Tagi
Publikacji na stronę
1
Mateusz Skrycki | 05.05.2014 | 1991598 odsłon | 60 komentarzy

Elektronicznych gadżetów w naszym otoczeniu jest coraz więcej. Każdy z nich wymaga do działania energii i często kończy się ona wcześniej, niżbyśmy chcieli. W domu czy biurze naładowanie akumulatora nie jestem problemem, ale poza nimi najczęściej nie jest tak różowo. Niektóre smartfony mają wymienny akumulator (niestety, jest ich coraz mniej), a wtedy można wyposażyć się w zapasowe ogniwo i nosić je przy sobie, ale co z resztą urządzeń? Na ratunek przychodzą powerbanki! Do naszej redakcji trafiło 26 modeli. Oto ich test.

więcej »
Grzegorz Pietrzak | 24.01.2009 | 3997 odsłon | Brak komentarzy
Inżynierowie z Uniwersytetu Illinois zbudowali najmniejsze na świecie działające ogniwo paliwowe, o wymiarach 3 x 3 x 1 mm, czyli zaledwie 9 mm3. Tak miniaturowe gabaryty osiągnięto dzięki usunięciu elektroniki i elementów, które powszechnie stosuje się przy budowie ogniw, a które, jak się okazuje, nie są niezbędne. Nowy projekt składa się tylko z czterech części: zbiornika na wodę umieszczonego na szczycie, komory wodorkowej poniżej, cienkiej membrany, oddzielającej zbiornik i komorę oraz elektrod. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 12.12.2008 | 1493 odsłony | Brak komentarzy
Firma MTI Micro zaprezentowała ładowarkę opartą na ogniwach paliwowych. Sama idea urządzenia nie jest nowa, jednak ładowarkę MTI różni od podobnych rozwiązań jedna cecha - zaopatrzona jest w wymienialne kartridże paliwowe. Rozwiązanie ma znacząco uprościć użytkowanie urządzenia - jego "ładowanie" sprowadzać się będzie do wymiany zużytego kartridża na nowy. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 22.10.2008 | 1348 odsłon | Brak komentarzy
Panasonic zapowiada, że pierwsze seryjnie produkowane ogniwa paliwowe o rozmiarach baterii do notebooków, trafią na rynek konsumencki w 2012 roku. Według zapowiedzi ogniwo będzie w stanie zasilać typowy notebook przez około 5 godzin na 50 cm3 stężonego metanolu. Idea pracy ogniwa ma być prosta - jeśli poziom mocy zaczyna spadać, dolewamy kolejną "setkę" a ogniwo pracuje dalej.

Do tej pory jedyne dostępne na rynku konsumenckim ogniwa paliwowe - Medis Power Pack, sa w stanie zapewnić zasilanie najwyżej teleonowi komórkowemu, czy odtwarzaczowi MP3. Jakiś czas temu Pentagon wyznaczył 1 milion $ nagrody za skonstruowanie działającego, przenośnego ogniwa paliwowego o masie poniżej 3,63 kg, mogącego zapewnić zasilanie przez 96 godzin - zwycięzka konstrukcja opierała się na ogniwie i ładowalnej baterii. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Prototypowy egzemplarz ujawniony. 12
Sterowniki z obsługą nadchodzących hitów. 2
Użytkownicy flagowego smartfona Google mają na co narzekać. 17
To dobra okazja, żeby kupić urządzenie. 10
Rynek monitorów przeznaczonych dla graczy rośnie jak na drożdżach. 14
Dużo aluminium i trochę szkła. 14
Nowe karty graficzne na horyzoncie. 12
Płatne treści w Instant Articles coraz bliżej. 12
Nie jest to jednak rozwiązanie, na które czekają użytkownicy. 30
Sprzętu na pewno nie znajdziemy pod choinką. 6
Windows, jako usługa, znowu zmorą użytkowników. 68
Jeszcze trochę ponad doba by złapać okazję. 12
Wieśka dycha to duża okazja. 9
Nie jest to jednak rozwiązanie, na które czekają użytkownicy. 30
Wprowadzenie płatności w złotówkach coraz bliżej. 15
Urządzenie zapowiedział CEO firmy. 4
Aktualizacja sprawia pierwsze problemy. 40
Wszyscy gotowi, można zaczynać? 39
Xbox odkryje, że jest pecetem. 31
Może będzie taniej, ale, no właśnie, ale. 24
Facebook
Ostatnio komentowane