Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 14.04.2014 | 11875 odsłon | 19 komentarzy

Podkręcanie procesorów to dość stara już praktyka. Zwiększanie fabrycznie określonych częstotliwości pracy CPU zaczęło szybko popularyzować się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, a największy udział w tym miały pierwsze procesory Intel Celeron, które dzięki relatywnie niskim cenom oraz sporemu potencjałowi OC trafiały w ręce tworzącego się wtedy środowiska overclockerów. Wystarczyło procesor osadzić na płycie głównej (ekhm, marki, ekhm, abit oczywiście) z legendarnym układem logiki Intel i440BX i... działy się cuda. Nieprzypadkowo robimy malutką podróż w przeszłość, bo niniejsza publikacja dotyczy procesora, który co prawda nie jest z XX wieku, ale ma już 4 lata i w dodatku pochodzi z niskobudżetowej serii. 4 lata w świecie mikroprocesorów to szmat czasu.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.07.2009 | 2428 odsłon | 14 komentarzy
Firma DFI niebawem wprowadzi na rynek nową płytę główną w formacie Mini-ITX i z procesorem Atom firmy Intel. Model NP100-N16C wyposażono w procesor Atom N270 (1,6 GHz) oraz układ logiki Intel 945GSE.

Płyta ma zintegrowany procesor grafiki Intel GMA 950, jeden slot na moduł pamięci RAM typu DDR2-533 (maksymalnie 2 GB), jeden slot PCI Express x1 oraz slot PCI.

Ponadto płytę wyposażono w dwa kontrolery sieci przewodowych 1 Gb/s, dwa porty Serial ATA, kontroler dźwięku HD Audio 5.1, slot CompactFlash oraz dwa wyjścia obrazu: cyfrowe DVI i analogowe D-Sub.

Cena produktu nie jest jeszcze znana. W sklepach powinna pojawić się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 20.01.2009 | 6539 odsłon | 55 komentarzy

Początek bieżącego roku przynosi niespodzianki. Jedną z nich z pewnością jest fakt, że znana z produkcji "wypasionych" płyt głównych firma DFI najwyraźniej przygotowuje się do wejścia na rynek systemów chłodzących procesory.

Serwis Clunk.org.uk udostępnił pierwsze zdjęcie ogromnego radiatora, na którym widnieje logo LANParty. Jedyne co na jego temat to tyle, co widać. Schładzacz składa się z dwóch wież aluminiowych żeberek.

Wcięcia na obu blokach pozwalają przypuszczać, że nowy produkt będzie można wyposażyć w wentylatory.

Więcej szczegółów zapewne poznamy niebawem. 

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Największy plebiscyt technologiczny zakończony. 26
Moc w najczystszej postaci. 38
Usprawnienie jest wdrażane dla aplikacji Instant Games. 6
Wszystko przez małe zainteresowanie tym rozwiązaniem. 4
Marka nie umarła. Fani serii Soulcalibur czekali pięć długich lat na zapowiedź nowej części. 18
Nie skorzystacie z „cudownego” mostka za 600 dolarów. 21
Zelda zostawia konkurencję daleko w tyle. 14
Serwis ma konkurować z takimi platformami jak m.in. Spotify czy Apple Music. 22
Dobra wiadomość dla fanów Lary Croft. 14
Ciekawy projekt dla profesjonalnego gracza. 9
Model do typowych zastosowań. 15
Facebook
Ostatnio komentowane