System Chrome OS jest często krytykowany za małą bazę rozbudowanych aplikacji webowych, które mogłyby w pełni zastąpić desktopowe odpowiedniki. Trudno się z tym nie zgodzić, ale może trzeba zacząć traktować tę platformę inaczej? Nie jako zastępcę zwykłego komputera, a jego rozszerzenie. Netbook z Chrome OS nada się do podstawowych zadań i oczywiście przeglądania internetu, a dzięki rozszerzeniu Chrome Remote Desktop umożliwi połączenie się z domowym komputerem i to niezależnie od tego, pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego ten pracuje. Wystarczy, by była na niego dostępna przeglądarka Chrome.
więcej »Staruszek trzyma się mocno. Mimo że system operacyjny firmy Microsoft ma już ponad 10 lat, to nadal jest najpopularniejszy. Z najnowszych danych firmy analitycznej Net Applications wynika to, że w kwietniu 2012 roku miał on udział w rynku na poziomie aż 46,08%.
więcej »Zespół Opera Software wykonał kolejny milowy krok w kierunku wydania dwunastej wersji przeglądarki dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Po wielu mniejszych wydaniach testowych doprowadzono nową Operę do fazy beta. Wiadomo już, co zmieni się w programie, a zmieni się sporo.
więcej »Zgodnie z oficjalnymi i nieoficjalnymi zapowiedziami Microsoft udostępnił aplikację pozwalającą na łatwe przesyłanie plików do chmury SkyDrive z poziomu Eksploratora Windows (i przeglądarki plików w Mac OS X) oraz synchronizację między różnymi urządzeniami. Program zapewnia jak na razie tylko podstawową funkcjonalność, ale cały czas jest rozwijany.
więcej »Synchronizacja z (prawie) wszystkimi urządzeniami i 5 GB darmowego miejsca na początek. Jedna z najbardziej oczekiwanych usług Google, biorąc pod uwagę ilość plotek, które pojawiły się na przestrzeni lat, została oficjalnie zapowiedziana. Google Drive, czy też raczej "Dysk Google", bo taką nazwę otrzymała usługa w naszym pięknym kraju, będzie dostępny już niedługo dla wszystkich osób mających telefon z Androidem, iPhone'a lub iPada, ewentualnie dowolne urządzenie z przeglądarką internetową.
więcej »Google cały czas ulepsza funkcję synchronizacji w swojej przeglądarce internetowej Chrome. Najnowsza wersja w stabilnej gałęzi programu umożliwia już synchronizację historii, zakładek, haseł, ustawień i rozszerzeń. W kanale beta pojawiła się teraz możliwość synchronizacji otwartych kart między instancjami przeglądarki zainstalowanymi na różnych urządzeniach.
więcej »Która przeglądarka internetowa jest najszybsza? Firma New Relic, która zajmuje sie optymalizacją działania stron internetowych twierdzi, że ma odpowiedź na to pytanie i brzmi ona "Internet Explorer 9".
więcej »System pojawił się w statystykach. Firma Microsoft miesiąc temu udostępniła wersję Consumer Preview systemu operacyjnego Windows 8. Z najnowszych danych firmy analitycznej Net Applications wynika to, że z systemu tego w marcu korzystało 0,11% wszystkich użytkowników komputerów, którzy korzystają z zasobów internetu.
więcej »Mozilla udostępniła finalną wersję Firefoksa 11 – swojej aktualizowanej w szalonym tempie przeglądarki internetowej. Na pierwszy rzut oka nowy "lisek" nie różni się od poprzedniego, do czego zresztą twórcy programu zdążyli już nas przyzwyczaić. Zmian dokonano głównie "pod maską", ale tym razem są one dość ciekawe.
więcej »Stworzony przez ekipę VideoLAN odtwarzacz wideo ewoluuje w ciekawym kierunku. Właśnie udostępniono finalną kompilację wersji 2.0 programu, która wprowadza możliwość odtwarzania płyt Blu-ray. To tyle interesujące, że VLC debiutował jako odtwarzacz ukierunkowany na obsługę strumieni wideo pobieranych w czasie rzeczywistym z internetu.
więcej »Spada liczba internautów, którzy korzystają z internetu za pośrednictwem komputera osobistego, pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows. Tak wynika z najnowszych badań Chitika Insights.
więcej »Osoby używające programu Dropbox na komputerach stacjonarnych, laptopach i urządzeniach z systemem Android mogą za darmo powiększyć przestrzeń dostępną na swoim koncie o 5 GB. Wystarczy, że przetestują nowe funkcje, które twórcy oprogramowania wprowadzili w wersji beta.
więcej »"Ikspek" po prostu nie chce odejść? Wyjątkowo zaskakujące dane z rynku systemów operacyjnych przynosi firma Net Applications. Z jej najnowszych statystyk wynika to, że mający już ponad 10 lat system operacyjny Microsoft Windows XP w styczniu bieżącego roku zwiększył swój udział w rynku.
więcej »Twórcy najpopularniejszego polskiego komunikatora - Gadu-Gadu - poinformowali o rychłym pojawieniu się wersji beta kolejnego głównego wydania programu. Ma ono być przełomowe, bo aplikacja wróci wraz z nim do korzeni i starych dobrych czasów wersji 6.1. Czy istnieje szansa na to, że oryginalny klient zacznie być znów tak ceniony przez użytkowników jak powstałe przez lata zamienniki?
więcej »Kiedy podczas pracy na komputerze korzysta się jednocześnie z telefonu, chyba najbardziej denerwującą rzeczą jest konieczność odrywania co chwilę rąk od klawiatury by wprowadzić tekst na drugim urządzeniu. Wszystkim, którzy często działają w taki właśnie sposób na pewno spodobają się klawiatury kanadyjskiej firmy Matias.
więcej »W ostatnich dniach dwie popularne przeglądarki internetowe doczekały się aktualizacji związanych z poprawą stabilności i bezpieczeństwa. Jedną z nich był Firefox 4, który teraz jest dostępny w wersji Beta 6. Poprawek doczekał się również jeszcze ciepły, dopiero co wydany Google Chrome 6.
więcej »W ostatnim czasie Microsoftowi udało uzyskać się patent na funkcję zamykania systemu operacyjnego, dokładniej na sposób jego zamknięcia w przypadku, kiedy jakaś aplikacja mogłaby opóźniać ten proces. W patencie wymieniony został nie tylko system Windows, ale i Mac OS X.
więcej »- Internet 4,7 Gb/s na wyciągnięcie ręki. Wystarczy przeprawić się przez Odrę 47
- Nowe domeny najwyższego poziomu już dostępne! Google twierdzi, że to bardzo śmieszne i rezerwuje domenę .lol 16
- Ekskluzywna płyta główna dla procesorów AMD "Trinity" 12
- Dell XPS One 27 – stacja robocza, czy przerośnięty multimedialny All-in-one? 9
- Sapphire i Radeon HD 7950 w wersji Flex 15
- "Ivy Bridge" podkręcony do ponad 7 GHz 20
- Koniec z wydawaniem sterowników AMD Catalyst co miesiąc? 34
- Doom 3 powraca! 29
- Linux Mint i Compulab, czyli FitPC3 43
- Windows 8 Release Preview już dostępny 24
- Microsoft robi wszystko, aby zablokować aplikacje "Menu Start" w systemie Windows 8? 76
- Windows 8 Release Preview już dziś? 13
- Tańszy GTX 550 Ti w wydaniu MSI 13
- 27-calowy DiamondCrysta Wide z matrycą IPS 7
- Banalna luka w Windowsie umożliwia uzyskanie dostępu do komputera bez logowania 49
- Microsoft robi wszystko, aby zablokować aplikacje "Menu Start" w systemie Windows 8? 76
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
- Piraci z Microsoftu? 29
- Internet 4,7 Gb/s na wyciągnięcie ręki. Wystarczy przeprawić się przez Odrę 47
- LG łamie bariery. 1080p w smartfonach! 36
- Nowy Chrome OS i nowe "chromowane" komputery oficjalnie zaprezentowane 30
- Opera oficjalnie obsługiwana przez Facebooka. Piekło zamarzło czy... dopiero się rozpęta? 57
- Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt 36
- Szybkie spojrzenie na Windows 8 Release Preview 71
- Wykryto nowego króla wśród komputerowych szkodników 28
- Windows 8 to krok w złym kierunku. Według szefa Apple 68
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 35
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- Zdalny pulpit Windowsa, Linuksa i Mac OS X w Google Chrome 13
- Doom 3 powraca! 29
- Dać dziecku... Facebooka 21
- Sapphire i Radeon HD 7950 w wersji Flex 15
- Linux Mint i Compulab, czyli FitPC3 43
- 650-watowy zasilacz Super Flower o wysokiej sprawności 16
- Sapphire i "mikro" z B75 7
- AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 30
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 12
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 11
- Unreal Engine 4 nie dla nowej konsoli Nintendo 27
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- Ekskluzywna płyta główna dla procesorów AMD "Trinity" 12
- Twórcy Wiedźmina pracują nad grą osadzoną w świecie Cyberpunk 24
- Samsung ma problem z niebieską wersją Galaxy S III 19
- Koniec z wydawaniem sterowników AMD Catalyst co miesiąc? 34
- Internet 4,7 Gb/s na wyciągnięcie ręki. Wystarczy przeprawić się przez Odrę 47
- "Ivy Bridge" podkręcony do ponad 7 GHz 20
- Banalna luka w Windowsie umożliwia uzyskanie dostępu do komputera bez logowania 49
- Windows 8 to krok w złym kierunku. Według szefa Apple 68
- Uchwyt samochodowy do iPada CarGo - rozrywkowe podróże 0
- Jonathan 'Fatal1ty' Wendel prezentuje płyty ASRock w Polsce 2
- Bez słuchawek trudno wyjść z domu 0
- Manta prezentuje odswieżony tablet PowerTab MID05S 0
- Akcesoria poszerzają możliwości fotografa 0
- LilyJade – nowy robak atakuje przez Facebooka 0
- Rok na jednym paluszku 0
- Philips PicoPix 2480, czyli przenośne kino w kieszeni 1
- Otwarta obudowa AeroCool Strike-X AIR 4
- Czy potrzebujemy nowej wersji Androida? 0
- Dobry uchwyt to podstawa 0
- Razer BlackShark Battlefield 3 - nadchodzi prawdziwie drapieżny zestaw słuchawkowy! 2
- Kolekcjonerskie słuchawki dla fanów Battlefield 3 - Razer BlackShark 0
- Firma Manta Multimedia została oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej! 1
- Zasil swoją sieć z AirLive dzięki PoE-FSH8PW 0
- Olympus VR-340 - aparat kompaktowy dla oszczędnych
- Sharp zaprezentował 13,5-calowy ekran QFHD
- Odtwarzacze Blu-ray BDP5500 i BDP7700 marki Philips
- Gorenje ma niższe przychody, ale wyższe zyski
- AData oferuje nowe karty pamięci SDHC, SDXC i microSDHC
- Sony pokazało pierwszy projektor kina domowego z 4K
- Hannspree wprowadza na polski rynek dwa nowe telewizory
- Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-E8300 z tunerem DVB-T
- Słuchawki dla miłośników żywych kolorów i oryginalnych wzorów
- 227026Picasa 3.9.136.1 2
- 212951Mozilla Firefox 12 3
- 209258Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
- 199243Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
- 160773AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
- 159645SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
- 7326World of Tanks01:01 | mourhino
- 5Prośba o wycenę Razer Hydra01:00 | nietopyrz
- 77panie przodem01:00 | marcin_kg
- 13System nie uruchamia się po dodaniu ramu01:00 | karol2444
- 1Zestaw00:59 | bleadee
- 4Laptop do gier do 2400zł00:53 | r1jakub
- 20[Zestaw] 5000zł Gry/Multimedia/OC/Cisza/Monitor/Peryferia00:53 | nextyou
- 1315Lista polecanych kart dźwiękowych00:52 | Ven
- 0Jaki router do internetu w UPC do 200zł00:52 | Hidetora
- 8I5 2500k + HD685000:48 | PgDn3
- 7326World of Tanks01:01 | mourhino
- 1315Lista polecanych kart dźwiękowych00:52 | Ven
- 1166GTA V00:37 | Pasztet11
- 407Defense of the Ancients 2 / DotA 200:35 | papski
- 155Cooler Master 690 II - toporne modyfikacje.00:32 | Yumakis
- 1022OC Sandy Bridge - tylko procesory 2500K i 2600K00:29 | Piospi
- 9701Karty Graficzne na Kwiecień 2012r.00:26 | sonek231
- 11526Diablo 3 - oficjalny temat00:26 | ksyhoo
- 1221Max Payne 300:22 | henus7
- 126MSI Z77A-GD65 - wszystko o płycie00:21 | mikimouse















