Tagi
Publikacji na stronę
1
Mieszko Krzykowski, Mateusz Brzostek | 06.08.2016 | 138871 odsłon | 82 komentarze

Procesory ARM jeszcze nie tak dawno temu nadawały się jedynie do kalkulatorów. Teraz są elektronicznym mózgiem miliardów smartfonów oraz prostych komputerów przenośnych i powoli zaczyna się je wykorzystywać w serwerach. A to dopiero początek długiej listy zastosowań czipów ARM – w dzisiejszych czasach można je spotkać niemal wszędzie. Ale czym one właściwie są, czym się różnią od znanych nam układów x86 i jakiej wydajności można od nich oczekiwać?

więcej »
Piotr Gontarczyk | 17.02.2011 | 3617 odsłon | 6 komentarzy
W trakcie targów CeBIT 2011, firma Enermax na swoim stoisku prezentować będzie plejadę nowych produktów, wśród których znajdziemy między innymi obudowy komputerowe, ale także nowe schładzacze oraz wentylatory. więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.12.2010 | 2957 odsłon | 12 komentarzy
Dziś firma Sunbeamtech poinformowała o rychłym powiększeniu swojej oferty o nowy model systemu chłodzenia procesorów - Twister 120. W nowym produkcie zastosowano technologię ISO-Turbo, a więc dwa wentylatory obracające się w przeciwnych kierunkach. Według twórców rozwiązanie to zapewnia lepszą sprawność całej konstrukcji. więcej »
Piotr Gontarczyk | 20.12.2008 | 7447 odsłon | 10 komentarzy

Firma Icon7 została nagrodzona wyróżnieniem iF Product Design Award 2009 za swoją nową bezprzewodową mysz Twister Evolution. Wyróżnienie jest tym większe, iż w tym roku firma Icon7 po raz pierwszy zgłosiła swój produkt jako kandydata w tym konkursie.

Już od ponad 50 lat (od 1954 roku) iF jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych konkursów projektanckich na świecie. W tym roku zostało zgłoszonych 2808 produktów z 39 krajów, które następnie były ocenianie pod względem wyglądu, jakości wykonania, innowacyjności, wpływu na środowisko naturalne i funkcjonalności. Przyznana nagroda świadczy o przynależności produktów firmy Icon7 do grupy najlepszych producentów peryferiów komputerowych.

Debiutująca na forum iF Award mysz Twister Evolution została zaprojektowana z zastosowaniem kilku autorskich technologii firmy Icon7. Jedną z nich jest konstrukcja SmartTwist pozwalająca za pomocą jednego płynnego ruchu przekształcić mysz z całkowicie płaskiej, łatwej w transporcie, do wygiętej w łuk i wygodnej w użytkowaniu.

Innym rozwiązaniem jest scroll FlyThrough umożliwiający przewijanie w każdym kierunku i pozwalający za pomocą jednego przesunięcia palcem poruszać się po obszernych dokumentach i stronach internetowych. Z kolei funkcja PowerTag pozwala przyczepić mysz do notebooka, co ułatwia jej przenoszenie.

W tym czasie ładuje się także wewnętrzna bateria Twister'a. Produkt Icon7 ma również dodatkową funkcję - można z jej pomocą kontrolować wyświetlaną prezentację. Jeden z przycisków umieszczonych na spodzie myszy włącza wskaźnik laserowy, a pozostałe umożliwiają przełączanie pomiędzy kolejnymi slajdami prezentacji oraz trybami wyświetlania.

więcej »
Tagi: icon7, mysz, twister
Piotr Gontarczyk | 28.10.2008 | 11153 odsłony | 20 komentarzy

Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci komputerowych, zaprezentował kolejny model pendrive'a. GoodDrive Twister to już druga pamięć przenośna po Quick Silver, stworzona w myśl zasady „koniec problemów z zatyczką". Przenośna pamięć Quick Silver ma wysuwane złącze USB, tymczasem rozwiązaniem wykorzystanym przy konstruowaniu GoodDrive Twister jest obrotowa obudowa.

Wykonana z metalu, co dodatkowo zabezpiecza dane przed uszkodzeniami mechanicznymi, pozwala na obrót o 360 stopni. Dzięki temu dodatkowo zwiększono funkcjonalność urządzenia. Rozmieszczenie portów USB nie tylko w pececie, ale nawet w notebooku często utrudnia korzystanie z pendrive'ów; tymczasem GoodDrive Twister nie ma z tym problemu.

W niewielkiej obudowie (zaledwie 57 mm) zmagazynowano od 1 do 8 GB danych, które odczytywane są z prędkością, 18 MB/s a zapisywane do 9 MB/s.

Podobnie jak pozostałe produkty GoodDrive oferowane przez Wilk Elektronik SA, Twister objęty jest wieczystą gwarancją producenta. Sugerowane ceny detaliczne przedstawiają się następująco: 13 złotych za 1 GB, 17 złotych za 2 GB, 25 złotych za 4 GB i 55 złotych za 8 GB.

więcej »
Michał Reinholz | 24.02.2007 | 73036 odsłon | 83 komentarze
Dawno, dawno temu, pewien człowiek, mający w niedalekiej przyszłości ukształtować oblicze ogromnej części świata, stwierdził, że 640 KB RAM w komputerze powinno wystarczyć każdemu i nie przewiduje się, aby kiedyś ten wymóg wzrósł. Obecnie, najnowsze dziecko owego wizjonera, choć jest tylko systemem operacyjnym, potrzebuje do w miarę sprawnego działania 1 GB pamięci, czyli 1600 razy więcej niż wspomniana w przepowiedni wielkość. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Facebook
Ostatnio komentowane