Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 24.07.2012 | 4476 odsłon | 10 komentarzy

Zasilacze EVGA NEX 1500W zapowiedziane zostały co prawda już jakiś czas temu, ale wygląda na to, że producent dla ich posiadaczy szykuje małą niespodziankę. EVGA przygotowuje specjalne oprogramowanie, które zapewniać ma możliwość monitorowania pracy zasilacza oraz konfigurację ustawień wentylatora.

więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 06.10.2010 | 1116491 odsłon | 153 komentarze
Chęć posiadania szybszego komputera, a właściwie szybciej działającego systemu operacyjnego, szybciej uruchamiających się i wydajniej działających aplikacji, od zawsze była motorem pracy programistów tworzących wszelkiego typu ramboostery i tweakery. Do dziś na wielu forach internetowych można znaleźć mnóstwo porad, jak zwiększyć wydajność Windows bez ponoszenia żadnych kosztów. Niestety, wiele z nich nie daje spodziewanych efektów, a niektóre – wręcz odwrotne do zamierzonych. Uznaliśmy, że najwyższy czas wyjaśnić wybrane mity związane z optymalizacją systemów operacyjnych firmy Microsoft. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 20.01.2010 | 3024 odsłony | 5 komentarzy

Johan Leroux z mvkTech poinformował o opublikowaniu nowej wersji programu NVIDIA BIOS Editor, znanego również pod nazwą NiBiTor. Najnowsze wydanie oznaczone jest numerem 5.4.

NiBiTor jest narzędziem dla pasjonatów tweakingu i oveclockingu. Oferuje dostęp do niestandardowych i nieudokumentowanych oficjalnie ustawień w oprogramowaniu wewnętrznym (firmware) kart graficznych firmy NVIDIA. Funkcje oferowane przez tę aplikację pozwalają m.in. na zmianę domyślnych parametrów pracy zestawu chłodzącego (regulacja prędkości obrotowej wentylatora), wpływ na standardowe opóźnienia pamięci karty graficznej.

więcej »
Tomasz Jadczak | 15.11.2009 | 56366 odsłon | 29 komentarzy
Pod koniec października w Paryżu rozegrano zawody w tweakowaniu najnowszej platformy Intela P55. Angielskie słowo tweak oznacza dostrajanie polegające na wprowadzaniu niewielkich zmian, które oddziałują na oprogramowanie i sprzęt. Tweaking jest nie mniejszą sztuką niż podkręcanie, a w oczach wielu jest nawet trudniejszy. W mieście miłości podkręcacze spróbowali swych sił w tym, co kochają robić najbardziej. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 13.11.2009 | 6517 odsłon | 3 komentarze

Tajwańska firma MSI opublikowała kolejne wydanie autorskiej aplikacji MSI Afterburner, przeznaczonej do modyfikowania ustawień karty graficznej i monitorowania jej pracy. Aktualna wersja programu oznaczona jest numerem 1.4.0.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 23.10.2009 | 1654 odsłony | 1 komentarz
PCLab.pl stanie do walki. 27 października 2009 w hotelu Le Meridien, w Paryżu odbędzie się impreza, na którą firma Gigabyte zaprosiła entuzjastów sprzętu i technologii z całej Europy. Ma to być okazja do wymiany opinii i dyskusji na temat komponentów oraz technologii tej firmy. Dodatkową atrakcją będzie konkurs podkręcania płyt głównych z serii Gigabyte P55 - Gigabyte TweaKING.

W wydarzeniu wezmą udział użytkownicy z 22 krajów takich jak: Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Norwegia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania oraz Ukraina.

Gigabyte zaprosił do Paryża także ponad 20 znanych dziennikarzy z branży IT, którzy będą mieli okazję dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat serii płyt głównych P55 oraz wspieranych przez nie technologii. Wśród nich znajdzie się reprezentant naszej redakcji - Tomasz Jadczak.

Dodatkową atrakcją będzie udział w spotkaniu specjalistów z działu badawczo rozwojowego firmy, z którymi będzie można podyskutować o specyfice komponentów i najnowszych projektach będących obecnie w fazie przygotowania.

Konkurs Gigabyte TweaKING będzie się składał z dwóch konkurencji - Super Pi oraz ‘3D Mark 2001'. Zwycięzca nie tylko zdobędzie tytuł mistrza Europy, ale także otrzyma nagrody o wartości 2000 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Moc w najczystszej postaci. 53
Nie skorzystacie z „cudownego” mostka za 600 dolarów. 21
Rok sztucznej inteligencji. 9
Sprzęt zostawia konkurencję daleko w tyle. 28
Rekordowa gra wchodzi w fazę wydania. 15
To jedno z ważniejszych usprawnień nowego systemu Google. Android 8.1. 9
Po trzy modele dla urządzeń mobilnych i desktopów. 13
Pod tym ekranem ukrywa się AMD Vega. 23
Firma zanotowała najlepsze zyski od sześciu lat. 8
Dużo tu rowów i dziurek. 10
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 19
Walec go przejechał. Zotac przedstawił swój najnowszy komputer dla gracza - MEK1. 7
Najnowszy partner biznesowy AMD. 15
To małe, ale bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników usprawnienie. Facebook rozpoczął testy tzw. 11
Facebook
Ostatnio komentowane