Tagi
foxconn
g1
f1 (1)  
Publikacji na stronę
1
Piotr Bulski | 05.03.2008 | 2905 odsłon | 2 komentarze
Foxconn przedstawił dziś zapowiedzi dwóch ciekawych linii PC, szykowanych w pierwszym przypadku z myślą o entuzjastach, w drugim zaś dla użytkowników chcących silniej zadbać o środowisko naturalne. To sprzęt F1 i G1.

Komputer opisywany nazwą F1 jest potężny. Nie chodzi tu tylko o konfigurację wnętrza, ale i obudowę, której wymiary przypominają raczej małą pralkę, a nie komputer stacjonarny. F1 nie trafi zapewne do sprzedaży w takiej formie, a technologie w nim prezentowane będą pojawiać się w innych produktach firmy. Jest to jednak próba pokazania, że i Foxconn ma coś do zaproponowania rynkowi najbardziej wymagających użytkowników, w tym odbiorców biznesowych.

Wewnątrz komputera działa duża płyta główna formatu Ultra ATX, która ma zapewniać więcej miejsca potrzebnego do instalacji zaawansowanych kart graficznych. W F1 są cztery. To, jak twierdzi producent, pierwszy system Intela (z chipsetem P45) dla gier z poczwórnym zestawem kart graficznych współpracujących dzięki technologii CrossFireX. Całość pozwala w najbardziej rozbudowanej konfiguracji obsłużyć nawet 16 ekranów. F1 otrzymał zintegrowany system umożliwiający chłodzenie cieczą mostków i regulatorów napięcia oraz system termoelektryczny wspomagający chłodzenie procesora i mostka północnego. Na dokładkę zafundowano mu zestaw programowalnych diod LED rozświetlających całą platformę.

Działający model F1 można zobaczyć w halach hanowerskiej imprezy CeBIT, niestety, co zauważało wielu obserwatorów, system w prezentowanych grach pracuje niekiedy, delikatnie mówiąc, bardzo przeciętnie.

Propozycja "dla trawników" to seria zielonych systemów serii "G" (od "green"). Podążając modnym obecnie szlakiem ekologicznego sprzętu Foxconn zapowiada dwie płyty główne i komputery typu barebone nazwane G1, z chipsetami Intel G45 i G31. Osiągane w nich oszczędności mogą sięgać od około 7 proc. przy maksymalnym obciążeniu do ponad 99 proc. w czasie gdy komputer jest wyłączony, ale podpięty do gniazdka.

Maszyny zużywają mniej energii za sprawą rozwiązań, które Foxconn oznaczył niestety bardzo mylącymi skrótami. Zieloną technologię nazwano bowiem 3G, a jej poszczególne rozwiązania to m.in GPS (Green Power Saving) oszczędzające energię w czasie spoczynku maszyny i GSM (Green System Mode), zmiany w sprzęcie i w oprogramowaniu BIOS wpływające na zmniejszone zużycie energii.

Przedstawiciele firmy pytani o wykorzystanie powszechnych dziś nazw w świecie komórek do opisania technologii w płytach głównych stwierdzili, że być może zostaną one zmienione. Teraz mogą wielu użytkownikom obiecać rozwiązania, których na płytach się nie znajdzie.

więcej »
Tagi: f1, foxconn, g1
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Rok sztucznej inteligencji. 9
Cloud Imperium Games miało złamać postanowienia kontraktu. 1
Producent próbuje nowych możliwości. 3
iiyama używa wybielacza. 13
Najnowszy partner biznesowy AMD. 14
Gigant z Mountain View kazał nam długo czekać. 1
Tajemniczy chip z mocnym układem Vega. 14
Partnerzy firmy są bardzo niezadowoleni z tego faktu. 10
Moc w najczystszej postaci. 53
Nie skorzystacie z „cudownego” mostka za 600 dolarów. 21
Sprzęt zostawia konkurencję daleko w tyle. 28
Rok sztucznej inteligencji. 9
Rekordowa gra wchodzi w fazę wydania. 15
To jedno z ważniejszych usprawnień nowego systemu Google. Android 8.1. 9
Po trzy modele dla urządzeń mobilnych i desktopów. 13
Pod tym ekranem ukrywa się AMD Vega. 23
Firma zanotowała najlepsze zyski od sześciu lat. 8
Dużo tu rowów i dziurek. 10
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 19
Walec go przejechał. Zotac przedstawił swój najnowszy komputer dla gracza - MEK1. 7
Najnowszy partner biznesowy AMD. 14
To małe, ale bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników usprawnienie. Facebook rozpoczął testy tzw. 11
Model do typowych zastosowań. 15
Facebook
Ostatnio komentowane