Tagi
Publikacji na stronę
1
Agnieszka Serafinowicz | 16.02.2011 | 1061323 odsłony | 137 komentarzy
Wielu użytkowników unika optymalizacji systemu Windows. Gdy pojawiają się problemy z systemem i aplikacjami, idą po linii najmniejszego, jak się wydaje, oporu i po prostu ponownie wszystko instalują. To rozwiązanie tylko z pozoru jest proste. W rzeczywistości oznacza pracochłonne przywracanie wcześniejszej konfiguracji oraz instalowanie wszystkich zestawów serwisowych i łat opublikowanych po kompilacji umieszczonej na płycie z systemem. To ostateczność. Zawsze można – i warto – spróbować innych metod optymalizacji, zwłaszcza że przeznaczonych do tego narzędzi programowych jest sporo. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 06.10.2010 | 1116034 odsłony | 153 komentarze
Chęć posiadania szybszego komputera, a właściwie szybciej działającego systemu operacyjnego, szybciej uruchamiających się i wydajniej działających aplikacji, od zawsze była motorem pracy programistów tworzących wszelkiego typu ramboostery i tweakery. Do dziś na wielu forach internetowych można znaleźć mnóstwo porad, jak zwiększyć wydajność Windows bez ponoszenia żadnych kosztów. Niestety, wiele z nich nie daje spodziewanych efektów, a niektóre – wręcz odwrotne do zamierzonych. Uznaliśmy, że najwyższy czas wyjaśnić wybrane mity związane z optymalizacją systemów operacyjnych firmy Microsoft. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 20.11.2009 | 5469 odsłon | 6 komentarzy
Firma Diskeeper Corporation wprowadziła dziś do swojej oferty najnowszą wersję swojego flagowego produktu - program Diskeeper 2010.

Program Diskeeper od lat uznawany jest za jedno z najlepszych narzędzi do defragmentacji danych na dyskach twardych. Wersję 2010 producent reklamuje jako produkt, który nie tyle defragmentuje, co wręcz zapobiega powstawaniu podzielonych na fragmenty danych. Defragmentacyjna profilaktyka ma być realizowana za pomocą nowej, debiutującej w wersji 2010 technologii IntelliWrite.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 16.04.2009 | 4991 odsłon | 14 komentarzy

Defragmentacja dysków twardych może trwać bardzo długo. Im większy mamy dysk (partycję), tym więcej czasu zajmuje uporządkowanie wszystkiich plików.

Zastanawialiście się kiedyś, czy nie lepiej byłoby mieć możliwość defragmentowania wybranych plików? Jeśli mamy na dysku mnóstwo muzyki, zdjęć to, czy opłaca nam się je defragmentować? Muzyka nie będzie od tego grać szybciej, a zdjęcia nie będa wyglądać ładniej.

Jeśli jednak na tej samej partycji (dysku) mamy na przykład programy i gry to właśnie tego typu dane warto defragmentować. W tym celu powstał program Defraggler. Dzięki niemu możemy dowolne pliki uporządkować.

Program w wersji  1.09.138 można pobrać ze strony internetowej www.defraggler.com. Aplikacja jest calkowicie darmowa (twórcy proszę jedynie o dobrowolne dotacje).

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Po trzy modele dla urządzeń mobilnych i desktopów. 10
To jedno z ważniejszych usprawnień nowego systemu Google. Android 8.1. 9
Dobra wiadomość dla posiadaczy konsol Microsoftu. 4
Firma ujawnia swoje plany na przyszłość. 9
Największa inwestycja w historii firmy. 26
Microsoft zachęca do zakupów przed świętami. 16
Dużo tu rowów i dziurek. 9
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 18
Facebook
Ostatnio komentowane