Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 24.07.2012 | 4441 odsłon | 10 komentarzy

Zasilacze EVGA NEX 1500W zapowiedziane zostały co prawda już jakiś czas temu, ale wygląda na to, że producent dla ich posiadaczy szykuje małą niespodziankę. EVGA przygotowuje specjalne oprogramowanie, które zapewniać ma możliwość monitorowania pracy zasilacza oraz konfigurację ustawień wentylatora.

więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 06.10.2010 | 1107861 odsłon | 153 komentarze
Chęć posiadania szybszego komputera, a właściwie szybciej działającego systemu operacyjnego, szybciej uruchamiających się i wydajniej działających aplikacji, od zawsze była motorem pracy programistów tworzących wszelkiego typu ramboostery i tweakery. Do dziś na wielu forach internetowych można znaleźć mnóstwo porad, jak zwiększyć wydajność Windows bez ponoszenia żadnych kosztów. Niestety, wiele z nich nie daje spodziewanych efektów, a niektóre – wręcz odwrotne do zamierzonych. Uznaliśmy, że najwyższy czas wyjaśnić wybrane mity związane z optymalizacją systemów operacyjnych firmy Microsoft. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 20.01.2010 | 3013 odsłon | 5 komentarzy

Johan Leroux z mvkTech poinformował o opublikowaniu nowej wersji programu NVIDIA BIOS Editor, znanego również pod nazwą NiBiTor. Najnowsze wydanie oznaczone jest numerem 5.4.

NiBiTor jest narzędziem dla pasjonatów tweakingu i oveclockingu. Oferuje dostęp do niestandardowych i nieudokumentowanych oficjalnie ustawień w oprogramowaniu wewnętrznym (firmware) kart graficznych firmy NVIDIA. Funkcje oferowane przez tę aplikację pozwalają m.in. na zmianę domyślnych parametrów pracy zestawu chłodzącego (regulacja prędkości obrotowej wentylatora), wpływ na standardowe opóźnienia pamięci karty graficznej.

więcej »
Tomasz Jadczak | 15.11.2009 | 56271 odsłon | 29 komentarzy
Pod koniec października w Paryżu rozegrano zawody w tweakowaniu najnowszej platformy Intela P55. Angielskie słowo tweak oznacza dostrajanie polegające na wprowadzaniu niewielkich zmian, które oddziałują na oprogramowanie i sprzęt. Tweaking jest nie mniejszą sztuką niż podkręcanie, a w oczach wielu jest nawet trudniejszy. W mieście miłości podkręcacze spróbowali swych sił w tym, co kochają robić najbardziej. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 13.11.2009 | 6473 odsłony | 3 komentarze

Tajwańska firma MSI opublikowała kolejne wydanie autorskiej aplikacji MSI Afterburner, przeznaczonej do modyfikowania ustawień karty graficznej i monitorowania jej pracy. Aktualna wersja programu oznaczona jest numerem 1.4.0.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 23.10.2009 | 1644 odsłony | 1 komentarz
PCLab.pl stanie do walki. 27 października 2009 w hotelu Le Meridien, w Paryżu odbędzie się impreza, na którą firma Gigabyte zaprosiła entuzjastów sprzętu i technologii z całej Europy. Ma to być okazja do wymiany opinii i dyskusji na temat komponentów oraz technologii tej firmy. Dodatkową atrakcją będzie konkurs podkręcania płyt głównych z serii Gigabyte P55 - Gigabyte TweaKING.

W wydarzeniu wezmą udział użytkownicy z 22 krajów takich jak: Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Norwegia, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania oraz Ukraina.

Gigabyte zaprosił do Paryża także ponad 20 znanych dziennikarzy z branży IT, którzy będą mieli okazję dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat serii płyt głównych P55 oraz wspieranych przez nie technologii. Wśród nich znajdzie się reprezentant naszej redakcji - Tomasz Jadczak.

Dodatkową atrakcją będzie udział w spotkaniu specjalistów z działu badawczo rozwojowego firmy, z którymi będzie można podyskutować o specyfice komponentów i najnowszych projektach będących obecnie w fazie przygotowania.

Konkurs Gigabyte TweaKING będzie się składał z dwóch konkurencji - Super Pi oraz ‘3D Mark 2001'. Zwycięzca nie tylko zdobędzie tytuł mistrza Europy, ale także otrzyma nagrody o wartości 2000 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Wskazuje na to zarezerwowany przez firmę znak towarowy. 0
System można już testować w ramach dystrybucji Release Preview. 1
Kolejny monitor dla graczy. 6
Dla tych, którzy uważają DualShocka 4 za zbyt duży kontroler. 8
Najlepsze gogle Windows Mixed Reality nie dla mieszkańców Starego Kontynentu. 2
AMD chce zachęcić do zakupu swojego sprzętu. 24
Sprzęt uzyskał kilka nowych możliwości. 5
Najmniejszy na świecie GTX 1080 Ti chłodzony cieczą. 7
NEC zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego modelu monitora MultiSync EA295WMi, przeznaczonego do zastosowań profesjonalnych. 9
Xbox odkryje, że jest pecetem. 28
"Poor Volta, ekhm, Vega", chciałoby się rzec. 24
Wieśka dycha to duża okazja. 9
Nie tylko się odbił, ale wręcz przebił najśmielsze prognozy. 70
Szef Apple radzi, w którym kierunku warto się rozwijać. 27
Microsoft reanimuje trupa. Firma wprowadziła właśnie swoją najnowszą przeglądarkę Edge do sklepu Play. 35
To bardzo duże usprawnienie, szczególnie dla mniej zaawansowanych użytkowników. 23
Snapdragon 835 pod pokładem. 19
Ktoś chyba się właśnie obudził. 35
Bardziej kolorowy Windows. 15
Było źle i wciąż jest źle. 31
Może na dobre, może na złe. Humble Bundle funkcjonuje już od 2010 roku. 17
Wszyscy gotowi, można zaczynać? 39
W tym przypadku liczy się cisza. 9
Nie tylko się odbił, ale wręcz przebił najśmielsze prognozy. 70
Nowa paczka z nowościami. 14
Duże zmiany w BIOS-ach. 131
Trochę dziwak, trochę ekscentryk. 11
Zakrzywiony monitor z FreeSync. 12
Wieśka dycha to duża okazja. 9
Bardziej kolorowy Windows. 15
To bardzo duże usprawnienie, szczególnie dla mniej zaawansowanych użytkowników. 23
Facebook
Ostatnio komentowane