Tagi
Publikacji na stronę
1
Paweł Pilarczyk | 30.10.2017 | 8284 odsłony | 29 komentarzy

Kilkanaście dni temu w Monachium odbyła się europejska edycja konferencji GPU Technology Conference (GTC), podczas której Nvidia (organizator imprezy) zaprezentowała zgromadzonym wyniki swoich najnowszych prac. Firma skupia się obecnie na rozwoju systemów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także rozwiązań dla robotyki i samochodów autonomicznych, czyli jeżdżących samodzielnie.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.02.2011 | 2728 odsłon | 3 komentarze
Firma NVIDIA i Laboratorium Narodowe w Los Alamos organizują Sympozjum Obliczeń Wielkoskalowych odbywające się podczas konferencji GTC 2011, która odbędzie się w San Jose, w dniach 11–14 października bieżącego roku. więcej »
Eryk Napierała | 23.09.2010 | 12639 odsłon | 56 komentarzy

Znane są imiona dwóch kolejnych następców Fermi. Podczas jednego z wystąpień na konferencji GTC 2010, dyrektor generalny NVIDII – Jen-Hsun Huang, przedstawił "mapę drogową" mającą prowadzić firmę przez najbliższe dwa lata ku dominacji na rynku kart graficznych. Znajdujące się na niej dwa kamienie milowe – sukcesorzy obecnych układów, mają oferować coraz większą wydajność, ale przede wszystkim mieć mniejsze zapotrzebowanie na energię.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.07.2009 | 1523 odsłony | Brak komentarzy

Firma NVIDIA Corporation poinformowała, że Richard Kerris, naczelny dyrektor techniczny w firmie Lucasfilm, oraz Hanspeter Pfister, professor nauk informatycznych wydziału Inżynierii i Nauk stosowanych uniwersytetu Harvarda dołączą do prezesa i współzałożyciela firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huang'a, jako główni mówcy inauguracyjnej konferencji GPU Technology Conference.

Rozpoczął się proces rejestracji chętnych do uczestnictwa w konferencji, która skupi się na najnowszych przełomowych dokonaniach twórców oprogramowania, inżynierów i naukowców wykorzystujących w swojej pracy procesory graficzne (GPU).

Wydarzenie będzie miało miejsce w hotelu Fairmont Hotel w San Jose w Kalifornii, w dniach od 30-go września do 2-go października 2009. Szczegóły dotyczące rejestracji oraz samej konferencji, w tym tematów przewodnich, sesji, szkoleń, grup dyskusyjnych oraz składania wniosków można znaleźć pod adresem www.nvidia.com/gtc.

Konferencja obejmuje trzy równoległe cykle seminariów:

  • Emerging Companies Summit – wydarzenie dedykowane instytucjom wykorzystującym GPU w swojej głównej działalności, umożliwiające prezentację tych firm pracodawcom oraz inwestorom skupionym wokół ekosystemu obliczeń na GPU.
  • GPU Developer Summit – seria prezentacji technicznych, szkoleń i sesji panelowych skierowanych do twórców aplikacji konsumenckich, profesjonalnych i HTC, którzy poszukują większych możliwości wykorzystania mocy obliczeń równoległych na GPU przy pomocy takich standardowych języków jak C/C++ z CUDA czy Fortran, jak również standardów Direct3D, DirectX Compute, OpenCL i OpenGL.
  • NVIDIA Research Summit – szczyt opracowany przez badaczy i naukowców akademicznych dla badaczy i naukowców akademicznych. Sesje naukowe skierowane są do tych naukowców, którzy wykorzystują procesory graficzne w swoich badaniach naukowych i inżynieryjnych oraz są spragnieni wiedzy na temat zwiększenia mocy obliczeniowej i skrócenia czasu badań dzięki lepszemu wykorzystaniu GPU.
więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Jeżeli pasjonujesz się technologiami i sprawnie władasz piórem, zgłaszaj się! 73
W tym celu otwierają drugie, duże studio. 4
Z oknem lub bez. Sharkoon ogłosił dodanie do swojej oferty obudów S1000 i S1000W. 3
Niedrogi monitor dla graczy. 2
Ma to usprawnić aktualizowanie modułów systemu. Dzięki użytkownikowi Twittera o nicku Ducky! 7
Dobry czas na zakup elektroniki. 26
Są LED-y, jest i wentylator na VRM. 13
Microsoft tym razem się nie postarał. 9
Pięciu naszych czytelników prosimy o założenie gogli. No dobra, trzech. OK, kogokolwiek? 27
Niebieska komunikacja na nowo. 6
Odsłonięta albo zamknięta. 8
Grażyna nie leci, bo to nie torebka Wittchen z Lidla. 27
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 30
Przepraszają, ale za plecami krzyżują palce. 54
Niedroga hybryda z Core M3. 21
Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. 5
Intel Optane będzie mieć rywala. 27
Czarny Piątek we wtorek. 4
Jeżeli pasjonujesz się technologiami i sprawnie władasz piórem, zgłaszaj się! 73
W Humble Bundle jest niemała gratka dla graczy i fanów heavy-metalu, w postaci gry Brutal Legend, która jeszcze przez kilkadziesiąt godzin będzie dostępna całkowicie za darmo. 9
Facebook
Ostatnio komentowane