Tagi
Publikacji na stronę
1
Adam Szymański | 18.08.2015 | 393011 odsłon | 33 komentarze

Wikipedia to najpopularniejsza encyklopedia internetowa, za której tworzenie odpowiada społeczność użytkowników. Dzięki temu zawiera ona ogromną liczbę haseł, ale równocześnie jest narażona na szkodliwe działanie niektórych internautów, którzy zamieszczają fałszywe definicje i błędne opisy danych wydarzeń. Zazwyczaj do rozwiązania tego problemu służą moderatorzy, ale czasem Wikimedia ucieka się również do bardziej drastycznych środków.

więcej »
Adam Szymański | 24.03.2015 | 29101 odsłon | 79 komentarzy

Awaria sieci Orange została potwierdzona dziś przez operatora na oficjalnym profilu na Facebooku o godzinie 2:00 w nocy. Orange zmaga się z problemami technicznymi, które spowodowały brak dostępu do internetu (Neostrada) i sieci komórkowej. Awaria nie objęła jedynie telefonii stacjonarnej, która działa nieprzerwanie. Nie wiadomo co jest powodem tej sytuacji, ale Orange brało pod uwagę nawet możliwość zewnętrznych ataków. Obecnie trwają prace naprawcze i usługi operatora zaczynają ponownie działać.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 12.05.2012 | 58845 odsłon | 175 komentarzy

Limitowany dostęp do internetu powróci. 1 czerwca 2004 był dniem, w którym Telekomunikacja Polska wprowadziła do swojej oferty najwolniejszą wersję Neostrady (128 kb/s), w której po raz pierwszy pojawił się miesięczny limit transferu danych, który ustalono na 5 GB. Operator potem systematycznie wprowadzał limity do wszystkich pozostałych opcji Neostrady. 1 lutego 2007 roku, w obliczu postępującej utraty klientów, Telekomunikacja Polska zniosła limity.

więcej »
Netgear DGN2200M – router ADSL artykuł sponsorowany
Netgear | 18.04.2011 | 93028 odsłon | 49 komentarzy
Firma Netgear, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w osprzęcie sieciowym. Spośród jej szerokiej oferty routerów ethernetowych warto zwrócić uwagę na model DGN2200M, który wyróżnia się tym, że obsługuje dwa modemy: jeden zintegrowany ADSL i jeden zewnętrzny GSM/3G. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 28.11.2009 | 27654 odsłony | 18 komentarzy

  Wszystkim użytkownikom usługi dostępowej Neostrada, świadczonej przez TPSA, przypominamy, że w najbliższy wtorek - 1 grudnia 2009 roku - wchodzą w życie ustalone wcześniej zmiany dotyczące przeniesienia ruchu sieciowego związanego z pocztą elektroniczną na nowe porty: 587 i 465. 

Zmiana dotyczy tylko poczty wysyłanej przez program pocztowy. Przypomnijmy, że wysyłka elektronicznej korespondencji odbywa się za pomocą protokołu SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) i domyślnie wykorzystywanym przez SMTP numerem portu w warstwie aplikacji stosu TCP/IP jest port 25. Zmiana numeracji portów ma na celu przede wszystkim ograniczenie spamu. 

 

więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 22.11.2009 | 6113 odsłon | 42 komentarze

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy grupy TP, opublikował na swoim korporacyjnym blogu informację o promocjach, które czekają na użytkowników Neostrady już od najbliższego poniedziałku, tj. od 23 listopada 2009 roku.

Najwięcej zyskają użytkownicy, których interesuje opcja Neostrady o nazwie neo 6Mb, czyli dostęp z maksymalną prędkością (downlink) wynoszącą 6 Mbit/s - cena za łącze o tej przepustowości zostanie obniżona w stosunku do obowiązujących do dziś kwot o 25%.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Szukamy najciekawszych ofert przez cały dzień! 26
Half-Life 3 dla marzycieli. 5
Ciekawa gra do wzięcia. 5
Programujesz, kombinujesz i dobrze główkujesz? 2
Ruszył Black Friday, czyli ogólnoświatowy dzień przecen i wyprzedaży. 8
W tym celu otwierają drugie, duże studio. 8
Z oknem lub bez. Sharkoon ogłosił dodanie do swojej oferty obudów S1000 i S1000W. 3
Niedrogi monitor dla graczy. 6
Ma to usprawnić aktualizowanie modułów systemu. Dzięki użytkownikowi Twittera o nicku Ducky! 8
Dobry czas na zakup elektroniki. 38
Są LED-y, jest i wentylator na VRM. 13
Microsoft tym razem się nie postarał. 9
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 30
Dobry czas na zakup elektroniki. 38
Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. 5
Intel Optane będzie mieć rywala. 27
Jeżeli pasjonujesz się technologiami i sprawnie władasz piórem, zgłaszaj się! 74
Czarny Piątek we wtorek. 4
W Humble Bundle jest niemała gratka dla graczy i fanów heavy-metalu, w postaci gry Brutal Legend, która jeszcze przez kilkadziesiąt godzin będzie dostępna całkowicie za darmo. 9
Grażyna nie leci, bo to nie torebka Wittchen z Lidla. 27
Pięciu naszych czytelników prosimy o założenie gogli. No dobra, trzech. OK, kogokolwiek? 28
Niebieska komunikacja na nowo. 6
Więcej terabajtów do wykorzystania. 5
Mikrotransakcje są teraz passé? 19
Stal i hartowane szkło. 7
Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. 5
Intel Optane będzie mieć rywala. 27
Zasilacz Surface Dock mu nie wystarcza. 7
Facebook