HP Elite Auto Focus Webcam to urządzenie kompatybilne z popularnymi komunikatorami (Yahoo!, Skype, AIM, MSN) podpinane do portu USB 2.0. Kamera może filmować z szybkością 30 klatek na sekundę w rozdzielczości VGA, ale i z rozdzielczością 1600 na 1200 punktów i szybkością 5 klatek na sekundę. W rozdzielczości 800 na 600 pikseli to 20 klatek na sekundę, a w 1280 na 960 około 8-9. Sprzęt dysponuje cyfrowym powiększeniem do 5x. Ciekawostką nowego urządzenia jest zapewniana przez nie możliwość wykonywania interpolowanych zdjęć o rozdzielczości do 12 mln pikseli.
Kamerę wyposażono w mikrofon stereo, system śledzenia twarzy oraz oprogramowanie odpowiadające za efekty wideo, ArcSoft Magic-i. Urządzenie dostało też trzy programowalne przyciski (naciśnięciem jednego można uruchomić np. preferowany przez użytkownika komunikator), oraz, dla najbardziej bojących się o własną prywatność, klapkę zasłaniającą obiektyw. Urządzenie można pochylać i obracać, w zakresie odpowiednio 55o i 320o.
Kamera jest urządzeniem klasy UVC (Universal Video Class), powinna więc zadziałać w komputerach z nowymi systemami Windows bez dodatkowych sterowników.
więcej »








