Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 22.02.2014 | 46142 odsłony | 63 komentarze

Po raz kolejny, w ciągu ostatnich paru lat, popularny serwis YouTube zmienił swój wygląd. Odmieniony układ strony dostępny jest już dla sporej części internautów i prawdopodobnie niebawem będzie on widoczny dla wszystkich. Każdy kto zagląda na YouTube'a zmiany zapewne zauważy od razu.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 31.07.2012 | 8193 odsłony | 34 komentarze

Było coś o Google+, no to teraz czas na konkurencyjny i obecnie największy serwis społecznościowy, a więc Facebooka. W styczniu bieżącego roku Facebook poinformował o tym, że w ciągu paru tygodni wszystkim zarejestrowanym użytkownikom zostanie zmieniony widok ich profilu tak, że inne osoby będą widzieć Oś czasu, a więc Facebook Timeline.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 05.02.2010 | 10416 odsłon | 295 komentarzy

Na Waszą prośbę wprowadziliśmy możliwość oceniania komentarzy pod publikacjami. System umożliwia wystawianie ocen wypowiedzi czytelników w jednopunktowej skali – plusik (plus jeden punkt) powinien być przyznawany wypowiedziom ciekawym i wartym przeczytania, zaś minusik (minus jeden punkt) należy dać komentarzowi pozbawionemu jakichkolwiek wartości. Oceny użytkowników się sumują. Jeżeli komentarz uzyska ocenę -5 lub niższą, jest automatycznie ukrywany (chociaż istnieje możliwość jego podejrzenia – trzeba w tym celu kliknąć przycisk umieszczony koło daty komentarza).

System oceniania komentarzy pozwoli Wam na samodzielne wartościowanie wypowiedzi pod artykułami i aktualnościami. Wielu czytelników sugerowało, że wraz z rosnącą popularnością PCLab.pl (w styczniu odwiedziło nas przeszło trzy miliony użytkowników unikalnych!) przybyło także internetowych trolli, którzy zaśmiecają komentarze. Oddajemy teraz w Wasze ręce narzędzie, dzięki któremu samodzielnie będziecie mogli doprowadzać do ukrywania mało wartościowych wypowiedzi.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 24.12.2009 | 7261 odsłon | 18 komentarzy

Z okazji Świąt wprowadziliśmy pewne zmiany na obu portalach. PCLab.pl doczekał się małego "faceliftingu" – powiększyliśmy bloczek "Artykuły" (zależało nam, by wyeksponować więcej naszych publikacji z tej kategorii) oraz dodaliśmy nowy bloczek z naszymi materiałami wideo (domyślnie umieszczony po prawej stronie na Zakładce). Zablokowaliśmy także możliwość personalizacji strony dla użytkowników niezalogowanych. Uznaliśmy, że powinna to być specjalna funkcjonalność dla naszych stałych czytelników, którzy mają swoje konta na PCLab.pl. Jeśli ktoś jeszcze nie ma swojego konta na naszym serwisie, zapraszamy do rejestrowania się. Użytkownicy zalogowani otrzymują możliwość dowolnego przemieszczania bloczków na stronie, zamykania ich czy dodawania nowych. Mogą też zmieniać tło strony czy korzystać z funkcji zaznaczania przeczytanych komentarzy – znacznie ułatwia to śledzenie dyskusji pod naszymi artykułami.

więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 23.11.2009 | 10447 odsłon | 24 komentarze

Onet gruntownie przebudował poświęcony nowym technologiom serwis tematyczny „Technowinki”.  Serwis otrzymał nowy layout, całkowicie zmieniona została nawigacja oraz układ tematyczny.

Układ strony głównej nowego serwisu jest wzorowany na sprawdzonym układzie strony głównej Onetu. Serwis wzbogacony został o znany z głównej strony portalu pasek widżetów Moje Technowinki, domyślnie zawierający wiadomości m.in. z naszego serwisu PCLab.pl, a także z serwisów TrocheTechniki.pl, OnetWiadomości i OnetBlog.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 29.04.2009 | 2757 odsłon | 17 komentarzy
Zmieniliśmy layout portalu CoreClub. Zapraszamy do oglądania i oceniania. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i że spodoba się Wam bardziej, niż poprzedni :) więcej »
Paweł Pilarczyk | 02.12.2008 | 3928 odsłon | 15 komentarzy
Jak zepewne zauważyliście, zmodyfikowaliśmy ostatnio wygląd bloczka Artykuły na stronie głównej PCLab.pl. Przy czterech starszych artykułach (czyli pomijając najnowszy) dodaliśmy informację o liczbie komentarzy oraz odsłon. Dodatkowo dziś wprowadziliśmy funkcjonalność umożliwiającą rozpoznanie, czy do artykułu pojawiły się nowe komentarze. Jeśli takowe będą, liczba komentarzy wyświetlona zostanie czarną, pogrubioną czcionką. Brak nowych komentarzy to liczba wyświetlona szarą czcionką. W ten sposób na pewno ułatwimy Wam prowadzenie dyskusji w komentarzach do artykułów czy też śledzenie nowych wypowiedzi. Uwaga: funkcjonalność dostępna tylko dla użytkowników zalogowanych! więcej »
Paweł Pilarczyk | 12.11.2008 | 5732 odsłony | 37 komentarzy
Wprowadziliśmy dziś kilka istotnych modyfikacji, które ułatwią Wam personalizację naszego portalu. Jak wiecie (może ktoś jeszcze nie wie?), prawie wszystkie bloczki z treścią (Aktualności, Pliki, Forum, Tagi, ITbiznes.pl i tak dalej) można przenosić w obrębie strony i umieszczać tam, gdzie będą Wam najbardziej potrzebne. Zbędne bloczki można zamknąć.

Dotychczas konfigurację bloczków zapamiętywaliśmy w ciasteczkach przeglądarki (cookie). Oznaczało to, że jeśli pracujecie przy różnych komputerach, musieliście na każdej maszynie od nowa personalizować wygląd strony PCLab.pl.

Wprowadziliśmy modyfikację, która polega na zapamiętywaniu ustawienia bloczków po naszej stronie - w bazie danych na naszych serwerach. W efekcie wszystkie zmiany, które poczynicie na stronie, zostaną zapamiętane i przypisane do Waszego konta. Jeśli usiądziecie do innego komputera, wystarczy zalogować się na swoje konto na PCLab.pl, a ustawiona przez Was konfiguracja bloczków na stronie zostanie automatycznie przywrócona.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 21.07.2008 | 3962 odsłony | 43 komentarze
Dodaliśmy dziś nowe, bardzo użyteczne funkcje w komentarzach. Pierwsza to automatyczne przeskakiwanie do pierwszego nieprzeczytanego komentarza. System jest jednak bardziej zaawansowany niż ten na naszym forum, gdzie wejście do każdego wątku powoduje zaznaczenie wszystkich jego stron jako przeczytanych (nawet jeśli przeczytaliśmy tylko dwie pierwsze strony w wątku liczącym 30 stron). W komentarzach jako przeczytane zaznaczamy jedynie stronę aktualną i strony wcześniejsze. Jeśli komentarzy do artykułu jest bardzo dużo, można sobie ich lekturę rozłożyć na raty. Nasz system zapamięta, na której stronie zakończyło się ich lekturę.

Druga funkcjonalność to zaznaczanie szarym kolorem przeczytanych komentarzy. Przypomnijmy, że taka funkcjonalność była już dostępna na PCLab.pl w pierwszej wersji layoutu (a więc już w roku 2002), jednak po przełączeniu komentarzy na forum w 2004 r. – z powodu ograniczeń kodu forum – została usunięta. Teraz znów powraca.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 21.06.2008 | 4486 odsłon | 103 komentarze

Na Waszą prośbę dodaliśmy awatary w komentarzach pod artykułami. Teraz łatwiej będzie Wam rozpoznać wypowiadające się osoby. Awatary są mniejsze niż na forum - mieszczą się w kwadracie 32x32 piksele. Dzięki temu nie odwracają uwagi od wypowiedzi, a przy okazji mniej obciążają nasze zapchane już łącze.

Jeśli wykorzystywane przez Was awatary nie są kwadratowe, sugerujemy ich podmianę na takowe, gdyż najlepiej się wtedy prezentują. Najgorzej widoczne są obrazki o kształcie wąskiego prostokąta.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 19.06.2008 | 4789 odsłon | 43 komentarze
Prace nad nowym layoutem naszego portalu wciąż trwają. Dziś w Wasze ręce oddajemy nową wersję serwisu, w której pojawiła się brakująca funkcjonalność. Od teraz działa już przycisk "Personalizuj" w menu. Umożliwia on konfigurowanie wyglądu bieżącej strony, ale także dokonywanie zmian mających globalny wpływ na serwis. Można zmienić tło portalu czy wyłączyć efekty specjalne, jak animację wysuwającej się Zakładki czy Szufladki.

Działa wreszcie zamykanie bloczków. Bloczki, które uważacie za zbędne, możecie zamknąć klikając na pomarańczowym przycisku "X". Nie musicie tych bloczków teraz chować w Zakładce ;-) Zamknięte elementy można w każdej chwili przywrócić poprzez menu Personalizuj.

Dodaliśmy kilka nowych bloczków, m.in. "Wiadomości ze świata", w którym pojawiać się będą linki do aktualności z portalu Onet.pl.

W bloczkach "Artykuły spokrewnione" czy "Aktualności spokrewnione" przeczytane publikacje zaznaczane są szarym kolorem.

W bloczku "Aktualności" zwiększyliśmy liczbę pozycji, a także umieszczamy w nim – jak to było w poprzedniej wersji layoutu PCLab.pl – newsy z portalu ITbiznes.pl (oznaczone są skrótem "ITb").

Zapraszamy do wypróbowania nowej funkcjonalności. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przypadną Wam do gustu.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 03.06.2008 | 5082 odsłony | 75 komentarzy
Z lektury artykułu o nowej szacie graficznej PCLab.pl wynika, że jednym z najbardziej irytujących "problemów" nowego layoutu dla wielu naszych stałych czytelników jest przeniesienie komentarzy z forum bezpośrednio pod publikacje. Komentarze z kilku istotnych względów już nie wrócą na forum, jednak nasz system komentarzy chcemy usprawnić na tyle, by komentowanie artykułów i aktualności było dla Was przynajmniej tak wygodne, jak na forum.

W stosunku do pierwotnej wersji layoutu sprzed dwóch dni poczyniliśmy następujące zmiany:

  1. czcionkę komentarzy zmieniliśmy z szarej na czarną
  2. po dodaniu nowego komentarza użytkownik jest przerzucany do dodanej przez siebie wypowiedzi (wcześniej przerzucany był do pierwszego komentarza w wątku).
  3. link Raportuj przeniesiony został z prawej strony na lewą
  4. dodana została opcja odpowiadania na inne odpowiedzi. Uwaga: podobnie jak na forum, można dodawać odpowiedzi na kilka komentarzy jednocześnie - wystaczy kliknąć pod każdym "Odpowiedz"

Zwracamy jednocześnie uwagę, że w komentarzach działa kod BB (a więc m.in. znaczniki [b], [i], [quote] czy [url]).

Zachęcamy do wypróbowania nowej funkcjonalności komentarzy :-)

więcej »
Paweł Pilarczyk | 01.06.2008 | 89897 odsłon | 567 komentarzy
Na ten moment wiele osób czekało bardzo długo. Dziś debiutuje nowy layout PCLab.pl. To już trzecia wersja szaty graficznej naszego wortalu od sześciu lat – zmieniamy layout co trzy lata (pierwsza wersja debiutowała wraz z PCLab.pl we wrześniu 2002 roku, drugą wprowadziliśmy w styczniu 2005). W trzeciej mamy dla Was najwięcej nowinek. Zmieniła się nie tylko sama grafika na stronie, ale – przede wszystkim – jej funkcjonalność. O wprowadzonych zmianach piszemy poniżej. więcej »
Paweł Pilarczyk | 01.01.2005 | 8622 odsłony | 351 komentarzy

Wprowadzamy dziś zapowiadany od dawna, nowy layout PCLab.pl. Ale nowa szata graficzna to nie wszystko. Nasz serwis zyskał dziś bardzo wiele na funkcjonalności. Aby nie zanudzać Was długim, wielostronicowym elaboratem na temat nowych funkcji, poniżej zestawiamy listę najważniejszych z nich:

więcej »
Pawel Pilarczyk | 17.11.2002 | 2173 odsłony | 9 komentarzy
No to ruszyliśmy z nowym layoutem PCLab.pl! Teraz strona wypełnia cały obszar przeglądarki i najlepiej wygląda w wysokich rozdzielczościach - 1024x768 i 1280x1024. Aby przeczytać o wszystkich zmianach, kliknijcie w "Więcej...". więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Pozostało już tylko kilka dni do zakończenia naszego plebiscytu Tech Awards 2017. 4
Świetne wyniki finansowe Nvidii nie były przypadkiem. 3
Klawiatura mechaniczna dla wymagających. 5
Czarny Piątek we wtorek. 3
Poznaliśmy też cenę w przedsprzedaży. 17
Płyty gotowe na następne serie procesorów. 20
W Humble Bundle jest niemała gratka dla graczy i fanów heavy-metalu, w postaci gry Brutal Legend, która jeszcze przez kilkadziesiąt godzin będzie dostępna całkowicie za darmo. 9
Stal i hartowane szkło. 7
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 29
Duża metamorfoza znanej przeglądarki. 96
Przepraszają, ale za plecami krzyżują palce. 54
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 29
Było wzgórze i nie ma wzgórza. 22
Blizzard, zgodnie z obietnicą, udostępnił jedną ze swoich popularnych gier, StarCraft II, zupełnie za darmo, a więc w formie free-2-play. 17
Wygląda to naprawdę ładnie. 24
Niedroga hybryda z Core M3. 21
Intel Optane będzie mieć rywala. 27
Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. 5
Facebook
Ostatnio komentowane