Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 04.10.2008 | 7569 odsłon | 29 komentarzy

Jak wieść niesie, NVIDIA podjęła decyzję o pozbyciu sie pięciu operujących na terenie Unii Europejskiej partnerów. Lista "skazańców" nie jest jeszcze znana, ale nieoficjalnie mówi się, że mogą znajdować się na niej między innymi Foxconn i Club 3D.

Aktualna lista 24 partnerów NVIDII okazuje się być zbyt duża, i trzeba ją skrócić. Zbyt duża grupa partnerów, gdy NVIDIA nie ma najatrakcyjniejszych produktów na rynku, sprawia problemy z utrzymaniem wysokich zysków. Poszczególni partnerzy muszą bowiem konkurować nie tylko z Radeonami, ale także ze sobą, ofertami kart graficznych z procesorami GeForce.

Skreślenie z listy "słabszych ogniw" ma pomóc ważniejszym partnerom przetrwać trudny okres. Dla samej NVIDII też nie jest to bez znaczenia. Lojalność partnera w biznesie wymaga zapewnienia mu odpowiednich zysków z tego partnerstwa. Jeśli NVIDIA nie podejmie stosownych kroków to część partnerów, jak na przykład Gainward, może zechcieć wspomóc konkurencję, czyli AMD.

Taka sytuacja może okazać się całkiem wygodna, bo "odstawieni" partnerzy mogą przejść do obozu konkurenta, AMD, a gdy przyjdzie co do czego, ktoś z NVIDII powie "teraz to wasz problem". Z drugiej strony AMD potrzebuje partnerów jak powietrza, a więc może nie pogardzić szansą uatrakcyjnienia swojej oferty.

Ostatecznie więc obie strony mogą na tym skorzystać.

więcej »
S. Stolarczyk, P. Pilarczyk | 09.10.2007 | 2821973 odsłony | 324 komentarze

Niespełna rok temu pojawiły się pierwsze układy graficzne sprzętowo zgodne z interfejsem DirectX 10. W sprzedaży znajduje się w dalszym ciągu także mnóstwo modeli zgodnych z DirectX 9. Dzisiaj zróżnicowanie dostępnych akceleratorów grafiki jest tak duże, że nietrudno się pogubić. Na co się zdecydować? Sprawdziliśmy, czego można spodziewać się po najnowszych i starszych kartach graficznych. W naszym laboratorium poddaliśmy testom 125 kart graficznych PCI Express. Wskazujemy modele warte uwagi oraz te, których należy unikać dokonując modernizacji komputera.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Moc w najczystszej postaci. 53
Bitcoin upada... coraz wyżej. 30
Nie skorzystacie z „cudownego” mostka za 600 dolarów. 21
Szybciej, lepiej, z mniejszą mocą. 26
Sprzęt zostawia konkurencję daleko w tyle. 28
Rekordowa gra wchodzi w fazę wydania. 15
To jedno z ważniejszych usprawnień nowego systemu Google. Android 8.1. 9
Pod tym ekranem ukrywa się AMD Vega. 21
Firma zanotowała najlepsze zyski od sześciu lat. 8
Dużo tu rowów i dziurek. 10
Bitcoin upada... coraz wyżej. 30
Szybciej, lepiej, z mniejszą mocą. 26
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 19
Walec go przejechał. Zotac przedstawił swój najnowszy komputer dla gracza - MEK1. 7
To małe, ale bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników usprawnienie. Facebook rozpoczął testy tzw. 11
Facebook
Ostatnio komentowane