Tagi
Publikacji na stronę
1
Marcin Karbowniczek | 17.01.2011 | 1358329 odsłon | 128 komentarzy
Większość nowoczesnych telewizorów, które teraz dostępne są w sklepach umożliwia odtwarzanie multimediów zapisanych w różnych formatach na nośnikach USB, czy nawet w sieci. Niestety, nie każdego stać na taki sprzęt, a nawet jeśli tak, to nie każdy model obsługuje wszystkie popularne formaty plików. Dlatego warto zastanowić się, czy nie kupić samodzielnego, stacjonarnego odtwarzacza multimediów Full HD. Jednak ważne jest, by na poszukiwania poświęcić odpowiednio dużo czasu, bo z mnóstwa produktów tego typu, jakie ostatnio pojawiły się na rynku, tylko niektóre faktycznie dobrze spełniają swoją rolę. więcej »
Eryk Napierała | 01.07.2010 | 2917 odsłon | 3 komentarze
Oferta firmy EMTEC poszerzy się niedługo o nową serię przenośnych dysków twardych. Obudowa każdego z urządzeń rodziny P200 pokryta będzie w większości czarnym gumowym tworzywem mającym zwiększać bezpieczeństwo przenoszonych wewnątrz danych. Fragment ok. 1/5 powierzchni będzie wolny od powłoki ochronnej, ale będzie pokryty jednym z kilku kolorów. więcej »
Tagi: emtec, p200, usb 2.0
Michał Tomaszkiewicz | 16.06.2008 | 1025 odsłon | Brak komentarzy

Do gry o kieszenie klientów włącza się nowy gracz - EMTEC zaprezentował swoją wizję netbooka, korzystającego z procesora MIPS.

Gdium ma trafić do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie bieżącego roku, jego cena została wstępie ustalona na 399 euro. Najciekawszym rozwiązaniem jest zastosowany procesor Loongson 2F, produkowany przez STMicroelectronics. 64-bitowy układ, pracujący z zegarem 900 MHz, zgodny jest z architekturą MIPS.

 

Gdium oferuje 10-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 600 punktów. Przy wymiarach całkowitych 250 x 182 x 32 mm komputer waży około 1,1 kg. Za wyświetlanie grafiki odpowiada układ Silicon Motion SM502 wyposażony w 32 MB RAM.

Netbook wyposażony jest w 512 MB RAM DDR2; pamięć masowa to klucz G-Key o pojemności od 4 do 16 GB. Na kluczu przechowywany jest system operacyjny - Mandriva - oraz dane użytkownika. Aby uruchomić Gdium wystarczy wpiąć G-Key w centralnie umieszczone gniazdo netbooka i włączyć urządzenie.

więcej »
Piotr Bulski | 13.02.2008 | 4773 odsłony | 2 komentarze
EMTEC chwali się nowymi pamięciami USB, dzięki którym użytkownik może nie tylko przenosić dane, ale i korzystać z bogatej palety oprogramowania, bez potrzeby instalowania żadnej z aplikacji. Pamięci M400 Em-Desk mogą zapewnić swoim użytkownikom pojemności od 1 GB do 32 GB (w zależności od pojemności zmienia się kolor opisu czarnych wtyczek). Aplikacje pozwalają m.in. pracować w sieci, obsługiwać pocztę email i przeglądać zdjęcia. W sumie, dostarczane oprogramowanie zajmuje około 600 MB pamięci urządzenia.

Szybkość pamięci to do 10 MB/s przy odczycie i 5 MB/s przy zapisie. Wymiary wtyczek to 135 mm na 70 mm na 20 mm.

Sprzęt oferuje dostęp do zgromadzonych aplikacji za pośrednictwem intrefejsu w kilku wersjach językowych, w tym także w wersji polskiej. Zainstalowane na Em-Desk oprogramowanie to Open Office, Firefox 2, Thunderbird, przeglądarka plików PDF Sumatra, oraz odtwarzacz multimediów VLC. Poza nimi w pamięci umieszczono dodatkowo m.in. kalendarz Sunbird, archiwizator  7-zip, przeglądarkę obrazów Cornice, program antywirusowy ClamWin oraz aplikację do szyfrowania danych TrueCrypt. Aplikacje platformy Em-Desk mogą być aktualizowane, dowolnie usuwane, dodawane i modyfikowane.

Orientacyjne ceny pamięci to od 25 złotych za model 1 GB do 290 złotych za wersję 16 GB. Niebawem na rynku ma pokazać się model 32 GB. Stronę produktu można znaleźć tutaj.

więcej »
Tagi: em-desk, emtec
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To tylko początek walki AMD o swoją własność intelektualną. 34
Google przygotowuje małe, ale istotne usprawnienie dla usługi Mapy. 9
Idealne do zapisu materiałów w 4K. 8
Facebook poszerza dostępność funkcji Live. 3
Dobry miesiąc dla posiadaczy Xbox One. 6
Kolejne API do porównania. 16
Cień nadziei na poprawę animacji twarzy. 52
Snapdragon 835 pojawił się w bazie danych benchmarków Geekbench 4, AnTuTu, GFXBench oraz 3DMark. 19
Samsung rzuca wyzwanie Intelowi. 19
Według doniesień takie procesory pojawią się najdalej za pół roku. 54
Garść nowych informacji na temat systemu Android O. 29
To tylko początek walki AMD o swoją własność intelektualną. 34
Android O w wersji testowej jest już dostępny do pobrania. 8
Intel Optane SSD DC P4800X 375 GB to pierwszy nośnik SSD wykorzystujący rewolucyjne moduły pamięci 3D XPoint. 17
Smok (chyba) nie będzie w zestawie. 23
Także dla firm kontrolowanych przez państwo. 27
Google przygotowuje małe, ale istotne usprawnienie dla usługi Mapy. 9
Micro ATX dla fanów bieli. 12
Samsung rzuca wyzwanie Intelowi. 19
Zbieramy kolejne okruszki. 15
Według doniesień takie procesory pojawią się najdalej za pół roku. 54
To tylko początek walki AMD o swoją własność intelektualną. 34
Duża aktualizacja oprogramowania. 15
Smok (chyba) nie będzie w zestawie. 23
Radeony RX serii 500 odsłoniły już parę szczegółów na swój temat. 70
Facebook
Ostatnio komentowane