Tagi
Publikacji na stronę
1
Damian Lejnert | 01.11.2017 | 20585 odsłon | 16 komentarzy

Marka Alienware wielu kojarzy się przede wszystkim z futurystycznie wyglądającymi, dobrze wykonanymi komputerami, nierzadko o najwyższej wydajności. To dlatego są one obiektem pożądania licznych graczy. Wystarczy jednak spojrzeć na cenę, by zrozumieć, że projekt i wydajność to niejedyne iście kosmiczne cechy tego sprzętu. Oprócz laptopów i komputerów stacjonarnych Alienware oferuje urządzenia peryferyjne dla graczy, takie jak: czołowy model myszy AW 958, mniej zaawansowany AW 558, klawiatura mechaniczna AW 768. Postanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie są lepsze od rywali, czy może wyróżnia je wyłącznie kultowe logo Alienware. 

więcej »
Adrian Kotowski | 20.05.2014 | 9700 odsłon | 4 komentarze

Klawiatury laserowe nie są i raczej nie powinny stać się popularne w przyszłości. Jest to ten rodzaj gadżetów, których tańsze odpowiedniki mechaniczne nie tylko je zastępują, ale przede wszystkim oferują lepszą funkcjonalność. Nie zraża to jednak producentów takich urządzeń, czego przykładem jest R2-D2 – klawiatura dla fanów Gwiezdnych Wojen.

więcej »
Adrian Kotowski | 09.04.2014 | 13413 odsłon | 15 komentarzy

W pokoju dziennym coraz częściej możemy natrafić na zestawy HTPC, które stają się domowym centrum rozrywki. Oglądanie filmów z PC na telewizorze nie jest już niczym niezwykłym, więc nie dziwi wysyp urządzeń dedykowanych właśnie takim zastosowaniom. Jednym z nich jest klawiatura Logitech K830.

więcej »
Sebastian Krzeczkowski | 28.02.2010 | 121625 odsłon | 56 komentarzy
Jaka powinna być idealna klawiatura? Oczywiście musi być solidnie wykonana, działać precyzyjnie, a układ klawiszy nie może sprawiać niepotrzebnych problemów. To cechy podstawowe. Czy coś jeszcze? A może powinna ciekawie wyglądać, byśmy nie musieli się wstydzić przed znajomymi, że trzymamy na biurku szary klocek? Na pewno nie powinna męczyć dłoni podczas długiej pracy. Może jeszcze jakieś dodatkowe funkcje multimedialne? Właściwie czemu nie? Czy właśnie takie są dwie wyjątkowe klawiatury, które trafiły niedawno w nasze ręce? więcej »
Piotr Gontarczyk | 05.11.2009 | 2253 odsłony | 10 komentarzy
Oczekiwany już od jakiegoś czasu, miniaturowy komputer w klawiaturze, czyli ASUS Eee Keyboard był już poddawany wielu opóźnieniom. Okazuje się, że mamy kolejne, a nowy Eee nie pojawi się w tym roku.

Według firmy ASUS produkt został odłożony w czasie i powinniśmy się go spodziewać na początku przyszłego roku. To rok od czasu jego pierwszej prezentacji, na targach CES 2009.

Opóźnienie ma jednak być wynagrodzone. Producent deklaruje, że Eee Keyboard przechodzi pewne zmiany. Na przykład 5-calowy wyświetlacz dotykowy będzie typu pojemnościowego, o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Inna zmiana to usunięcie wewnętrznej anteny WiFi i zastosowanie innego rozwiązania, które ma zapewniać lepszy sygnał.

Pozostałe cechy Eee Keyboard pozostaną bez zmian: procesor Intel Atom N270 (1,6 GHz), 1 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 16 lub 32 GB oraz układ grafiki Intel GMA 950.

więcej »
Sebastian Krzeczkowski | 22.08.2009 | 103865 odsłon | 48 komentarzy
Marka SideWinder święciła triumfy na przełomie obecnego i poprzedniego tysiąclecia. W 2003 roku Microsoft postanowił zaprzestać produkcji należących do niej kontrolerów – podobno dlatego, że coraz gorzej się sprzedawały. Była to decyzja o tyle dziwna, że SideWinder był wówczas jedną z najbardziej rozpoznawanych marek, jeśli chodzi o akcesoria wykorzystywane w grach komputerowych. Obejmowała pady, dżojstiki, kierownice, ale też produkty egzotyczne w tamtym czasie, takie jak zestaw słuchawek z mikrofonem czy krzyżówka myszki z klawiaturą (Microsoft Strategic Commander). Po czterech latach przerwy Microsoft wskrzesił legendę, prezentując pod koniec 2007 roku nową mysz komputerową. Gigant nie poprzestał na tym jednym gryzoniu i wprowadził na rynek następny model, a także zaprezentował kierowaną do graczy klawiaturę. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 06.03.2009 | 1649 odsłon | Brak komentarzy
W maju lub czerwcu tego roku w sprzedaży znajdzie się innowacyjny produkt firmy Asus, którym jest klawiatura Eee Keyboard. Urządzenie w rzeczywistości jest kompletnym komputerem, idealnym np. jako sprzęt do kina domowego. Klawiaturę wyposażono w 5-calowy dotykowy ekran, procesor Intel Atom 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 16- lub 32 GB. Oprócz HDMI, urządzenie posiada 2 porty USB 2.0, wyjście VGA oraz złącze audio. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 02.12.2008 | 3072 odsłony | Brak komentarzy
Następnym urządzeniem dotykowym fińskiego potentata ma być Nokia N97. Urządzenie ma wszelkie predyspozycje do stania się hitem wśród fanów marki, nie tylko dzięki dotykowemu ekranowi 3,5 cala, umożliwiającemu palczastą obsługę, ale przede wszystkim dzięki zintegrowanej, pełnej klawiaturze QWERTY. Konstrukcję urządzenia można określić jako boczny slider - obudowa smartfonu będzie rozsuwana jak w standardowej konstrukcji slider, tyle że... w bok. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 157
Ciekawy produkt w akceptowalnej cenie. 19
Wbrew przewidywaniom niektórych osób pierwszego miejsca nie zajęło Apple. 8
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 38
Microsoft chce wrócić do bajkowego świata. 11
Czekaliście na większego Surface Booka 2? No to się doczekaliście. 0
Do sieci wyciekły zdjęcia nowego modelu. 10
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 38
Odświeżone myszki do kupienia. 11
Sytuacja jednak powoli się stabilizuje. IDC opublikowało właśnie kolejny raport dotyczący rynku PC. 33
W przypadku polskiej dystrybucji trzeba dopłacić kilkaset złotych. 42
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 157
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Świetna wiadomość dla fanów konsol retro. Hyperkin, firma odpowiedzialna za m.in. 8
Chodzi oczywiście o wyczekiwany od dawna model Galaxy X. 10
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 60
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 38
Pięć nowych modeli. Targi CES 2018 obfitowały w premiery sprzętu. 1
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Może da się nie oślepnąć. 35
Podczas trwających właśnie w Las Vegas targów CES Mercedes zaprezentował zupełnie nowy kokpit swoich samochodów, kontrolowany przez nowy interfejs MBUX (Mercedes-Benz User Experience). 26
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 38
Odświeżone myszki do kupienia. 11
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 60
Dodatek dla niezbyt wymagającego gracza. Lenovo na targach CES 2018 prezentuje m.in. 8
Premiera może nastąpić dużo później, niż zakładaliśmy.  10
Facebook