Tagi
e-faktura
Publikacji na stronę
1
Adam Szymański | 24.09.2014 | 256974 odsłony | 11 komentarzy

Rzecznik prasowy Play opublikował na swoim blogu ostrzeżenie przed fałszywymi e-fakturami, które podszywają się pod oryginalne wiadomości operatora. Jest to kolejna tego typu sprawa, ponieważ wcześniej przestępcy podszywali się już pod Orange, Netię czy Allegro. W przypadku Play zagrożenie jest całkiem realne, ponieważ sieć ta rzeczywiście przesyła swoim klientom rachunki w wersji elektronicznej. Oświadczenie rzecznika wywołane jest kolejnymi zgłoszeniami internautów, którzy dali się złapać w sidła oszustów. Według nich, w załączniku znajdowało się szkodliwe oprogramowanie, które automatycznie infekowało komputer ofiary po jego otworzeniu.

więcej »
Michał Tomaszkiewicz | 20.12.2007 | 614 odsłon | Brak komentarzy
GTS Energis oraz itBCG podpisały umowę na świadczenie usługi e-faktura.

Abonenci, którzy zdecydują się na korzystanie z tak wygodnej formy rozliczeniowej, jaką oferuje e–faktura będą otrzymywali informację o wysokości rachunku zawsze na czas, jak również otrzymają internetowy dostęp do swoich rachunków przez 24 godziny na dobę.

Elektroniczna faktura GTS Energis opatrzona jest bezpiecznym podpisem elektronicznym i posiada taką samą wartość prawną jak dokument w formie papierowej. Nadaje się ona do udokumentowania wydatków poniesionych na usługi internetowe, które można odliczyć od podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) oraz dla firm do rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Dodatkowo wprowadzając w obieg e-fakturę, GTS Energis dołącza do grona firm, dla których dbałość o środowisko i prowadzenie polityki przyjaznej środowisku nie jest sprawą obojętną.

E- faktura będzie wystawiana i przesyłana w formie elektronicznej, pod warunkiem, że ich odbiorca zaakceptuje uprzednio taką formę. Podstawą prawną wprowadzenia e-faktur jest Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 lipca 2005 roku. więcej »
Tagi: e-faktura
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Dużo tu rowów i dziurek. 10
Bitcoin upada... coraz wyżej. 30
Hybrydowy tablet ze Snapdragonem 835. 4
Szybciej, lepiej, z mniejszą mocą. 26
Drugie wejście do tej samej rzeki. 24
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 19
Walec go przejechał. Zotac przedstawił swój najnowszy komputer dla gracza - MEK1. 7
Model do typowych zastosowań. 15
Facebook
Ostatnio komentowane