jest standardowy tryb konfiguracji.

Producent wyposażył nowy router w regulację mocy nadajnika, aby pozwolić użytkownikom na dobranie odpowiedniej mocy sygnału i ograniczyć interferencję z sąsiednimi punktami dostępowymi.

Nowy router ZyXELa wyposażony został w technologie Wi-Fi Multimedia (WMM), która automatycznie określa priorytety dla różnych typów ruchu i optymalizuje transmisję obrazu lub dźwięku przez sieci bezprzewodowe.

NBG-419N ma także wbudowany przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), maksymalnie uproszczający konfigurację bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Użytkownik może uwierzytelnić urządzenia w sieci przez naciśnięcie przycisku albo wpisanie automatycznie wygenerowanego kodu PIN.

Aby zapewnić ścisłą ochronę bezprzewodowej transmisji danych, urządzenie obsługuje 64- i 128-bitowy protokół WEP oraz protokoły WPA/WPA2. Ponadto router jest wyposażony w funkcje zapory sieciowej ze stanową inspekcją pakietów (SPI), ochronę przed blokadą usług (DoS) oraz przepuszczanie ruchu VPN (IPSec, PPTP, L2TP).

Kolejną z funkcji, w jakie wyposażony został NBG-419N, jest oszczędzający energię WLAN Timer, wyłączający sieć bezprzewodową w wybranych przez użytkownika przedziałach czasowych. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dodatkowe zabezpieczenie sieci, podczas gdy pozostaje ona nieużywana – może być ono także stosowane jako narzędzie kontroli rodzicielskiej, służące do ustalenia godzin korzystania z sieci.

Wyceniony na 172 złote produkt objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 30.06.2009 | 5161 odsłon | 6 komentarzy

Firma ASUS zapowiedziała powiększenie swojej oferty produktów sieciowych o nowy bezprzewodowy router - RT-N16.

Nowe urządzenie ma cztery porty RJ-45 do obsługi urządzeń sieciowych z prędkością 10/100/1000 Mb/s oraz jeden do podłączenia do sieci zewnętrznej, dwa porty USB 2.0, 128 MB pamięci typu DDR2 oraz trzy anteny.

Router jest zgodny ze standardem 802.11n, dzięki czemu może bezprzewodowo przesylać dane z prędkością do 300 Mb/s i obsługuje standard szyfrowania Wired Equivalent Privacy (WEP) 64 i 128 bit.

Urządzenie sprzedawane będzie z oprogramowanie EZQoS (Easy Quality of Service) odpowiadające za zarządzanie wieloma aktywnościami sieciowymi, i ma gwarantować możliwie jak najmniejsze opóźnienia dla wybranych aplikacji (np. gier).

Cena nowego produktu nie jest jeszcze znana.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 21.05.2009 | 2863 odsłony | Brak komentarzy
W ofercie firmy Planet pojawił się nowy szerokopasmowyWNRT-626,przeznaczony do zastosowań domowych, w firmach sektora SOHO oraz do tworzenia Hotspotów. Dzięki wbudowanemu 4-portowemu przełącznikowi 10/100Base-T możliwe jest łatwe podłączenie urządzeń bezprzewodowych do istniejącej sieci LAN.

WNRT-626 oferuje 5 trybów pracy: Punkt dostępowy (AP), Infrastruktura, Bridge, WDS oraz Repeater pozwalających na pracę w różnych środowiskach sieciowych. Obsługa zaawansowanego szyfrowania WPA/WPA2 zabezpiecza transmisję bezprzewodową. Technologia Wi-Fi Protected Setup (WPS) ułatwia nawiązywanie zabezpieczonych połączeń – wystarczy nacisnąć przycisk na urządzeniu lub wprowadzić kod PIN.

WNRT-626 ma funkcję NAT pozwalającą na dostęp wielu użytkowników do internetu z wykorzystaniem pojedynczego adresu IP. Dodatkowo funkcja serwera wirtualnego umożliwia udostępnienie lokalnego komputera PC użytkownikom zewnętrznym. Co więcej wbudowane funkcje QoS zapewniają optymalne wykorzystanie sieci i pozwalają na korzystanie z wymagających dużych zasobów aplikacji. WNRT-626 zabezpiecza również sieć przed atakami hackerskimi dzięki kontroli dostępu w oparciu o adresy MAC oraz blokowaniu adresów URL.

Podstawowe cechy produktu:

 • Technologia bezprzewodowa 802.11n (Draft 2.0) wstecznie kompatybilna ze standardem 802.11b/g
 • Obsługa Wi-Fi Protected Setup (WPS)
 • Zabezpieczenie transmisji bezprzewodowej dzięki 64/128-bit WEP, WPA –TKIP(PSK), WPA2-AES(PSK), 802.1x
 • Umożliwia dostęp do prywatnych serwerów sieci LAN z sieci publicznej
 • Pracuje w trybach AP/Infrastruktura/Bridge/ WDS/Repeater
 • Wyposażony w 4 porty LAN (10/100M) oraz port WAN (10/100M) z obsługą Auto-MDI / MDI-X
 • Wbudowany serwer DHCP
 • Monitorowanie systemu zawierające status klientów DHCP, połączenia i urządzenia oraz log bezpieczeństwa
 • Zaawansowany graficzny interfejs zarządzania poprzez sieć oraz kreator konfiguracji
 • Zdalne zarządzanie umożliwia konfigurację oraz aktualizację z odległego miejsca
 • Obsługa połączeń Dynamiczny IP / Statyczny IP / PPPoE / PPTP / L2TP / Telstra Big Pond
 • Filtrowanie adresów MAC oraz IP, blokowanie adresów URL
 • Wbudowany firewall SPI + zabezpieczenie przed atakami DoS
 • Obsługa Universal Plug and Play (UPnP)
więcej »
Piotr Gontarczyk | 19.05.2009 | 9655 odsłon | 9 komentarzy
Firma Netgear wprowadza na rynek bezprzewodowy router - WGR614L - z możliwością wykorzystania oprogramowania open source'owego. Pozwala on na darmowe i całkowicie legalne pobieranie z Internetu programów, służących do jego obsługi.

Darmowe oprogramowanie do routera WGR614L można pobrać ze strony www.myopenrouter.com. Oprócz dostępnych aplikacji, użytkownicy serwisu mogą dzielić się własnymi, autorskimi rozwiązaniami programowymi.

Dzięki temu stanowi on obszerną bazę wiedzy nie tylko na temat specyfikacji technicznej samego urządzenia, ale również szerokich możliwości jego zastosowania. Polecanym przez specjalistów z Netgear oprogramowaniem jest darmowy „software” TOMATO. Rekomendowana jest również cała gama aplikacji, służących do powiększania zasięgu działania routera - z 70 mw nawet do 250 mw.

Na stronie www.myopenrouter.com znajduje się forum, na którym użytkownicy wymieniają się opiniami o produkcie, metodach jego użytkowania oraz zastosowaniu najlepszego oprogramowania, dostosowanego do konkretnych warunków. W zakładce „Shop” Internauci mogą zakupić zarówno urządzenie WGR614L, jak i inne produkty firmy Netgear, bezpośrednio od producenta.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 15.05.2009 | 16843 odsłony | 8 komentarzy
Dziś wchodzi na rynek dwupasmowy router Linksys by Cisco Wireless-N Gigabit - WRT320N. Zaprojektowano go z myślą o osobach, które potrzebują sieci sprawnie obsługującej wszystkie media w domu.

Model WRT320N wyposażono w 4-portowy przełącznik Gigabit. Użytkownik może więc podłączyć część urządzeń poprzez kabel, a jednocześnie korzystać z bezprzewodowej technologii 802.11n w pasmach: 2,4 GHz lub szerszym 5 GHz. Po co aż dwa pasma? Podstawowa częstotliwość 2,4 GHz wykorzystywana jest przez urządzenia takie jak: drukarki, telefony bezprzewodowe czy faks. Natomiast mniej „zatłoczona” częstotliwość 5 GHz jest używana do przesyłu danych multimedialnych wrażliwych na zakłócenia, np. filmy, muzyka, czy gry online.

Model Linksys by Cisco WRT320N sprzedawany jest z oprogramowaniem instalacyjnym LELA, które pomaga skonfigurować, a następnie zarządzać siecią. LELA zabezpiecza przed atakami internetowymi oraz czuwa nad wprowadzaniem aktualizacji. Jest dołączana na płycie CD, zarówno w wersji dla mac-ów, jak i komputerów z systemem Windows.

Na routerze WRT320N możemy też uruchomić usługę Home Network Defender. To zaawansowany program chroniący przed zagrożeniami siecowymi. Działa na poziomie routera i dzięki temu uniemożliwia niezamierzone wyświetlanie się na komputerach niebezpiecznych witryn oraz blokuje intruzom zewnętrzny dostęp do osobistych informacji. Home Network Defender posiada też funkcję kontroli rodzicielskiej.

Nowy dwupasmowy router Linksys by Cisco ma zasilacz z certyfikatem Energy Star, który zmniejsza pobór mocy urządzenia. Ilość potrzebnej energii zredukowano o prawie połowę. Dla przykładu - wybrany router poprzedniego typu pobierał moc rzędu 4,6W, zaś nowy produkt z zasilaczem oznakowanym ENERGY STAR zużywa zaledwie 2,6W.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 399 złotych brutto.

więcej »
Publikacji na stronę
1 2
Aktualności
Seria Core i3 ma nowych rywali. 106
Sony wprowadza usprawnienia w goglach PlayStation VR. 2
Według dewelopera, studia będą raczej niechętnie przenosiły największe tytuły na konsolę Nintendo. 32
LG przygotowuje się do premiery flagowego smartfona G6. 2
Konstrukcja dla fanów bieli. 18
Wydawca znowu rezygnuje z prezentacji na E3. 8
Nowa opcja dostępna na wszystkich platformach. 44
Notebook z Kaby Lake i GeForce 940MX. 13
Nowa konstrukcja z G-Sync. AOC rozszerzył swoją linię monitorów dla graczy o model AGON AG352UCG. 20
Seria Core i3 ma nowych rywali. 106
AMD w tym roku ma sporo nowości. 49
Zamówienia na sprzęt Japończyków są naprawdę bardzo duże. 18
Notebook z Kaby Lake i GeForce 940MX. 13
Naprawdę bardzo dobry pakiet produkcji. 8
Nowa konstrukcja z G-Sync. AOC rozszerzył swoją linię monitorów dla graczy o model AGON AG352UCG. 20
Mini PC gotowy na granie w VR. 16
Niestety nie obyło się bez problemów. 18
Konstrukcja dla fanów bieli. 18
Sprzęt można kupić prawie o połowę taniej. 23
Konkurs dla czekających na Vegę. 22
Mini PC gotowy na granie w VR. 16
Kolejny model dla fanów cichych komputerów. Firma be quiet! 24
AMD w tym roku ma sporo nowości. 49
Tablet do zadań specjalnych. 15
Seria Core i3 ma nowych rywali. 106
Narzędzie dla deweloperów zostało właśnie udostępnione w wersji beta. 22
Konstrukcja dla fanów bieli. 18
Notebook z Kaby Lake i GeForce 940MX. 13
Kup raz i graj na PC oraz Xbox One. 7
Przedsiębiorstwo zapewnia, że jest w stanie udowodnić winę twórców Oculus Rift. 5
Facebook
Ostatnio komentowane